PDA

View Full Version : Чувства към най-добрата приятелка !!!



noname14
04-01-2012, 11:45
Значи има едно момиче от моя клас, с което сме мноого добри приятели, но аз изпитвам нещо повече ! Ако може да ми кажете какво да направя как лека по лека да й покажа чувствата си, но без да я отблъсна и да разбия приятелството си! Опитвал съм се да приема, че сме просто приятели, но немога постоянно мисля за нея, та кажете какво да направя и как да разбера дали тя изпитва нещо към мен ?

пAteNцЕ
04-01-2012, 11:49
да висиш на тази тънка граница приятелство или нещо повече е ужасна за единия или дори двамата и всичко заради единия страх да не се развалят отношенията и доброто здраво приятелство да рухне .....

Chacho
04-01-2012, 11:49
Пич, тоя път води до задънена улица. Привличането се показва ясно и отрано. Отсега почвай да се оглеждаш за още мацки. Към тази повече взискателност, докосване, сексуално напрежение и, ако видиш интерес от нейна страна - покани я на среща. Ако ли не, следващата.

Chacho
04-01-2012, 11:53
PS: Още не си осъзнал, че към момента ти е през хуя за това приятелство и единствено те държи привличането ти до нея.

dimi93
04-01-2012, 12:01
Хахаха и аз в момента съм в абсолютно същата ситуация...

Chacho
04-01-2012, 12:11
Половината сте в тая ситуация. Трябва да излезете от порочния кръг.

little-bad-girl
04-01-2012, 12:12
Авторе, трябва да пробваш. Това може да разбие до основи приятелството ви, но ако не опиташ цял живот ще си повтаряш "ами ако...". :)

noname14
04-01-2012, 12:22
Даа добре да действам, но как ? Как да подходя - аз си нямам и понятие как да подходя незнам какво да направя за това пиша тук, защото имам нужда от помощ от някой, който знае как трябва да се постъпи !!!!

пAteNцЕ
04-01-2012, 12:26
ако сте в една компания излизайте често и така постепенно намалявате бройката на тълпата като останете само двамата :cool: фащай дългия път за сърцето Ганьо ама гледай да не го сбъркаш и да ходиш как трее по него :cool:

noname14
04-01-2012, 12:32
До среща аз, тя и още едно момче и едно момиче съм стигал, но само аз и тя не иска да излезнеме. Но пролема ми е друг - как да я спечеля ? Как да я накарам да се влюби в мен ?

пAteNцЕ
04-01-2012, 12:38
абе не можеш да я накараш да се влюби в теб.....насила хубост не стаа

noname14
04-01-2012, 12:40
абе не можеш да я накараш да се влюби в теб.....насила хубост не стаа

Добре да я накарам да ми покаже чувствата си към мен - само приятелски или нещо повече !

SmilezZz
04-01-2012, 16:06
Намекни й , че тя е по - специална за теб. Ако прояви някакъв интерес - супер, покани я на среща и виж как ще се развият нещата , ако ли пък не - продължи напред.

Но си имай едно наум, че можеш да съсипеш приятелството помежду ви и да сте по - студени.

SHPAIdURmeN
04-01-2012, 16:37
Само едно ще ти кажа, Днес е първи Април...... Използвай въображението си( като на пример да й кажеш неща който не си могъл (намеците)) ако нещо се обърка винаги има

Първа априлска шега ;)

justme1
04-01-2012, 17:32
Щом вече си пробвал да я поканиш да излезете само двамата и не иска , значи нямаш особени шансове според мен :)

RoCkSpOt
04-01-2012, 17:35
Приятелю, щом има чувства не ти е най-добрата приятелка вече ! От сега ти казвам това няма да свърши с добро !

noname14
04-01-2012, 19:02
Щом вече си пробвал да я поканиш да излезете само двамата и не иска , значи нямаш особени шансове според мен :)

Аз не съм я канил директно - казах и хайде да излезнеме някъде на кафе и тя ме попита кои други съм викнал и аз казах никой и тя каза еми дай да викнеме едикой си и едикойси

Hilary_
04-03-2012, 08:30
Написах го и в една друга тема - приятеството ви (след като изпитваш чувства към нея) вече не е приятелство!!
Покажи й ясно какво изпитваш и виж как ще реагира. Риск печели, риск губи.

slimbo
04-05-2012, 18:21
Взимай антидепресанти и аз бях като вас от депресия в депресия от 1 месец сякаш се преродих запознах се с 1 тайфа много готини хора и те ми действат така добре , че аз просто разбрах кво значи радост.

А по темата : Пробвай и преди мен ти казаха ,че ако не пробваш винаги ще се питаш "Ами ,ако..".

assd
04-06-2012, 09:16
абе не можеш да я накараш да се влюби в теб.....насила хубост не стаа
не е верно

assd
04-06-2012, 09:17
Приятелю, щом има чувства не ти е най-добрата приятелка вече ! От сега ти казвам това няма да свърши с добро !
и това не е верно :D

пAteNцЕ
04-06-2012, 16:02
не е верно

може да те хареса но не и да се влюби представи си неква яка кака да иска са ти се хареса :cool:

jghgh
04-06-2012, 23:09
Мдааа.. Т'ва което Чачо казва е просто вярно до последната буквичка. Нататък не ми се четат съвети от момичета и теории за 'разваляне на приятелството'. Такова между мъж и жена изглежда няма. Почнат ли да си споделят и да се обичат като приятели, обикновено при жената това наистина е само приятелско, а мъжът веднага се влюбва, защото поначално той би чукал всяка жена, още повече пък ако и на сърце му е близка.
Не че вие сте много близки с мацката, ама принципът е подобен. Карай го недостъпен, дръж се мъжки и не я засипвай с внимание. Тъпо ми е аз да го кажа, дето съм толкова романтична и цинизма ме отвращава, но дръж се мъжкарски и може да имаш успех. Опитвай се да си лидер, алфа, а не безполова приятелка, която изслушва и е добра и винаги на разположение.
Проблемът при приятелството мъж-жена е този, че за жените приятелите са безполови същества, които нямат никакъв сексуален облик и образ. Така е. Жените избираме гаджетата си със сърцето, тръпка да има. Няма логика в нашия избор. Не избираме тоя, дето ще ни изслушва, прегръща и т.н., а тоя, който ни пали, интересен ни е, и дори в някои случаи се държи като олигофрен с нас (женски мазохизъм.) Разбира се, не е задължително винаги да се избира "лошото момче" и "играча", но обикновено не е избран и тоя, дето изслушва, държи се приятелски и съответно губи голяма част от своите сексуални характеристики в очите на девойката. Най-голямо предимство имат мъжете, които ни привличат физически, там е разковничето. И най-вече да са личности, не путкопоклонници и мазници, и да ни угаждат. Щото жената верно не е като човека и съжалявам че така ти развалям впечатленията, но това е истината. Няма логика в нейните решения и предпочитания. (аз съм момиче и го твърдя)
За повече информация чети тук -> http://bglog.net/psychology/11164
Ама чети и попивай, разбииш ли!!! На листче си записвай даже и се огледай дали в живота не става по същия начин... Много мъки ще ти спести.
Статията е хумористично написана и дори малко иронична, но от ред до ред вярна. От ред до ред, подписвам се под нея, а съм момиче. Има само едно, с което не съм съгласна, и това е за парите и властта. Не мисля, че на жените са им самоцел парите, поне щото аз съдя от себе си, ддз. По-скоро привличането е знаково - оригиналност, съперничество, интересност, недостъпност и т.н.

За да ти е пълна представата с проблема с женската логика, цъкни и тук -> http://www.youtube.com/watch?v=5ZRflz-93JA&feature=player_embedded Абстрахирай се колко е досаден негъра и колко много се лигави (поне за мен, хехех) и слушай какви умни неща приказва. И така...


пп. И още нещо - на добрите хора в живота не им върви. Още по-малко на добрите момчета. Само се загледай как такива обикновено от ред до ред са пълни неудачници.
Може би защото "добрите хора" си мислят, че е "добро" да си раздават добротата и обичта като топла баница, а нищо хубаво не е безплатно. И нищо безплатно не е хубаво. Или поне не се цени. Ддз, ти цениш ли безплатното? Помисли над това, за да не станеш някой смотаняк и да си спестиш яки унижения. Добро отношение, мили думи, жестове на внимание и на разбиране - само ако човекът отсреща (независимо от пола му) си го е заслужил. Иначе си просто глупак, който се раздава безплатно. Представи си го така... да излезеш на площада, направил 100 тави с баница и да раздаваш на който ти падне. Кой ще се замисли колко добър човек си, че раздаваш баничка по улиците (някое утро примерно.) 1 на 100 човека може да си помисли, че си пич. Другите - че си будала. Или дори да се зарадват на баницата и на жеста ти, няма да го оценят подобаващо. Ще си кажат: "Еййй, аванта!" и ще употребят мазното тесто в устата си и после няма и да си помислят за тая баница повече, а още по-малко за добрия ентусиаст, дето я е раздавал. И няма да им пука, че си хабил време и усилия да направиш 100-те тави с баница, нито колко яйца и мляко си изхабил и пр.
И в любовта, и в приятелството е така, деъм, деъм, деъм. Само че докато можеш да прежалиш яйцата и млякото (и сиренето, хехе), как да прежалиш усилията и безсмислените чувства, инвестиции и пр. в някое момиче или приятел.
Някой ще каже, че ако даваш, по-добре да го правиш безкористно. Абе уж е така, ама все не дотам. Човек по-добре да се пази от изхабяване и унижение, и от обида. И да не става на голям глупак.

Днеска ми е много цинично, но считам себе си за права, и определено дори в красивите приятелства или връзки между хората го има момента, че и двамата партньори някак са си заслужили да дават толкова един за друг и съответно да си правят жестове и т.н. Всичко друго си е будализъм и глупащина.
Направих дълъг нравоучителен пост, сигурно и много досаден, ама нещо се надъхах. Размишления над живота....

Chacho
04-06-2012, 23:32
Мдааа.. Т'ва което Чачо казва е просто вярно до последната буквичка. Нататък не ми се четат съвети от момичета и теории за 'разваляне на приятелството'. Такова между мъж и жена изглежда няма. Почнат ли да си споделят и да се обичат като приятели, обикновено при жената това наистина е само приятелско, а мъжът веднага се влюбва, защото поначално той би чукал всяка жена, още повече пък ако и на сърце му е близка.
Не че вие сте много близки с мацката, ама принципът е подобен. Карай го недостъпен, дръж се мъжки и не я засипвай с внимание. Тъпо ми е аз да го кажа, дето съм толкова романтична и цинизма ме отвращава, но дръж се мъжкарски и може да имаш успех. Опитвай се да си лидер, алфа, а не безполова приятелка, която изслушва и е добра и винаги на разположение.
Проблемът при приятелството мъж-жена е този, че за жените приятелите са безполови същества, които нямат никакъв сексуален облик и образ. Така е. Жените избираме гаджетата си със сърцето, тръпка да има. Няма логика в нашия избор. Не избираме тоя, дето ще ни изслушва, прегръща и т.н., а тоя, който ни пали, интересен ни е, и дори в някои случаи се държи като олигофрен с нас (женски мазохизъм.) Разбира се, не е задължително винаги да се избира "лошото момче" и "играча", но обикновено не е избран и тоя, дето изслушва, държи се приятелски и съответно губи голяма част от своите сексуални характеристики в очите на девойката. Най-голямо предимство имат мъжете, които ни привличат физически, там е разковничето. И най-вече да са личности, не путкопоклонници и мазници, и да ни угаждат. Щото жената верно не е като човека и съжалявам че така ти развалям впечатленията, но това е истината. Няма логика в нейните решения и предпочитания. (аз съм момиче и го твърдя)
За повече информация чети тук -> http://bglog.net/psychology/11164
Ама чети и попивай, разбииш ли!!! На листче си записвай даже и се огледай дали в живота не става по същия начин... Много мъки ще ти спести.
Статията е хумористично написана и дори малко иронична, но от ред до ред вярна. От ред до ред, подписвам се под нея, а съм момиче. Има само едно, с което не съм съгласна, и това е за парите и властта. Не мисля, че на жените са им самоцел парите, поне щото аз съдя от себе си, ддз. По-скоро привличането е знаково - оригиналност, съперничество, интересност, недостъпност и т.н.

За да ти е пълна представата с проблема с женската логика, цъкни и тук -> http://www.youtube.com/watch?v=5ZRflz-93JA&feature=player_embedded Абстрахирай се колко е досаден негъра и колко много се лигави (поне за мен, хехех) и слушай какви умни неща приказва. И така...


пп. И още нещо - на добрите хора в живота не им върви. Още по-малко на добрите момчета. Само се загледай как такива обикновено от ред до ред са пълни неудачници.
Може би защото "добрите хора" си мислят, че е "добро" да си раздават добротата и обичта като топла баница, а нищо хубаво не е безплатно. И нищо безплатно не е хубаво. Или поне не се цени. Ддз, ти цениш ли безплатното? Помисли над това, за да не станеш някой смотаняк и да си спестиш яки унижения. Добро отношение, мили думи, жестове на внимание и на разбиране - само ако човекът отсреща (независимо от пола му) си го е заслужил. Иначе си просто глупак, който се раздава безплатно. Представи си го така... да излезеш на площада, направил 100 тави с баница и да раздаваш на който ти падне. Кой ще се замисли колко добър човек си, че раздаваш баничка по улиците (някое утро примерно.) 1 на 100 човека може да си помисли, че си пич. Другите - че си будала. Или дори да се зарадват на баницата и на жеста ти, няма да го оценят подобаващо. Ще си кажат: "Еййй, аванта!" и ще употребят мазното тесто в устата си и после няма и да си помислят за тая баница повече, а още по-малко за добрия ентусиаст, дето я е раздавал. И няма да им пука, че си хабил време и усилия да направиш 100-те тави с баница, нито колко яйца и мляко си изхабил и пр.
И в любовта, и в приятелството е така, деъм, деъм, деъм. Само че докато можеш да прежалиш яйцата и млякото (и сиренето, хехе), как да прежалиш усилията и безсмислените чувства, инвестиции и пр. в някое момиче или приятел.
Някой ще каже, че ако даваш, по-добре да го правиш безкористно. Абе уж е така, ама все не дотам. Човек по-добре да се пази от изхабяване и унижение, и от обида. И да не става на голям глупак.

Днеска ми е много цинично, но считам себе си за права, и определено дори в красивите приятелства или връзки между хората го има момента, че и двамата партньори някак са си заслужили да дават толкова един за друг и съответно да си правят жестове и т.н. Всичко друго си е будализъм и глупащина.
Направих дълъг нравоучителен пост, сигурно и много досаден, ама нещо се надъхах. Размишления над живота....

По-добре не бих могъл да го кажа. Много ми е мазна усмивката в момента. :)

x7aZzy
04-07-2012, 18:09
пп. И още нещо - на добрите хора в живота не им върви. Още по-малко на добрите момчета. Само се загледай как такива обикновено от ред до ред са пълни неудачници.
Може би защото "добрите хора" си мислят, че е "добро" да си раздават добротата и обичта като топла баница, а нищо хубаво не е безплатно. И нищо безплатно не е хубаво. Или поне не се цени. Ддз, ти цениш ли безплатното? Помисли над това, за да не станеш някой смотаняк и да си спестиш яки унижения. Добро отношение, мили думи, жестове на внимание и на разбиране - само ако човекът отсреща (независимо от пола му) си го е заслужил. Иначе си просто глупак, който се раздава безплатно. Представи си го така... да излезеш на площада, направил 100 тави с баница и да раздаваш на който ти падне. Кой ще се замисли колко добър човек си, че раздаваш баничка по улиците (някое утро примерно.) 1 на 100 човека може да си помисли, че си пич. Другите - че си будала. Или дори да се зарадват на баницата и на жеста ти, няма да го оценят подобаващо. Ще си кажат: "Еййй, аванта!" и ще употребят мазното тесто в устата си и после няма и да си помислят за тая баница повече, а още по-малко за добрия ентусиаст, дето я е раздавал. И няма да им пука, че си хабил време и усилия да направиш 100-те тави с баница, нито колко яйца и мляко си изхабил и пр.
И в любовта, и в приятелството е така, деъм, деъм, деъм. Само че докато можеш да прежалиш яйцата и млякото (и сиренето, хехе), как да прежалиш усилията и безсмислените чувства, инвестиции и пр. в някое момиче или приятел.
Някой ще каже, че ако даваш, по-добре да го правиш безкористно. Абе уж е така, ама все не дотам. Човек по-добре да се пази от изхабяване и унижение, и от обида. И да не става на голям глупак.

Днеска ми е много цинично, но считам себе си за права, и определено дори в красивите приятелства или връзки между хората го има момента, че и двамата партньори някак са си заслужили да дават толкова един за друг и съответно да си правят жестове и т.н. Всичко друго си е будализъм и глупащина.
Направих дълъг нравоучителен пост, сигурно и много досаден, ама нещо се надъхах. Размишления над живота....

Ох, ох, ох. От една страна си права. За жалост. Аз обаче съм си вечният оптимист. Не съм съгласна с цялата концепция, че любовта се изхабява. Нито пък, че любовта е инвестиция. Времето, парите, думите - това е инвестиция. Но не и любовта.

Това за добрите хора е вярно, малко или много. Бих го перифразирала така - на добрите хора, които не си знаят цената, не им върви в живота. Мога да говоря за себе си - никога не съм се смятала за добър човек. Даже много хора ме описват като лош. Уловката е да спечелиш уважението на останалите. Тогава няма кой да те накара да се чувстваш будала. И все пък в редките моменти, когато съм правила нещо за другите, никога не съм се чувствала използвана. Или унижена. Дори мога да твърдя, че чувството да помогна на някой без да искам нещо в замяна е било мноооого удовлетворяващо за мен. Знам, голяма съм егоистка.
Аз ценя безплатното. Особено когато става дума за чувства. Защото това значи, че човекът отсреща не ми се мазни, за да спечели благоволението или уважението ми, а прави нещо за мен, ей така, от добри чувства. Теория, която на практика е невъзможна.
А откога милите жестове, вниманието, доброто отношение са разменна монета. Оп, забравих, така е. Но някак си не искам да е така. Затова и гледам да не общувам с роботи. Всъщност нещата са толкова прости, а ние винаги ги усложняваме. Ако искам да се държа добре с някого, ще се държа. Ако другият ми е досаден, въпреки че ми прави мили очички и ми ходи след гъза, няма да общувам с него. Лесно и просто. Засега не съм имала проблеми, следвайки тази философия. Имало е глупаци в живота ми, просто не съм им позволявала да останат в него. По-лесно е отколкото да си броя усмивките, комплиментите и прегръдките. Кой колко бил дал, колко заслужавал. Струва ми се сложно счетоводство. И уморително.

По темата за приятелството между момче и момиче: коментарите на Chacho и jghgh. Темата е предъвквана сумати пъти. За да излезеш от френдзоната, трябва да събудиш интереса й. От теб зависи как.

jghgh
04-08-2012, 06:33
Аз съм много съгласна с теб, но ако трябваше да доразвивам теорията и да добавям "алинеите", които ти каза, постът ми щеше да стане още по-дълъг. Съгласна съм с теб.
Не е зле човек да е добър, ако си "стои на мястото". Хубаво е да се дава безкористно, без сметка ще получиш ли в замяна същото. Обаче тея неща, дето по-горе ги изприказвах, те са basic theories, така да кажа. По принцип си адски права. Хубаво е човек да е добър, да не мисли постоянно за награда и да не си стиска доброто като гз. Доброто може да бъде оценено, не е вярно, че никога не е оценено. Но човек трябва да си стои на мястото, да се уважава и цени сам, и тогава в живота някак му провървява.

galiichka961
04-15-2012, 01:45
Кирилицата е задължителна

$h@d0w