PDA

View Full Version : Невъзможна ситуация...



little-bad-girl
04-01-2012, 12:21
Имах един приятел. Беше много дискретен и много добър човек. Бяхме доста дълго време приятели, до един ден. Той започна много силно и очевадно да ми показва чувствата си, а по някаква странност аз бях влюбена в него още откакто се запознахме. Аз също му показах моите чувства и уж потръгна. След това нещо се обърка и всичко се скапа. Доста дълго време спряхме всякаква комуникация. Сега пак сме си в приятелски отношения, но той все пак се опитва да ми покаже, че ме харесва. Аз също го харесвам, обаче ако му се дам втори път пак ще стане същата работа. От друга страна пък много го харесвам. От трета страна пък той има една приятелка /също много добра приятелка - нищо повече/, която ме ненавижда и постоянно му налива простотии в главата за мен. От една седмица не сме се засичали никъде /на живо/ както и в скайпове и фейсбуци.. Все още съм пред една дилема, защото знам, че ако се поддам на това сладко удоволствие пак ще съжалявам, но ако не се поддам също ще съжалявам. Идеи?

п.с. Аз съм момичето с темата в раздел "секс", няма нужда всеки да пита поотделно. :)

just-girl
04-01-2012, 12:49
Доста са ми странни тези обвързвания между приятели, уж най-добри ала-бала... Не знам, просто съм против тези неща. Както и да е, започвам по същество. При положение, че веднъж си направила тази грешка не виждам защо не пак?! Слагаш главата в торбата и каквото стане. И без това и в двата случая ще съжаляваш, а защо не избереш по-сладкия път към съжалението?! И без това вече си го избирала. А може би този път няма да ти е толкова гадно, защото ще знаеш какво да очакваш и ще си подготвена за това. Помисли си хубаво. Човешката психика е странно устроена. А и от къде си сигурна, че пак ще стане така - може въпросното момче да се е променило. Все пак хората се променят, не бива да бъдем толкова черногледи. И за най-добре гледай тези дни да му звъннеш за кафенце, нещо а-у и сама ще можеш да си направиш сметката дали има някаква промяна. Не знам с точност как стоят нещата в отношенията ви, но доколкото разбрах мисля, че това е правилният начин за взема на решение!.. :)

Veka33
04-01-2012, 13:07
А защо не е потръгнало добре първия път?

little-bad-girl
04-01-2012, 13:17
Veka33 както казах, той има една много по-добра приятелка от мен, която хич не ме обича и постоянно му говори простотии за мен. Аз знам, че ме харесва, но от друга страна знам и че се води прекалено много по нейното мнение. Заради това just-girl не съм сигурна заслужава ли си да сложа "главата в торбата" втори път?!..

Нежна Красота
04-01-2012, 13:20
Зарежи. Според мен трябва да покажеш малко недостъпност, защото по думите ти си вадя извода, че първия път си му се вързала прекалено лесно и той очаква всеки следващ път да е така.

п.с/ Да не би да си спала с него и сега да те търси заради това? Не забравяй, че почти винаги има уловка!.. :)

broken-barbiee
04-01-2012, 14:15
Хм.. Нож с две остриета. Каквото и да направиш все накрая ще си загубила, така че избери кое ти харесва повече. :)

leadyflame
04-01-2012, 14:33
Приятелката му е влюбена в него.... заеби

little-bad-girl
04-01-2012, 14:35
Приятелката му е влюбена в него.... заеби

И това може да е.. Но когато той я харесваше тя го отряза брутално /беше преди години/ и след това станаха толкова добри приятели. Възможно ли е тя пак да си играе с него?!.. хах ужас.. имам чувството, че съм във филм вкарана.. :D

SmilezZz
04-01-2012, 16:02
Погледнато реално - може би е по-добре да му дадеш втори шанс, щом чувствата ти (а и не само твоите) са толкова силни , както твърдиш. В началото всяка връзка си има проблеми - начина , за да мине всичко , както трябва е , че и двамата трябва да проявите търпение един към друг и да минете през трудностите ЗАЕДНО!

Колкото до другата приятелка - да ти е все тая , щом доста дълго време с него сте си били близки , следователно той знае що за човек си и не би се поддал на някаква, която се чуди само как да създаде интрига.

valdesbg
04-01-2012, 16:06
А щом се води по чужди акъли... не ти трябва.

someonlikeyou
04-01-2012, 16:57
според мен ще е по добре да се остремиш да го забравиш, или да останете приятели от колкото, тея неща да се повтарят, по стотват .... По - добре е да запазиш приятелството си , а ако си убедена в чуствата си по натам действай :) а по - това което си написала разбрах , че е страхливо и водещо се по акъла на другите момче ..

little-bad-girl
04-01-2012, 17:37
valdesbg и ти си прав.. someonlikeyou правилно си разбрал/а.. Направо тунел без изход.. Всяко мнение написано тук е правилно, но аз съм все по-объркана..

leadyflame
04-01-2012, 17:42
Няма за какво да си объркана, факта, че явно приятелката му мъти главата и той явно няма желание да прецени и изгради мнение, до което сам е стигнал е достатъчно да не се занимаваш с него.

little-bad-girl
04-01-2012, 17:54
leadyflame еми тя уж му мъти главата, обаче той продължава да се съпротивлява, което ме обърква още повече, защото на моменти я слуша, на моменти се захласва към мен. Ясно ми е, че това са много несериозни отношения, но чувствата като си ги има..

tBear98
04-03-2012, 13:53
Явно пича наистина се води доста по чуждото мнение на приятелката му, но това не значи, че това завинаги ще е така. Ако все пак му дадеш шанс и бъдеш с него, и се опиташ да го промениш може и да се получат нещата. Така или иначе за себе си знаеш, че имаш чувства и те няма да утихнат от нищото. Е, освен ако спрете да се виждате, но ако сте от един град това е почти невъзможно, за това задълбочи отношенията. Няма смисъл от излишни нерви и чуденки какво е щяло да стане ако си постъпила по друг начин. Ако го отрежеш знаеш какво ще стане, но ако не го направиш - не можеш да бъдеш сигурна. Ако пък се е променил? Всичко става. :)

melany12
04-03-2012, 14:07
ами мила,честно да ти кажа по-добре ще е да го оставиш..не трябва да му се връзваш втори път,защото ще е същото бъди сигурна и накрая пак ти ще страдаш,а и тази негова приятелка кво се меси за мен това говори,че тя не иска да сте заедно може да го харесва..поне аз така бих направила.
от друга страна ако искаш се пробвай,но не влагай много чувства,но това само ако го харесваш прекалено много,но бъди сигурна,че онази ще му пили на главата всеки ден и той ако я слуша заминала работата.-пак ще си наранена.
така че моето мнение да не се занимаваш с него..харесай си някое друго момче..не си заслужава щом не е потръгнало 1вия път и ще те наранява...не си струва