PDA

View Full Version : Резки по ноктите



flamesoulbgr
04-01-2012, 16:02
Здравейте. От около един месец забелязах, че по ноктите ми излизат кафяво-черни резки/черти/. Отначало беше само на един от ноктите ми и си мислех, че може би съм го ударил, но сега забелязвам, че започват да се образуват и по другите ми нокти /не на всички, но на 2-3/. Бихте ли ми дали някакъв съвет какво може да е това ако сте о получавали или случайно сте запознати. Благодаря предварително :))

nIkEnCeTy_bE
04-01-2012, 19:17
Единствено се сещам за гъбички по ноктите, но на краката или на ръцете са ти са се появили?

flamesoulbgr
04-01-2012, 19:53
Ами само по ръцете са.

mMemories
04-02-2012, 16:10
Търсене в нета...ако не намериш нищо и не се махнат сами, доктор.

xoxi
04-03-2012, 19:36
За кафяво-черни не бях чувала до сега. Няма да е зле наистина да се посъветваш с лекар.
На мен ми излизат бели чертички, когато имам недостиг на витамини.

kircho940
04-08-2012, 13:00
На мен също са ми се появявали точно такива кафяви неща... Преди доста време с братовчед ми си говорехме, че имам такива и ми каза, че и той имал. Аз го попитах от какво може да се получават и той каза, че отнякъде е чул, че се получават, когато някой подложен на стрес... Може да ви се стори глупаво, но той това ми каза... Не претендирам, че е точно това. Иначе при мен тези кафявите стояха известно време и после изчезнаха от само себе си. Така че не се притеснявай и ще се махнат сами след време.