PDA

View Full Version : Някой може ли да ми каже какво може да е това?



me_gustas_tu
04-02-2012, 15:28
Здравейте, малко преди нова година, тъй като от много време мрънках на родителите ми че имам малка брадавица на лицето си( на ръба, така да се каже,, няма значение, само да го спомена ) отидохме с майка ми на дерматолог в София> Жената там наистина много разбира от работата си, по принцип работи в болница Токуда, но има и собствен кабинет, много луксозен и добре оборудван, колкото цял апартамент. Отидох там с нагласата за преглед, но за мое щастие тя каза , че това нещо е доброкачествено и го махна веднага( изряза го) и трябваше да изчакам определено време докато зарасте и да го мажа с една пастичк. Всичко това го казвам, защото МОЖЕ БИ има връзка с нещото, което ми се появи на друго място( малко трудно за правене на каквото и да е там, а именно под окото). Ето това е снимка на него. Беше малко, помислих го за пъпка и се стисках, тръгна толкова много кръв, че течеше като вода, затова не го и пипам повече. Казах ма майка ми отново да запише час, но тя има прекалено много работа и даже не се и обади и чак днес ми е записала час и то за 23.04( т.е след 3 седмици). Плаках много , защото го имам. И сега отново- защото ще търпя това още толкова време. Ако някой е имал нещо подобно или смята, че може да е някакво ново образуване на брадавица или нещо кожно, да каже. МОЛЯ!
Снимка: http://prikachi.com/images/295/4595295L.jpg

mMemories
04-02-2012, 16:13
Някаква брадавица е...доста време ще чакаш за жалост, но междувременно можеш да се консултираш с друг доктор, за да ти каже какво е.

me_gustas_tu
04-02-2012, 16:48
Благодаря за мнението, надявам се наистина да е брадавица, въпреки кървенето. Ще отида на болница близките дни, за да ми каже някой дерматолог от града ми какво може да е всъщност. Въпреки че много се наплаших от това, че прочетох за подобно излглеждащи неща в един сайт и пишеше, че ако нещо стои на кожата и не изчезва повече от седмиц, може да е раково.

draid
04-02-2012, 21:35
Спокойно доброкачествено е на вид. Обикновено злокачествените такива неща имат доста по лош вид. И запомни, никога не стискай каквото и да било ако не си сигурна какво е. Това може би е бенка която ти си травмирала и тя се е надула. Ако дразниш, чоплиш бенки те могат да се изродят в злокачествени образувания, сиреч меланом.

me_gustas_tu
04-14-2012, 11:39
Ами, не е бенка, сигурна съм на 100 % , като че ли дори се уголемява леко.. може и да си внушавам.. с нетърпение чакам 23 април, за да видя какво ще ми каже лекарката.

b3as7
04-15-2012, 04:38
И аз имах такова нещо преди време, което се беше появило на врата ми... Дерматолога го махна за 10 минути и ми предписа един мехлем и едно пръскащо се лекарство, за да не усещам никакви болки... И наистина нямаше такива и бях много доволен. Така че ще ти кажа едно: Не се притеснявай. Ще изтърпиш до 23-ти и ще видиш, че всичко ще е наред. Просто се зареди с оптимизъм и не му мисли много-много, а си живей живота. ;)

me_gustas_tu
04-15-2012, 06:26
Ами искам, не искам- живея си го. Дори днес имам рожден ден хаха :D Само имам въпрос: нали ти би упойка, преди да го махне( местна)? И после трябваше ли да му слагаш нещо( лепенка например)? И след колко време изчезна напълно, или поне кожата ти стана нормална, макар и с малък белег? :)

DisappointedDreamer
04-15-2012, 10:42
Честит рожден ден.

me_gustas_tu
04-15-2012, 14:08
Благодаря :)

lovelysister
04-22-2012, 08:11
: * аз съм тук само да ти кажа Здравей .. мнението ми го знаеш.. още малко остава, ще ти го махнат и всичко ще е наред :)

me_gustas_tu
04-23-2012, 17:15
ЮХУУУУУУУУУУ, МАХНАХА МИ ГО НЯМА ТАКЪВ КЕФФФФ :D :D :D :D

somniumtt
04-26-2012, 20:34
Това не е брадавица нито бенка ли нищо такова, тва е някво рогово образование на кожата, ако имаш дерматологични проблеми - Стара Загора доктор Христозов има частна клиника най-добрия дерматолог всичко прави дано не се появи пак