PDA

View Full Version : Компромис?!



marilyn
04-03-2012, 07:48
Здравейте, съфорумници, искам да ви помоля за мнение, като трети лица, нямащи общо със случващото се. Ще гледам да съм кратка в обясненията. Аз и най-добрата ми фр сме като сестри. (на по 19сме) От почти една година се сближихме много с един човек, който ни е само приятел и много се обичаме с него. Той живее на 500км от нас, следователно вижаме се много рядко, но се чуваме по няколко пъти на ден, по всяко време и тн. (той е на 33) Отначало тази разлика във възрастта не се усещаше, ноо от известно време насам явно има проблем. Той си хвана сериозна приятелка, с която е от месец и половина заедно. (да.. как са "сериозни" от месец и половина насам и аз не мога да си отговоря). Тя се дразни, че ние звъним по телефона и ревнува от нас. Той й обясни, че ние сме само приятели и много държи на нас, но тя започна да прави непрекъснати скандали, сценки и квото се сетите и на него му втръсна. Ние с моята фр проявяваме разбиране да не говорим по половин час докато е с нея и там квото се сетите, но той отказва да вдигне и за 1 мин, когато е с нея, защото тя ревнува. Сега ни каза, че трябва да си ограничим разговорите и да се чуваме само когато е сам.
На мен и на моята фр ни стана супер тъпо, чувстваме се сякаш приятелката му не уважава нашето приятелство.

Искам вашето мнение, според вас ние прави ли сме? Толкова съм изтрещяла вече, че нямам трезва преценка..

TheBeliever
04-03-2012, 07:53
Опитай да се поставиш на нейно място. Две значително по-млади (предполагам след като той е на 33) девойчета да звънят по 3 пъти на ден на твоя приятел и да му окупират времето, което си е за теб. На никоя няма да й е приятно.

valdesbg
04-03-2012, 07:54
Приятелката му е права. Искате прекалено много от него. Пича си има свой живот който да гледа, вие сте две пикли, на които звъни чат пат. Плюс че дори не сте от неговия град....

Постави се на нейно място - ще ти е готино ли гаджето ти по цял ден да е на телефона с някаква, вместо да обръща на теб внимание? Не става въпрос за уважаване на приятелството, става въпрос за приоритети. Не би трябвало вие да сте приоритета му. Така че що се сърдите не виждам. Макар че много ми е миришещо това с двете приятелки дето се лигавят с 10 години по голям човек по телефона.

jghgh
04-03-2012, 08:00
Аз като чета темата оставам с впечатление, че и двете сте си го харесали. Или поне едната от вас.
Между другото, колкото и да е гадно, наистина и жената, и той са прави в действията си. Тя има право да ревнува, а той да ограничава контактите с вас. Това е нормално. Някои неща просто си неприемливи. И най-неревнивият партньор не би се чувствал приятно, ако половинката му говори с часове с някакви приятелки или приятели.
Светът не е съвършен и безусловна любов няма. Може би не трябва и да има.
Искам да кажа, че не е правилно да изкарвате жената истеричка, правеща сцени и т.н. Тя е човек. Нейните връзки с хората са човешки, а не висши. Приятелството винаги отстъпва малко пред любовта - още повече това с хора от прот. пол. Ние сме примитивни. Хората са си такива. На жената едва ли й е проблем той да приказва часове по телефона с мъжки приятели, но с женски е друго.
Хората наистина са такива... Свиквайте. Ще се наложи да си поразредите контактите с този мъж.

Hilary_
04-03-2012, 08:05
Момичето си е в пълното право да ревнува. Постави се на нейно място.
Ако толкова държите на него ограничете разговорите си.
Оставете го да бъде щастлив.
Човека е на 33 и е нормално вече да се оглежда за нещо по - сериозно от приятелски отношения.

marilyn
04-03-2012, 10:10
Така, искам да изясня, че ние не сме си го харесали. Той е наистина много добър човек, когато той нямаше гадже и бяхме в неговия град сме били и на гости у тях (отсядали сме), прекарвахме 24 часа заедно и тн. Приятелството ни е истинско и ние и той сме го доказвали много пъти (сега няма да ви разказвам и тн.) тук не стои въпроса истинско ли ние приятелството или не. Ние напълно разбираме, че му е време за семейство, не е въпроса и че ако не се чуваме 1 ден, няма да сме приятели вече. Проблемът според мен, е че той иска да се съобрази с ревността й, която за мен е неоправдана, а за да се съобрази с нея, ние трябва да си намалим разговорите.
Аз не виждам какъв е проблема ако са на кафе примерно и някоя от нас звънне той да вдигне и да говори 2 мин.

Освен това (както сме свикнали да се чуваме по много пъти, той също звъни и когато ние сме на срещи и тн) и нито една от нас не се е нацупила. Защото в крайна сметка с гаджета или не приятелите са завинаги, ако някой иска да е с мен трябва да свикне, че аз имам и приятели. Нито едно момче, не ми се е цупило, че той звъни. Аз казвам, той ми е само приятел, живее на 500км и нямаме възможност да се виждаме често. Точка.

Вече се чудя в нас ли е проблема илии нз?!

fenkaaa
04-03-2012, 10:12
Приятелката му е права,а аз съм съгласна с по-горното мнение,че едната от вас явно си го е харесала и най-вероятно това си ти.

Bomber
04-03-2012, 10:56
Не сте прави какво изобщо се занимаваш със хора по-големи от теб и приятелката на въпросния господин си е в пълното право да ревнува от вас осъзнай се човека е на 33 мисли за семейство и деца

anonymous708973
04-03-2012, 10:58
Не виждам какво пречи да се чувате вечер по скайп или телефона за 20-30 минути. И вълкът сит, и агнето цяло.

broken-barbiee
04-03-2012, 11:07
Според мен не сте много прави. Човекът си е значително по-голям, както предполагам и приятелката му не е на вашите години. Странно ще е да му звънят две момичета на по 19 и да си говорят с него по сума ти време. Нормално е момичето да се изнерви и да прави скандали. Не знам до колко мнението ми е правилно, защото съм по-малка и от теб дори, но някак си опитвам се да погледна нещата от този ъгъл. Мисля, че съвета на PinkPan7her е много добър. :)

Goddess
04-03-2012, 11:58
Добре, човекът е казал, че може да се чувате, когато е сам. Те едва ли са 24/7 заедно с приятелката му. На вас какво ? Зора ви е да му звъните ТОЧНО когато са заедно ? (така си го написала и обяснила едва ли не) Ми момичето ревнува - ти може да не си толкова ревнива, твоите гаджета може да не са толкова ревниви, но тя Е и едва ли й е приятно някакви пикли (сигурно сте по-малки от нея) да звънят на гаджето й, докато са заедно, че на всичкото отгоре да й казват коя ревност е оправдана и коя не. Тя си знае...те си знаят. И когато се решите да звъните - откъде знаете, че е удобно ? - може да не са на кафе, а да правят секс примерно. А компромисът е ясен, той ви го е дал. Малко излиза, че искате нарочно да дразните момичето...така ми се струва.


"Ние напълно разбираме, че му е време за семейство, не е въпроса и че ако не се чуваме 1 ден, няма да сме приятели вече."

Ко речи ?!?!

Violenza
04-03-2012, 12:16
И аз смятам, че приятелката му с право се дразни.
Не сте му приоритет, приемете го. Естествено, че би избрал партньорката си пред вас.

melany12
04-03-2012, 12:16
тес пак..аз ако бях на приятелката му до сега да съм ви пречукала честно..как така ще му звъните..не го търсете толкова често супер тъпо е

marilyn
04-03-2012, 12:57
Явно аз не съм обяснила нещата като хората.
Пантерке и аз не знам какъв е проблема да се чуваме по телефона примерно вечер за малко и толкоз, но явно го има. (а по скайп няма как да е, само по телефона можем да държим връзка).
Goddess, идеята е, че ние не държим да говорим по 1 час именно когато е с нея и тн, но аз не виждам проблем ако звъннем, той да вдигне и да води 1 мин нормален разговор.
Иии приятелката му е малко по-голяма от нас, на 23 е.
Освен това, относно уцелването когато са в кревата хората принципно си спират звука на тела и толкова.. случвало се е и той да звъни докато аз съм с момче, на кафе или в леглото, никога не съм правила проблем защо звъни и тн.
Фенка, повярвай ми, не съм си го харесала, нямам нищо към него освен приятелска обич. Просто дълбоко си ценя приятелите и не искам да загубя никой ценен за мен.

bReAk3R
04-03-2012, 12:57
тес пак..аз ако бях на приятелката му до сега да съм ви пречукала честно..как така ще му звъните..не го търсете толкова често супер тъпо е

ти пък к'во държиш сметка е?! Ебахти наглото същество...
Колкото до темата, съгласен съм с останалите, най-вече с "valdesbg". Помисли си кво може да ти е на теб, ако приятелят ти го прави същото

marilyn
04-03-2012, 13:01
ти пък к'во държиш сметка е?! Ебахти наглото същество...
Колкото до темата, съгласен съм с останалите, най-вече с "valdesbg". Помисли си кво може да ти е на теб, ако приятелят ти го прави същото

Никога не съм правила проблем на момчетата с които съм била, че имат приятелки от женски пол. Да ви кажа честно бих се притеснила, ако няма приятели... тогава значи нещо има, нещо не е наред. ИИ да не забравяме разстоянието, което си оказва влияние.. то ако можехме да се виждаме и по 1-2 пъти в месеца нямаше да говорим толкова мн по телефона..

TheBeliever
04-03-2012, 13:38
Това дали ти правиш проблем на твоите гаджета не е критерии за чуждите връзки. И аз съм крайно неревнива и не ограничавам партньора си по абсолютно никакъв начин, но даже на мен не би ми станало приятно да си говори "по няколко пъти на ден, по всяко време" с някакви момичета. Мамка му, аз с най-добрата си приятелка не се чувам по 3 пъти на ден. И за какво пък изпитвате нужда да си говорите толкова често? Аз с гаджето си се чувах веднъж на ден когато беше на майната си за месец.

Не казваме да прекратите контакт, а да поставите границите, които до момента сте нямали. Както по-горе казаха, приоритети. Всеки избира своите. Явно приятелят ви също го е направил и вас ви е яд, че не сте на първо място.

cyclops
04-03-2012, 13:42
Според мен трябва двустранни(тристранни) компромиси. Факт е, че не е желателно да се чувате по толкова много пъти на ден. Самата ти се постави на мясото на приятелката му. Особено когато са заедно и той да говори по телефона.. Не знам дали живеят заедно, но ако не живеят заедно и си отделят N брой часове на ден, а той говори през това време по телефона с теб и твоята приятелка е малко неловко. Аз например като съм с приятеля ми и някой ни звънне гледаме много набързо да говорим, просто защото сега си прекарваме времето заедно. Дори да е най-добрата ми приятелка. Винаги гледам да я чувам, когато съм сама, за да не занимавам другите около мен.
Въобще много мразя като съм с някой (няма значение гадже или приятел) някой да звънне и другия през това време да е кибик.
Освен това те са от месец и половина заедно. Тя не ви познава и е нормална донякъде тази реакция. Все пак той не се е отказал тотално да говори с вас. Разбирам да ви отсвири тотално, но не е така.

marilyn
04-03-2012, 13:49
The believer, то с най-добрата ми фр живеем блок до блок и аз не я чувам по 3 пъти на ден да ти кажа. Ама си я виждам винаги, когато имам нужда ако ще и за 10 мин на някоя пейка да е. А именно с него не можем да се видим и за толкова, заради разстоянието. Има нещо такова, че ние не сме "някви момичета там", а сме негови приятелки, така както са приятелите му от детинство. Страшно сме близки, той самия казва, че най-близките му приятели сме ние двете и още 2 момчета с които е израснал. И пак казвам, че ние не искаме да говорим с него по половин час, а ако звъннем когато са заедно да говори 1-2 мин и толкова.
Иначе не живеят заедно, виждат се горе-долу след работа и събота и неделя.
Мога да добавя, че тя се цупи не само за нас, а за всичките му приятели като цяло, ама явно нали ние 2те сме момичета и сме й по-голям трън в очите.

valdesbg
04-03-2012, 13:57
Ауе момиче я си извади главата от задника малко.

Тва че ти позволяваш да се ебават с теб както си искат не значи че всички ще го правим. Не правела проблеми... ми хубу, що мериш чуждите връзки с твоя аршин?

Ако си толкова отворена към света и толерантна, колкото твърдиш значи ще се чувате когато той е сам и има време. Т.е. ще се разберете кога ще може да ти отделя време и ще се чувате тогава. Нямате нищо животозастрашаващо или жизнено необходимо за да си звъните когато ви скимне за да го изстреляте точно в момента. Определете си един час когато и на тримата ще ви е удобно и си говорете за живота от нещата. Разбира се не прекалявайте с времето. Така всичко ще е регламентирано, всеки ще знае че му се отделя достатъчно време и не пречи на другите. И няма да има повод за ревност.

Глупаво е да се сърдиш на зрял човек, който сигурно има неща за вършене през повечето време, че не ти ходи по детските акъли. Бил той с приятелка или без. Съвземи се малко, прояви разбиране и покажи че си излязла от тийн глупостите. Ако още не си и всичко това ти е чуждо - нямаш работа с 33 годишен.

Държа обаче да отбележа че има някви любовни трепети. От кого към кого мога само да предполагам. Ако ти не искаш да ни кажеш е друго.

cyclops
04-03-2012, 13:59
Явно е ревнива, което е глупаво. Но както вече казах в началото на една връзка е често срещано и горе-долу нормално. Ако го ограничава прекалено много, обаче е кофти. Ами както си прецениш. Но щом не прекарват цялото си време заедно е нормално да не говори по телефона. Представи си го как той говори с някоя от вас 10 минути, а през това време приятелката му да го чака да приключи и да скучае :)

melany12
04-03-2012, 14:13
ти пък к'во държиш сметка е?! Ебахти наглото същество...
Колкото до темата, съгласен съм с останалите, най-вече с "valdesbg". Помисли си кво може да ти е на теб, ако приятелят ти го прави същото


омг къде съм държала сметка бе ?! какъв ти е проблема пък на тебе?Че съм нагла нагла съм,но не и в този случей моето момче;))) казвам всяка 1 жена какво ще направи-най-малкото да си поговори с някакви си момичета,които постоянно му търсят приятеля.Кой е наглия само ми кажи? айде по-спокойно с думичките и не ми казвай кво държа и кво не ;))

marilyn
04-03-2012, 14:14
Нещо изобщо не можете да схванете май кво казвам, ама айде... Не говорим за чувства, защото нито аз имам към него нещо повече, нито моята приятелка. И вие веднага решихте че съм се влюбила в него.. щото си го обичам като приятел.
И не само той има задължения, аз съм 12ти клас.. 1000 работи са ми на главата, не стоя по цял ден да се чудя с кой да си говоря по телефона.

melany12
04-03-2012, 14:25
не съм казала,че имаш чувства :) казвам само положението на приятелката му.Знам,че сте му само приятелки и нищо повече,но възможно е да е прекалено ревнива и все пак да се опасява,че има нещо м/у вас и да се притесни..което е напълно нормално...всяко момиче,ще си помисли това..
кажете и,че сте единствено приятели от доста време нищо повече,че са хубава 2ка,но не искаш да загубиш приятелството с него,защото го цениш като приятел.Също така недейте да му звъните толкова често 2 3 пъти в седмицата..ограничете това просто..

ShtrudeL
04-03-2012, 14:52
Темата се заключва по желание на автора.