PDA

View Full Version : Що за простотия



LovEsIckk
04-03-2012, 16:32
http://www.teenproblem.net/a/66-uchilishte/36285-uchenicite-mogat-da-preminavat-v-goren-klas-dori-sas-slab-2/

Значи вече тотално унищожиха последния стимул, учениците да посещават учебни занятия и да учат. Верно, и аз не съм била от най-добрите и редовни ученички, но ме плашеше факта, че ако завърша с нещо по 2, ще повтарям годината, че ще си загубя ляотото за изпити, че ще бера срам..
Забелязвам тенденция при подрастващите 96-97-98 набор, че за абслютно неграмотни.
Не-децата не са глупави, просто от година на година, образователната система става все по-зле. Никакво възпитание от страна на учители и родители. Никакъв стимул и желание в децата.
"аС", "незнам", "немога", "иЗкам".. да не говорим за всички други правописни и пунтуационни грешки, да не говорим и колко им е богата общата култура.
Ми направо очаквам да отменят средното образование в най-скоро време.
Като гледам всеки се юрва да записва детето си, като частен ученик, а и много родители искат децата им да се обучават сами в къщи. Жалко, че точно тези родители, не са достатъчно образовани и нямат никакви педагогически похвати.
Тая държава се превръща в абсолютна помийна яма. Само вижте поколението, което идва.
Е, представете си какво НИВО ще стигнем, когато тези хора заемат работните си места.

mlakniwe2
04-03-2012, 16:38
Не си ли чавал/а за "плана за затъпяване на нацията"? и поговорката прост народ лесно се управлява, този план са го започнали отдавна, първо направиха да се взима средно не 12 а 10 клас, после да се минава с двойки и тнт
Аз от една страна се радвам, че не съм по малък с 5 год да кажем, щото като ги гледам сегашните осмокласници са пълна скръб и всички даскали се оплакват от тях, псуват даскалите и тнт, дотолкова са зарибени от някви игри и тнт..........няя смисъл да продължавам

LovEsIckk
04-03-2012, 16:43
Мисля,че това дава отговор на всичко.
http://bgsviat.narod.ru/

PainMonopoly
04-03-2012, 16:48
Отвратителна мярка, която е в интерес единствено на нежелаещите да се променят цигани.

EinGutesKind
04-03-2012, 16:56
На сила хубост не става, и по 24 часа да ги държат в училище, с всичките "строги" мерки, който не иска - нищо няма да научи.

LovEsIckk
04-03-2012, 17:01
Напротив.
Когато един ученик бъде ЗАДЪЛЖЕН да посещава учебни часове , както и ЗАДЪЛЖЕН да изпълнява домашни работи, той иска-не иска, ще чуе това, което се говори, а тук виж го е запомнил. А с подходящия и правилния подход от страна на педагозите, ще учи и ще му е интересно.
Мен не ми беше интересно в училище, но въпреки това, не пиша "аС". : ) Не ми е интересно на лекции също, но като изляза от тях забелязвам, че това, което сме писали и това, което е говорено съм го запомнила и го зная..

Claymore
04-03-2012, 18:26
Аз се изумявам от разликата между 96 и 97. Не мога да повярвам, че един набор разлика може да причини толкова психически и умствени щети. Никога не съм се интересувала от това, което пише в интернет и начина, по който го пише, но не-не можеш да пишеш в 8 клас "дУклад", "съч. расъждение" в училище. Дори да оставим на страна интелектуалния им багаж...те парадират с неприлично поведение, парадират с парите на мама и татко и смятат, че токова поведение е позволено. Не можеш да застанеш срещу госпожа и да ѝ обясняваш как "мастурбираш и обичаш да си стискаш топките".

NightGuardian
04-03-2012, 18:28
Много хубаво , изобщо не трябва да ги има. С оценка не се постига знание.

IWannaBeSedated
04-03-2012, 18:34
Аз се изумявам от разликата между 96 и 97. Не мога да повярвам, че един набор разлика може да причини толкова психически и умствени щети. Никога не съм се интересувала от това, което пише в интернет и начина, по който го пише, но не-не можеш да пишеш в 8 клас "дУклад", "съч. расъждение" в училище. Дори да оставим на страна интелектуалния им багаж...те парадират с неприлично поведение, парадират с парите на мама и татко и смятат, че токова поведение е позволено. Не можеш да застанеш срещу госпожа и да ѝ обясняваш как "мастурбираш и обичаш да си стискаш топките".

Хаха напълно съгласна.