PDA

View Full Version : правилно ли го правя?!



melany12
04-03-2012, 19:20
мм искам да ви питам един въпрос.от 2 дена почнах една диетка,понамалих храната.Закусвам банан,на обед по една ябълка ,вечерям си каквото има(кебапчета,печено месо и т.н) и за десерт портокал.Сладкото го отказах.Не искам да свалям много ,но все пак искам да има резултат.Та въпросът ми е-ДОбре ли ми е режимът или с вечерята всичко си провалям?Мерси : )

TheBeliever
04-03-2012, 19:26
Проваляш всичко още със закуската, или по-точно казано с липсата на такава. Научете се, че не се отслабва с неядене.

melany12
04-03-2012, 19:28
:D предложи ми нещо тогава : )

TheBeliever
04-03-2012, 19:30
http://www.bb-team.org/ - чети и се образовай.

PullMeCloser
04-03-2012, 19:32
И какво му е на банана за закуска? Има хора, които поначало си ядат по-малко. На мен примерно един банан за закуска/ обяд ми стига, засища ме идеално. По-наяждащ е от ябълка или мандарина.
И това всеки ден ли ядеш?
Банан,ябълка, месо някакво и портокал за десерт? Трябва си разнообразие, защо не пробваш с някакви салатки? Намали солта, пий повече вода, изварата и черното кафе пречистват организма от токсини. Също и чаша топла вода на гладно всяка сутрин. Риба(печена) също е окей за хранителен режим. Ядки... Просто е важно менюто ти да е разнообразно, без значение дали си на диета или не.

TheBeliever
04-03-2012, 19:38
Банан за закуска и ябълка за обяд е нормално, така ли? За подрастващ организъм? И въобще за неанорексични wanna-be ходещи скелети? Айде, моля ви се...

nymphadora
04-03-2012, 19:55
Абе вие нормални ли сте на закуска да ми ядете банан?Закуската трябва да е най-обилна,за да даде старт на метаболизма,а не да ми гладуваш цял ден и вечерта кебапчета.Аз лично диети никога не съм правила,а и единствената диета,която ми се струва що-годе подходяща за подрастващи е 90 дневната(разделното хранене).

Авторке,ето ти линк към нея с информация относно действието и и менюто : http://xn--90-8kcailcfd3a4cc3e.com/

FuCKkK13
04-04-2012, 07:35
апф... никога не съм спазвала диети,но знам,че не е добре закуската да ти е малко,а вечерята много... трябва да е точно обратното :?

anonymous708973
04-04-2012, 08:10
И какво му е на банана за закуска? Има хора, които поначало си ядат по-малко. На мен примерно един банан за закуска/ обяд ми стига, засища ме идеално. По-наяждащ е от ябълка или мандарина.
И това всеки ден ли ядеш?
Банан,ябълка, месо някакво и портокал за десерт? Трябва си разнообразие, защо не пробваш с някакви салатки? Намали солта, пий повече вода, изварата и черното кафе пречистват организма от токсини. Също и чаша топла вода на гладно всяка сутрин. Риба(печена) също е окей за хранителен режим. Ядки... Просто е важно менюто ти да е разнообразно, без значение дали си на диета или не.

Изобщо не е наред. Сутрин тялото има нужда от белтъчини и въглехидрати.
Научно доказано е, че хората с обилна закуска пълнеят далеч по-малко от тези, които хапват кафенце и банан или някаква друга подобна щуротия.

Glam0rous
04-04-2012, 08:11
ти вярно сама си си я измислила...на закуска трябва да си хапнеш и до към 3-4 следобяд се ядат най-многото неща за деня. А не цял ден да гладуваш и вечерта вече да си изгладняла и да се натъпчеш. Точно обратното е. Закуската ядеш нещо зърнено, плодове, мляко. На обяд салата месо, плодове може и малко хляб. На вечеря пак бяло месо, риба, салата - леки неща и в не чак толкова голямо голичество. Освен това с банани се научете, че не се отслабва. И прави някакви упражнения, че между слаба и с хубаво тяло има голяма разлика. Чети bbteam има линк нагоре.

mynichkaTanq
04-04-2012, 14:59
С: трябва да ядеш най-много
О: може да бъде някаква манджа примерно
В: някъде до към 18:00-19:00 се яде нещо леко

Ако искаш диета почни 90 дневната, но задължително ще ти трябва спорт(фитнес?!)

ObreCheNa
04-04-2012, 16:50
В началото, когато исках да отслабна и аз правх точно тази грешка като теб.. :)
Сега вече имам наистина добър според мен режим.. Като за начало закуската ми е доста въглехидратна, но тя дава старт на метаболизмът ми, хапвам си хилийка с каквото си избера, чаша мляко и плод или ако ми се яде нещо сладичко..
Обядът минава вече без хляб, някаква супичка или нещо месце, но нищо пържено и тестено.. Вечерям само зеленчуци на салатка или дори обичам да си похапвам и така.. :D Преди обяда или след обяда си похапвам и някой друг плод, но изключвам бананите.. :) С този режим и спортувам, правя по 50-60 коремни преси ( колкото мога :D ), 40 мин. въртя обръч и тичам .. Постигам много добри резултати и съм много доволна от себе си..

Wwwooow
04-04-2012, 17:36
това за закуската не знам до колко е вярно, въпреки че на всякъде го пише и всички го казват,че трябва да е най-стaбилното ядене. Не трябва ли повече да се вслушваме в организма си,той най-добре знае от какво има и няма нужда, а не в общите приказки и изследвания върху други хора. Примерно аз, когато ям стабилно за закуска през целия ден съм адски гладна, а когато изям един плод и малко кисело мляко и ядки или прясно мляко и плод се наяждам добре и през деня приемам нормално количество храна и не огладнявам още на 2-рия час ..

Dagichka
04-04-2012, 17:54
хаха, всички и скочихте за това, че яде банан за закуска, обаче и препоръчвате 90 дневната, където задължително сутрин се яде плод? логика. иначе аз сутрин (ставам в 6 без 15 за даскало) посмъртно не мога да ям нещо, повръща ми се, ако хапна дори и малко.. изчаквам до към 11 и ям ориз/плод в училище и след това вкъщи зависи какво има.. ;д

monini4ka
04-04-2012, 18:51
хаха, всички и скочихте за това, че яде банан за закуска, обаче и препоръчвате 90 дневната, където задължително сутрин се яде плод? логика.

Съгласна.. ;д
Иначе стига сте я хвалили и тази 90-дневна.. Нали се сещатате колко е нездравословно 3 дни да не хапнеш сладко и после 1 ден да ядеш само сладко (или 'айде не само, ами главно)..

Най-добре е да хапваш най-много на закуска и с напредването на деня намаляш големината на порциите, като вечерята е най-късно до 19:00!
Също добра идея е да ядеш често и по малко. Пий много вода - страшно полезна е не само за отслабване, а и като цяло за организма.
Най-важното - не гладувай! От гладуването се забавя метаболизма и съовтветно гориш калории по-бавно.
Също така спортувай - да тичаш по 1/2 час 2-3 пъти седмично примерно е супер.

nymphadora
04-04-2012, 20:51
При 90 дневната се яде плод за закуска,но дневното меню е различно и комбинирано така,че да не пречи на метаболизма.Пак казвам,не съм правила диети и не знам,но от това,което съм чела разделното хранене е ключът-по малко от всичко на честичко. :)

PullMeCloser
04-04-2012, 21:35
Изобщо не е наред. Сутрин тялото има нужда от белтъчини и въглехидрати.
Научно доказано е, че хората с обилна закуска пълнеят далеч по-малко от тези, които хапват кафенце и банан или някаква друга подобна щуротия.

Знам как стоят нещата. Става въпрос, че примерно аз не мога да ям сутрин. Банан ме наяжда, че даже и понякога се насилвам да го изям. Предпочитам чайче/сок/фреш. Това е. Всичко друго ми идва тежко и ако хапна повече сутрин,преяждам, от което следва повръщане и отпадналост цял ден. Мюсли, млека и тн буквално си ги тъпча в устата сутрин. На всеки различно нещо му действа различно, аз се чувствам много по-добре ако пропусна закуската. То моя режим е доста прецакан, де, защото рядко и ми остава време за ядене, има дни, вк оито съм толкова заета, че само вечерям.

Едит: авторке, за закуска можеш да пробваш да ядеш мюсли. Но не от тезъ крънчита и глупости със шоколад,ами мюсли, дето е в тези прозрачни пакети. Аз си го правя с кисело мляко и вътре слагам замразени ягоди/ боровинки(без захар) и става страшно яко. И е здравословно.
Сирене можеш да ядеш,ако обичаш, различни видове- моцарела с домати, примерно, е супер и не се дебелее. Или броколи запечени със синьо сирене, моцарела и още каквито сирена обичаш. Задушени зеленчуци... Печена риба, всякакви,всякакви салати, суши, яйца... Има толкова много здравословни храни, не разбирам как всеки ден ядеш ябълка и банан.
И ако ще отслабваш, не пий сокове, газирани напитки и тн. Вода, фрешчета, чайове... абе поемай течности като цяло, ще ти помогне.

explosion_
04-11-2012, 09:54
Проваляш всичко още със закуската, или по-точно казано с липсата на такава. Научете се, че не се отслабва с неядене.

Абсолютно съм съгласен! Вече в няколко подобни теми написах, да не си мислят девойките че като ядат абълки и круши ще отслабнат.. В смисъл и да свалят малко, организма е свикнал с по-сериозна храна после като приключиш т.нар. диета ще се натъпчиш с болклуци и ще си качиш, та даже и повече! Така че нищо против ябълките само, че потърсете съвети за комбинацията на храните + кардио, джогинг, други упражнения!

SmilezZz
04-12-2012, 15:45
Закуската наистина е най - важна и трябва да е по - обилна. Грешката ти е още в самото начало. А и принципно съм против диети и т.н., просто започни да тренираш редовно, бягаш , скачаш и спазваш здравословен режим на хранене и всичко ще е 6 .

Neonowa
04-12-2012, 23:46
Ами честно да ти кажа имам ужасен хранителен режим, но като цяло вечерта гледам да не ям толкова, защото вечерното ядене ми отива директно на дупето и корема, дори и да съм гладувала цял ден.

FuckingFreak
04-13-2012, 14:24
Това, че сте против хранителните режими, не значи, че не са нужни. Има момичета, които изяждат на ден ядене за 1 седмица и са клечки, има такива, които колкото и да тренират, нямат резултат, ако не са на някакъв режим.

Rebirthing
04-13-2012, 15:49
Аз не съм съгласна, че закуската трябва да е най-обилна, казвам го като човек който яде доста стабилна закуска. Не всеки е способен да закусва рано сутрин, на едни им се гади ако закусват, на други им прималява ако не закусват. Относително е...Ако ти стига плод за закуска, яж си го, но ако не, по-добре закусквай с мюсли, добави и ядки, много засищат. Моята забележка е липсващият обяд, с вечерята не прекалявай много, но и не яж кебапчета, в тях дори месо няма...

laserlight
04-13-2012, 16:03
Размени си обяда и вечерята.Ябълка за обяд е малко,трябва ти нещо по-засищащо.А за закуската-според мен също не трябва да е най-обилна,аз например не мога да закусвам.

wiiwa
04-13-2012, 18:01
Според мен трябва да направиш промени .. например сутрин: яйце (1,2) , аз сега ям по няколко марули (2,3) , препечена филийка черен хляб със сирене. Така няма да останеш гладна и ако ти е много можеш да изключиш нещо

обед: Малко месо - телешко или пилешко,риба ; някакъв зеленчук ( домат например ) ; ако ти е малко избирай да допълниш нещо, което не е пържено

вечеря: ядеш рано и малко - някаква салата или плод