PDA

View Full Version : Малко помощ ?



amaz1nG
04-03-2012, 19:45
Значи на 15 години съм . И за моите родители винаги ще си остана дете . Винаги съм бил свитичък , скромен , възпитан , учтив и най вече срамежлив . 8 клас съм и в началото на годината си поставих за цел да изкореня и премахна срамежливостта ми . Е да до някъде се получи . Това не ми е сегашният проблем . Проблемтъ е следния : За мойте родители винаги ще съм дете . Постоянно ми звънят къде съм , защо не си идвам от училище , ако искат да ме видят ( примерно майка ми иска да се срещнем ) не подлежи на коментар , а трябва да отида . Отидох , защо ? - За да обядваме . Да може и да не е сериозен проблем , но искам малко повече свобода . Кажете ми как да разговарям с родителите си . Винаги като обърна тази тема и го приемат на шега и не ги интересува . в

draid
04-03-2012, 23:29
За родителите и на 50 все ще си дете, така че това няма да се промени докато са живи. Иначе просто им кажи, че искаш малко повече свобода и да не се притесняват за теб. Въпреки че си мислиш, че вече си голям това съвсем не е така и има много неща от живота с които тепърва ще се сблъскаш, знам го защото и аз съм бил на 15 и съм разсъждавал по същият начин. Единствено може да ги помолиш за малко повече свобода и да им кажеш, че вече порастваш и не е хубаво за теб постоянно да те следят. Тоя вид контрол обикновено се осъществява предимно от майките, бащите са малко по-друго тесто.

nIkEnCeTy_bE
04-04-2012, 11:31
Поговори с тях. Нека разберат, че това са едни от най-хубавите ти години. Гимназията е нещо, което един път се случва. И ако си едно дете е съвсем нормално да се държат така.