PDA

View Full Version : Връзки



Murzeluvam_i_sportuvam
04-04-2012, 17:42
Какви са според вас грешките, които допускаме в една връзка??? Видях тоя въпрос в един сайт и реших да сподля.

TheBeliever
04-04-2012, 18:13
Основна грешка, която забелязвам и тук, и у познати, и която се стремя да избягвам всячески е лошата комуникация.
Жените трябва да проумеем веднъж и завинаги, че партньорът не чете мисли. Когато нещо не ни харесва, когато нещо ни тревожи, трябва да го обсъдим директно, а не да "даваме знаци" и да намекваме, надявайки се отсрещната страна да се досети. Огромна част от проблемите, описвани в този раздел, не биха били налице ако партньорите комуникираха пълноценно един с друг.

paradosou
04-04-2012, 18:41
За мен основна грешка е изграждането на някви фалшиви връзки. Такива, в които липсват един куп неща, дето са налице в една качествена връзка (напр. взаимни компромиси, уважение и т.н) и като цяло тия отношения повече спъват и изтощават хората, отколкото да ги правят щастливи.
TheBeliever е права, че ако комуникацията между двойките беше на ниво, много главоболия биха били спестени. Бих добавила, че е грешно като стане сдърпване да се натякват минали гафове и да се мрънка. Абе много неща са, но да оставим материал за колегите :Д :Д.

ObreCheNa
04-04-2012, 18:48
Голяма грешка е да си мислим, че ние имаме право да правим определено нещо, а половинката ни НЕ!

valdesbg
04-04-2012, 20:14
Несподелянето, собственическата нагласа, идеята да го/я надцакам първи/а, за да не се окажа аз прецаканият/ната, лъжата, липсата на разбиране, сърденето за неща, които не зависят от човека, цупенето, прикриването на истината. На първо време това ми идва.

horacio
04-04-2012, 20:44
Ако всички споделяха, ако си казваха какво не им е наред, как се чувстват, какво и защо го правят щеше да е много по-лесно (и разбира се ако отсрещният човек разбира какво му говориш а не ти да му кажеш какво те наранява и той пак и пак да продължава...). Трябва да има разбиране и компромиси. Ината и гордостта също често играят лоша шега. Както каза и valdesbg собственичеството и идеята да го/я надцакам първи/а, за да не се окажа аз прецаканият/ната;налагането на някакво мнение по даден въпрос. Както и обвиненията - ти си виновен/на, аз не съм ;д ; ревността ако е в големи количества убива всякакви чувства у човека; приемането за даденост и още други, за които за сега не се сещам

changedthewayukissme
04-04-2012, 21:43
държанието..понякога човек не усеща как се държи или какво говори на дадения човек,просто защото е свикнал с него..

Murzeluvam_i_sportuvam
04-05-2012, 00:42
Най-голямата грешка е ревността.... според мен тя е в корена на всичко...

kyon
04-05-2012, 05:30
Хората започват връзки без да са пораснали достатъчно емоционално. Просто не са готови за такива неща, а си хващат "гаджетата", защото "приятелките ми имат гаджета, аз да не остана по назад". Блах

TheBeliever
04-05-2012, 06:30
Най-голямата грешка е ревността.... според мен тя е в корена на всичко...

Чак на всичко, не. И без да има ревност, пак изникват проблеми.

Murzeluvam_i_sportuvam
04-05-2012, 08:18
Чак на всичко, не. И без да има ревност, пак изникват проблеми.

Не се изразих правилно. Една от най-големите грешки е ревността.;)

valdesbg
04-05-2012, 08:54
Ревността не е причина.. ревността е следствие от доста други неща. Ревността не бива да се разглежда като отделен елемент.

Така че тя не би могла да бъде грешка.

justasmile
04-05-2012, 11:27
Най-голямата грешка е, че с партньора разбирате връзката, в която се намирате различно. Ето например 'отворена' връзка : за мен, това значи, че аз мога да излизам с разни други момчета, както се казва за 1-2 вечери/нощи, а главното ми, дето се върти, е около гаджето.. А бившия ми, разбираше 'отворена' връзка, като начин да излиза ПО-СЕРИОЗНО (тоест с месеци) с няколко момичета (от които бях и аз.. за нещастие ;дд) ..

fenkaaa
04-06-2012, 08:18
Най-големите грешки,които допускаме е да лъжем човека до себе си и да го ревнуваме без причина.. оттам нататък се включват всички ПОДгрешки, които допускаме ежедневно..