PDA

View Full Version : Татуировка



BadBoyS
04-05-2012, 16:00
Здравейте.Мисля утре(петък) да си направя една татуировка(китайски символи)(на левия пръсец),но се чудех дали ще ми "пречи" защото в неделя имам футболен мач.Вратар съм и ще има хвърляне насам натам...и да не стане нещо инфекция а/у ..? Моля ако някой може да ми даде съвет да пише :) . Може също така да вардя с анцук и гетито от горе,за да не се цапа,но се чудя!

FasterBeach
04-06-2012, 10:36
Татуировката трябва да я мажеш с мехлем (ще ти кажат какъв, ако не знаеш) докато зарасне, а през това време не е желателно (даже не трябва) да се дразни (търкане, чешене и т.н.)... Все пак това си е рана.
Трябва да я пазиш.

MojoJojo88
04-06-2012, 12:19
Не е мехлем-препоръчва се медицински вазелин-най-чист е и действа добре.
Но съм съгласна, че не е препоръчително да играеш футбол, преди да заздравее напълно. Тоест-две седмици.

Ukhtar
04-06-2012, 13:10
Какъв е проблема да се татуираш другата седмица?

FasterBeach
04-08-2012, 20:38
Не е мехлем-препоръчва се медицински вазелин-най-чист е и действа добре.
Но съм съгласна, че не е препоръчително да играеш футбол, преди да заздравее напълно. Тоест-две седмици.

"Вита-Мерфен" - Това е името на мехлема, който ми казаха да си взема, от студиото, в което се татуирах. Професионалисти са, предполагам, че ги разбират тея работи... А и доста познати са се мазали с този мехлем.

Както и да е... До автора на темата - петъка мина, направи ли си татуировка? :]

MojoJojo88
04-09-2012, 16:13
Да, принципно всеки татуист си разбира от работата и препоръчва това, което е най-добро за клиента. Но, принципно-най-добрия вариант е най-обикновен медицински вазелин.