PDA

View Full Version : Презентация по география - идеи какво да включа?



anonymous708973
04-05-2012, 17:09
Хора, имам изключително "забавна" тема за презентация по география.
"Повишаване на качеството на природната среда в родния край - фактор за повишаване на жизнения стандарт."
Какво трябва да включа според вас?
Ясно, че ще има разни цифри, индикиращи колко е зле положението с въздуха, водата, почвите и прочее в Пловдив, но какво още? Виждам връзката между двете неща, но не знам как да я онагледя.

Даскалката каза да гледаме тоя сайт (http://plovdiv.riosv.com/main.php?module=content&cnt_id=1). Има купища сложна информация, ако някой случайно види конкретна статия, която би ми била от полза, моля да даде линк.

Всякакви идеи са добре дошли.

TheBeliever
04-05-2012, 17:35
Каква степен на свобода имате? Само сухи факти ли иска даскалката или може да се прояви креативност?

Аз бих включила вече проведени инициативи и програми за опазване и подобряване на околната страна, със завършек някаква предстояща кампания.

Ukhtar
04-05-2012, 18:13
Жизнения стандарт май се изразяваше в достъпа до чисто материални блага на глава от населението. Което е различно от качество на живот (standard of living - quality of life). Toeст темата ми се струва леко блудкава и неточно формулирана.

Ако пък се бъркам

Зелени не non-profit проекти -> заетост

Чиста природа ->по-здрави и по-работоспособни хора. Двете неща наливат данъци.

Или липсата на сън влияе деструктивно на концентрацията ми.

anonymous708973
04-05-2012, 18:30
Ще вкарам малко креативност, но не много, че като я знам как очаква да знаем всяка дума от тоя учебник. Уж ме харесва, дано има файда :д.
И на мен темата ми се вижда блудката, защото не предполага конкретни факт, а по-скоро разтягане на локуми как пречистването на въздуха води до по-висок стандарт на живот. Нищо де, аз ще размия малко границите.
Благодаря за предложенията, ако някой има още, ще се радвам да ги чуя.

draid
04-05-2012, 20:28
Почваш от промяната на показателите на въздух и почва през последните 20 години. Замърсявания, било то субективни или друг тип ( киселинни дъждове, ала бала ) Как се е отразило това на биоразнообразието в района и т.н. Кое от всичко е повлияло най-много да се стигне до тоя хал, как може да се избегне това (вкарай няколко идеи ) Това ти е ядрото кажи речи.