PDA

View Full Version : Зъболекар..



ShinySmile
04-06-2012, 10:08
Сигурно ще кажете, че не е болка за умиране но мен ме боли ужасно много.. от няколко години не съм ходила на зъболекар, а имам зъби за оправяне. Но ми казаха, че упойка се слага само когато ти вадят зъб.. Добре де, не искам да ме боли, не искам да имам лош дъх.. но само като вляза в кабинета ми става лошо. Благодаря предварително.. :)

Ukhtar
04-06-2012, 11:34
Упойка могат и за пломба да ти набият, но ще си я доплатиш. Макар че нямаш конкретно питане.

Стига си се лигавила. Като не щеш да ходиш - дерзай.

draid
04-06-2012, 13:56
В повечето хубави кабинети вече ползват и лазер за направата на зъби. Една пломба е от порядъка на 80-100лв, но не се усеща никаква билка и няма досадната бръмчаща машинка. Точно защото болка няма, няма и упойка. Иначе с борче ако трябва да ти правят, просто си казваш, че искаш да ти сложат упойка, доплащаш си там 15-20 лв и си готова.

nIkEnCeTy_bE
04-06-2012, 15:58
Трябва да се престрашиш. Зъбите са най-коварното нещо и най-болезненото. Ако не отидеш навреме и не оправиш проблемите си, после може да стане зле. Не искам да те плаша, но е хубаво да ходиш. Болката идва и си отива, но ако отлагаш може да стане зле.

mMemories
04-06-2012, 16:59
По-добре се бръкни малко повече за лазерна пломба и да ти е мирна главата, иначее...;х
И аз умирам от страх ;д

xoxi
04-06-2012, 22:59
Това е по-скоро на психическа основа.
И аз като малка треперех пред кабинета, докато ми дойде ред, сега така съм се пренастройла, че ходя дори с доза желание, мислейки си, че ще изляза с един проблем по-малко от кабинета след това.

supersonic0
04-07-2012, 07:44
Я отивай да ти оправи зъбите, които са ти развалени и недей да се лигавиш :D . Мисълта, че след като приключи с всичко няма да ти се налага да ходиш доста време ще те направи по-спокойна. По-добре да ти направи пломба сега, преди зъба да е започнал да те боли, отколкото да се налага после да умъртвява нервите, да ги вади, да ти чисти каналите и чак тогава да ти слага пломба!

amnessia
04-09-2012, 20:53
Колкото по често ходиш толкова повече ти намалява страха.Преди ходех в годината веднъж на зъболекар и много ме беше страх като отида.От половин година насам се заех да си оправя напълно зъбите със всички болки които трябва да претърпя брекети и т.н . Вече ми е все едно като ходя всеки месец все едно си отивам на нормален преглед даже и машинките не ме плашат.

horsefly
04-10-2012, 12:06
А аз кво да кажа като съм почти на 22
и РЕВА като седна на стола... :)
Е после като се почне манипулацията вече не е
толкова страшно,някакси болката става поносима.
И така съм всеки път....

Уж бях наред, не бях ходила няколко месеца и последния път -
бам- 10 кариеса -шиечни-режат ти и венеца, ако е мнблизо до венеца и ПОД него кариеса,
на друг зъб сложиха коронка, сега се надявам да не ми вадят и нерв.
Сложиха ми упойка, но пак болеше....
А преди най-обикновените кариеси си ги правех без упойка....
Сами преценете дали да отидете навреме :)