PDA

View Full Version : На път да бъда изгонен от училище заради Марихуана...



DuMbErRr
04-06-2012, 12:24
Здравейте на всички!

Значи аз съм 9 клас, от миналата година почнах да пуша марихуана. Обаче наскоро ме хванаха в неадекватно състояние и ме извикаха при директора. Направиха ми тест, беше положителен и сега ми казаха, че щяло да има някакво решение дали ще ме гонат или не.

Някой от вас да е бил в същото положение? Ще ме изключат ли или не?

Благодаря ви предварително за отговорите.

Зайче..
04-06-2012, 12:31
Зависи от много фактори. Ако училището ви не блика от ученици никакъв шанс нямаш да те изключат, но ако това е елитно училище с много ученици и добра дисциплина има вероятност и то голяма... ;/

DuMbErRr
04-06-2012, 12:38
Зависи от много фактори. Ако училището ви не блика от ученици никакъв шанс нямаш да те изключат, но ако това е елитно училище с много ученици и добра дисциплина има вероятност и то голяма... ;/

Училището не е елитно, има около 1000 ученика.

Зайче..
04-06-2012, 13:00
Според мен няма да те изключат. :)

Едит: Други ученици от училището не са ли били хващани напушени или с трева? В смисъл има и други като теб нали?

Ukhtar
04-06-2012, 13:16
Напълно е възможно да те изгонят, особено ако не си от най-прилежните, щото по закон си употребявал наркотични вещества може би в района на училището.

А каква е схемата с теста? Управата на даскалото ли ти ги направи? Кога(спрямо момента на хващане)? Щото дори ушев не може да ти направи тест без разрешението на ваще, и явно си се понабутал

DuMbErRr
04-06-2012, 13:23
Според мен няма да те изключат. :)

Едит: Други ученици от училището не са ли били хващани напушени или с трева? В смисъл има и други като теб нали?

Да имаше още други ученици, но на тях им се размина, защото тогава 'директора' не е бил в училище.




Напълно е възможно да те изгонят, особено ако не си от най-прилежните, щото по закон си употребявал наркотични вещества може би в района на училището.

А каква е схемата с теста? Управата на даскалото ли ти ги направи? Кога(спрямо момента на хващане)? Щото дори ушев не може да ти направи тест без разрешението на ваще, и явно си се понабутал

Ами не съм от най прилежните, имам 12 неизвинени отсъствия... А хванаха ме 1 седмица след това, не са искали никакво разрешение от наще.

Зайче..
04-06-2012, 13:30
Ако кажеш и за скритите лимонки може и да ти се размине, но друг е въпроса, че ако въпросните "лимонки" са ти приятели ще е глупаво да ги издъниш. /Първото го знам от личен опит, ама може и да изключат всички.. нищо не се знае като цяло./

zviar7539
04-06-2012, 21:33
От къде на къде ти в 9-ти клас си позволяваш да пушиш марихуана.Аз като бях колкото теб изобщо си нямах понятие от това.Ами да те изгонат,ти си наркоман,мястото на такива като тебе е в затвора.

nIkEnCeTy_bE
04-07-2012, 07:39
Е, не така грубо. Да и аз съм против марихуаната, ама и в моето даскало ги има такива. Може и да те изгонят, защото все пак надали няма да го повториш пак, а и има и други като теб. Но както казаха, това е и един вид бизнес, защото един ученик струва 1000-1500лв. и те губят, така че може и да те оставят.

Ukhtar
04-07-2012, 08:52
Айде бе, голяма работа, напушило се момчето. Нищо, че се изисква малко мисъл и съобразителност за да се пазиш.

Ще внимаваш повече следващия път (ин дъ хайли ънлайкли ивент че ще има следващ път, въпреки че ако те оставят, може да решат да повторят след време). Действително училището получава пари, щото учиш там и може и да ти се размине. Предполагам теста не е като в районното (вършиш си работата под зоркия поглед на кукера), така че ще си измислиш някакъв вариант и за него.

И гледай да не прекаляваш.

Chacho
04-07-2012, 13:04
Надали ще те изгонят, знаят че си по-малък и сигурно ще те размине. Кажи им, че е било грешка и не пуши повече около училище. И това, което си направил, е тъпо. Нямам против пушачите, самият аз съм такъв, но в училище се учи. Ако ти е тъпо, просто не ходи. Неуважение спрямо другите е, а в момента ти се налага да очакваш нормално отношение от тях. Пуши си когато си свободен.

iiordanova
04-09-2012, 11:48
Зависи. Щом казваш,че училището не е елитно,едва ли ще те изгонят. Може да те накажат с нещо от сорта на обществено полезен труд.

MagicSmiles23
04-11-2012, 11:10
Според мен няма да те изгонят ,но искренно се надявам!Намери си някакво хоби и не се друсаи!Майка ми е казвала много пъти ,че само да се доближа до такова нещо ще ми отреже ръцете! :D

SmilezZz
04-11-2012, 15:47
Щом в училището ви няма много хора и на другите им се е разминало - има голяма вероятност и при теб да е така. А и ми се струва, че наистина ще е така, просто ще ти измислят някакво наказание.

DuMbErRr
04-12-2012, 16:24
Благодаря на всички за подкрепата. :-)

Lucho
04-12-2012, 21:33
Ще ти се размине, за съжаление. Това е така защото училищата у нас работят на делегиран бюджет и всеки ученик носи пари на съответното учебно заведение. А аз до сега не съм срещнал човек, който да не желае да получава пари. Няма такива директори - всеки гледа парите. Затова и не се гонят ученици. До такава мярка се прибягва чак когато се зашуми или се случи нещо наистина фрапантно.

И още нещо - проблемът не е в теб самия, че пушиш. Проблемна е нашата държава във всяко едно отношение....

gugenceto2
04-13-2012, 07:42
Според мен ще ти се размине. Бая пари ще изгубят. Но мен ме притеснява това, че си пушил марихуана. Препоръчвам ти да поспреш малко с това друсане, че после си е еб*ло майката.