PDA

View Full Version : Куче или дрехи??



Deny96
04-06-2012, 13:10
Ще ви се стори малко тъпо, но кое бихте избрали между кученце(мини пекинез) и дрехи? Аз съм на 15г. и много обичам животни, но ме е страх, че кучетата изискват много внимание и грижи, а нямам толкова много време.

ccdesigns
04-06-2012, 13:23
на ваште не им требва още 1 кучка вкъщи

Wwwooow
04-06-2012, 13:48
щом нямаш време не си вземай куче ! едва ли на ваще им се занимава да ти гледат кученцето .. :)

nIkEnCeTy_bE
04-06-2012, 15:51
Какво общо имаше с дрехите? Че ще похарчиш повече пари за грижите за кучето, а пропускаш шанса да ти купят дрехи или да не те изцапа? Уау, не знам. Ако ти харесва кучето, ако вашите са съгласни, ще намериш време за него. Но се приготви за грижи, трябва внимание, постоянство и най-важното наистина да го харесваш и да го искаш. Това с времето е извинение, а на 15 години от какво толкова ще си заета?

-meGusta-
04-06-2012, 15:58
кучето означава грижи..трябва да си сигурна,че си готова (както по-горе казаха)..може би в начаалото
ще ти е лесно да го къпеш,разхождаш,но с времето ти омръзва и .. но ако толкова харесваш точно таззи порода..кучето е и другар и е живо за разлика от дрехите..аз също обожавам кучета(но по-големите породи-лабрадорр<3) но още не съм се наканила,защото имам костенурка и дори с нея не мога да се справя..:D
ако ще си взимаш куче трябва наистина да осъзнаеш,че не е шега..а дрехите са лесни 8-)

melany12
04-06-2012, 19:46
дрехи ,дрехи и пак дрехи

Cold_Tearsss
04-06-2012, 20:17
Вземи си тамагочи, ако остане живо поне за месец може спокойно да се пробваш и с куче.

Nakadah
04-07-2012, 01:22
Щом това е въпроса то тогава дрехи...

xoxi
04-07-2012, 04:30
Щом това е въпроса то тогава дрехи...

Да!!
Щом принизяваш кученцето до дрехите, значи по-добре си вземи дрехи.
Едно живо същество отнема много грижи, време и внимание. На кученцата пък им трябва и много любов.
Нямат нужда от собственици, които след няколко месеца ще се чудят дали да си купят тениска или да купят храна на кучето.

anonymous708973
04-07-2012, 05:09
Да!!
Щом принизяваш кученцето до дрехите, значи по-добре си вземи дрехи.
Едно живо същество отнема много грижи, време и внимание. На кученцата пък им трябва и много любов.
Нямат нужда от собственици, които след няколко месеца ще се чудят дали да си купят тениска или да купят храна на кучето.
Точно.
Дори няма да питам дали си проучила болестите по мини пекинезите, с какво ежедневната им грижа се различава от тази на другите малки породи, как стои въпросът със зъбките, какви са по характер и т.н.
Взимай си дрехи, не причинявай глупостта си на живо същество.

Зайче..
04-07-2012, 10:36
Съгласна съм с xoxi и PinkPan7her. То си личи, че си някаква материална щом се колебаеш между живо същество и някакви парцалки. Няма смисъл да си тормозиш главицата с мислене, взимай си дрехи и мирясвай. ;)

Deny96
04-07-2012, 11:52
Първо искам да кажа,че не съм материалистка! Имам още 2 кучета, за които се грижа.Второ занимавам се с театър пък и живея само с баща си(който едва ли ще ми помага в грижите) затова нямам толкова време.И трето както казах имам още 2 кучета и затова се чудя дали да си купя още едно.П.С не сравнявам куче с дреха просто попитах за мнение :)

Зайче..
04-07-2012, 12:02
Не си купувай.. щом имаш две мисля, че са ти достатъчни, но ако мислиш, че ще се справиш - купи си. А те какви породи са ако не е тайна?

Deny96
04-07-2012, 12:08
Едното е ротвайлер, а другото е смесица между териер и болонка :)

Зайче..
04-07-2012, 12:10
Според мен си се грижи за тези и не си купувай друго, ама все пак ти единствено можеш сама да прецениш до колко би могла да се справиш. (:

granger
04-07-2012, 12:33
Баси въпроса... мозък си вземи!

Chacho
04-07-2012, 12:45
Ще ти отговоря, при условие, че ми дадеш да взимам решение и за останалите ти лични избори.

supersonic0
04-07-2012, 14:36
Баси въпроса... мозък си вземи!

:D :D :D +1

teta
04-07-2012, 16:23
според мен по добре е да си вземеш животинчетьть макар че си имаш 2 ,ако си се грижиш за тях няма да е проблем...а пък дрехите винаги можеш да си ги купиш,ама все пак ти си решаваш ако не ти се занимава взимай дрехите ;]

bijou
04-08-2012, 20:15
Лично аз бих избрала КУЧЕ ! <3 Но в твоя случай е май по-добре дрехи, защото за едно куче се изискват адски много грижи, а и ти си само на 15, ходиш на училище, излизаш навън с приятели, едва ли ще имаш времето за едно куче. Да не говорим, че след 1вия месец най-верояно, ще ти омръзне и ще го тръснеш на родителите си ..

Nakadah
04-09-2012, 06:14
П.С не сравнявам куче с дреха просто попитах за мнение :)

ааааааааааааха

SmilezZz
04-11-2012, 16:18
Дрехи!
Поради простата причина, че изисква много грижи, а аз нямам достатъчно време , за да го направя.

DisappointedDreamer
04-11-2012, 16:21
Ще ти отговоря, при условие, че ми дадеш да взимам решение и за останалите ти лични избори.

:lol:

Две кучета, едното от които доста масивно, са ти достатъчни. Недей да си взимаш още. Купи си дрешки.

sapphire5
04-17-2012, 06:24
Ти сигурно не можеш да си избършеш гъза сама, пък ще гледаш куче...(Ха, ха)

SlowDownBaby
04-20-2012, 05:14
И всичките породисти...що просто не си вземеш куче от приют ? Хем ще спасиш някое животинче,хем няма да харчиш пари..
Аман от такива хора с породисти кучета...после питайте що има бездомни кучета по улиците........

Nakadah
04-20-2012, 07:55
Аман от такива хора с породисти кучета...после питайте що има бездомни кучета по улиците........

Има кучета по улиците защото такива като авторката си взима куче като си мисли, че е "cool" и като разбере колко грижи е го оставя на улицата. Има кучета на улицата защото има пълни идиоти които не разбират какво е да се грижиш за живо същество и искат да имат "домашен любимец" само за да си играят с него в определен период от време. Има кучета по улиците защото няма служби които да контролират това, като например да ти издадът лиценз, че може да имаш куче или пък да има тлъсти глоби ако решиш аджеба да разкараш кучето... Преди да си вземеш куче трябва да си сигурен, че ще можеш да си го позволиш финансово както и да му предоставиш необходимото място от което 1 животно се нуждае. Най-голямата простотия е да си вземеш куче докато живееш в апартамент, освен ако не е от тея декоративните малки котки. И тн...

Причината да има кучета по улиците НЕ Е защото някоя си там иска породисто куче!

sladurka122
04-23-2012, 19:19
Определено куче.. Предполагам, че имаш дрехи, ама кучето е по - добрия вариант.. :)))