PDA

View Full Version : В търсене на ново хоби



valdesbg
04-06-2012, 15:08
Айде да се повеселим, посмеем, помайтапим на мой гръб, пък който има желание да даде идея. За всички, които не обичат романите съкратената версия:

Търся си евтино хоби, които да изисква активност и постоянство от мен. Време имам.

А ето и дългата версия:

Повечето от вас знаят че се занимавам с фотография. За съжаление обаче ще трябва да прекратя това хоби. Що? Ами по доста причини. Апаратчето сдава багажа, пари за поправка = колкото ново да си купя(тук визирам около 1к). Пък в момента ги нямам, скоро няма и да ги проимам. Отделно че страстта ми към снимките поизбелява в последно време(близо година). Вероятно понататък ще събера пари за ново апаратче, но ще е по скоро с любителски цели. И ще е такова, което се събира в джоба.

И се задава въпроса - с какво да си уплътня времето? Забравяме компютрите и всичко свързано със зяпане в екрана. Тип, блогване, компютърни игри, администриране на сайтове и подобни. Що? Щото и без това седя по не-малко време пред монитора и се чудя как още нямам очила.

Изисквания - ми..като начало да е евтино. Т.е. да не се налага да наливам много пари. Или да се изисква поддръжка свързана с разходи. Що? Щото искам да съм независим от месечния ми доход за практикуване на хобито. И щото мисля че след като е за забавление - много пари не са необходими. Сега веднага ще се зададе въпроса - колко са много пари за мен? Ми.. средно 50-тина -60-тина лева месечно може да се отделят. Но ми се ще да не се налага ежемесечно.

Друго - да творя нещо. Не държа да измислям някакви неща, даже предпочитам да следвам инструкции/блупринтове/указания/правила. Дали ще е творене с ръце, дали ще е творене на идеи, дали ще е изкуство някакво - претенция нямам. Възможно е да ходя от точка А до точка Б с някаква цел. Възможно е да упражнявам някаква дейност. Тук е добре да подчертая - спортовете не са хубава алтернатива за мен. Лесно се изморявам, при голямо натоварване. Разбира се става дума за спортове тип футбол, баскетбол, плуване, борба, тенис на корт и т.н. Всичко което не изисква активно движение е добре дошло. Не съм издръжлив физически и бързо се изморявам. Предпочитам да се насоча към нещо не-уморяващо.

Добре би паснало разплитане на някакви загадки, мистерии, търсене на някакви съкровища.

Добре ще е да полагам грижа и постоянство в новото си хоби. Първото си го знам че го имам, искам да го развия още. Второто ми липсва и ми се ще да понаваксам малко с материала. Искам да култивирам търпение у себе си.

Не е задължително да се изискват и други хора. Добре е да има опция самичък да си действам по задачките. Предпочитам да не членувам никъде.

Като малък си спомням че съм се занимавал с риболов, стреляне с фунийки, правене на прашки, катерене по дърветата, отглеждане на различни животни за кратко време в къщи, имах миниградинка.

Горе долу... това са ми мислите. Какво бихте ми предложили вие? Как се справяте със скуката, как си запълвате свободното време? Ако се чудите защо е в любов - щото в друг раздел не пиша. Модератори - молим не местете темата.

И тъй - спама нека е в допустими граници.

SisiStrange
04-06-2012, 15:21
Пиши? В смисъл трябва ти само симпатична тетрадка и химикалки. Може там да приложиш загадките и съкровищата.

Другото, което аз мога да предложа като мое най-любимо хоби: излизай, сега тамън е топло, и колекционирай нещо. По-миналото лято най-добрия ми приятел ме запали по колекциониране на различни видове мравки. Разпознаваш царицата, определяш вида, прибираш си я и тя прави мравуняк. Определителя струва 3 лева.

sunman
04-06-2012, 15:49
Колега,защо не се научиш да свириш на някой инструмент?! :)
Може да пробваш с китара,става за запълване на времето,а и сега поевтиняха доста можеш да си земеш за около 100 лева! :)

antineutral
04-06-2012, 15:57
Модерно стана продават се едни пластмасови и дървени корабчета танкове самолети за сглобяване с лепило. А един приятел даже си изработва сам частите от дърво, което си е и трудоемко. Това също може да ти се стори интересно:
http://www.fishing-mania.com/shared/inner.php?id=53

Blab
04-06-2012, 16:15
оригами, глина, рециклиране на хартия, леене на свещи, шиене на кукли, хармоника...

Cold_Tearsss
04-06-2012, 16:27
Рисуване, но за това се иска и малко талант.
Изкуство от хартия. -> http://neshtoto.com/%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F/
Пъзели.
Танци.
Нещо друго... хмммммммммммммммммммммммм ммммммммммммммммммммммммм мммммммммммммммммм
Йога или подобни упражнения.

assd
04-06-2012, 17:27
ти си за автостоп само. намери момиче, че спират на тях според тоя автостоп форума, който четох когато много ми се искаше да пробвам. има супер луди истории, а и познавам човек, който от тук стигна до лондон на стоп за почти без пари и е много впечатляващо, поне за мен.
ама все нещо съм зает и не мога да зарежа нещата и да пробвам

друго безплатно няма

bReAk3R
04-06-2012, 17:49
Ако имах свободно време като теб, щях да го запълня със спорт. Пробвам от всеки, който ми хареса наистина - тренирам. То и сега се занимавам със спорт, но по малко. Та разбрах, че ти си се уморявал от това... Можеш да колекционираш някви глупости, да се занимаваш със някакво изкуство. Но аз лично ти предлагам да се занимаваш с това, което ти харесва, а не с това, което те съветват другите. То малко не се връзва аз да предлагам на теб, ама карай... Като цяло - пробвай някои от нещата, които другите ще те посъветват :)

Goddess
04-06-2012, 18:26
Интересни предложения ти дадоха дотук. Аз лично чакам да се освободя малко, тъй като сега не ми е възможно (това ще е лятото по всяка вериятност, след юни), но:
http://arsofia.com/bg/seslavci-bg
през уикендите се допускат доброволци, правят се разходки, но това е ако наистина обичаш кучета и би ти се занимавало с желание. Аз лично ги обожавам тези животинки, особено в приюта са супер мили и благодарни като усетят внимание. Аз бих се занимавала по цял ден с тях с голямо удоволствие, много ме зареждат.
П.П. Ако си и от София, де.

Temptation95
04-06-2012, 19:29
http://www.geocaching.com/
Това е много хубаво занимание, нужен ти е GPS и от сайта си добавяш кординати на дадена точка и започваш да търсиш кутийки или каквото там е скрито. Като го намериш може да си земеш предмет но трябва да поставиш също нещо на неговото място и да си напишеш името в 1 тефтерче. Може също да правиш кешове и да ги добавяш в сайта и други хора да ги намират. Предметите са скрити примерно под някой камък някоя дупка и т.н. Аз примерно съм търсил с часове кешове и то голяма кутия беше но трудно я намерих беше в един плик в гората зад 1 дърво на което са увиснали клоните и 10 пъти го подминах докато го намеря. :D

valdesbg
04-06-2012, 20:07
Сисе - какво да пиша? Питам, щото никога не съм се и хващал даже и нямам идея. Друго - това с мравките звучи интересно. Ама.. имам въпрос - царицата не е ли добре скрита в мравуняка? Как да си намеря такава и къде да я гледам? Всъщност.. малко повече подробности не бих отказал :)

sunman - по принцип ми се е искало да се науча на пиано или барабани. Лошото е че пиано нямаме в нас, няма и да имаме, а барабаните.. са прекалено шумни за апартамент. Знам ли.. може и аз да бъркам в концепцията си, но все си мисля че ако ще учиш да свириш на инструмент, би трябвало да можеш да си практикуваш и вкъщи.

antineutral - това е идейно. Стига големите модели да бяха малко по евтини. Малките не че са лоши - но.. някак детайлите са прекалено малко. Примерно готино би ми било да имам реплика на автомобил примерно в умален размер, с различните части примерно да си ги сглобя. Говорим за поне 30-тина сантиметра завършено моделче. Лошото е че са ми скъпички. Но е доста идейно :) Даже сега си спомням че има, събрани в един шкаф няколко моделчета на самолети. Воблерите.. по скоро не, нямам къде да ги ползвам просто. Дървообработване обаче звучи доста добре :)

Надявах се Blab да се включи в темата. Щото си знам че ще уцели доста десетки. Оригами и леене на свещи звучат доста приятно. Какво се има предвид под рециклиране на хартия? Всъщност.. ако дадеш малко повечко информация.. ще съм ти благодарен.

Cold_Tearsss би ли ми казал как се казва това изкуство от хартия на английски? Допада ми :) Пъзелите също.

bReAk3R - спорта не е опция за мен. Освен ако не става дума за нещо, което не изисква физически усилия. Може би разходки из планината/града са подходящи, велосипед, ролери, фризби, хвърчила, бумеранг. Такива неща.

Goddess - ако имаше подобно нещо за котки - там съм 24/7. Предпочитам котките, от кучетата имам страх.

Temptation95 - от това може да се направи доста забавна игра. А ако нямам GPS как седят нещата? Може би с google maps ще стане?

Благодаря на хората, които са писали тук.

Cold_Tearsss
04-06-2012, 20:14
Chinese paper cutting...
Ето и линк накратко за какво става въпрос -> http://www.youtube.com/watch?v=lE-UTRDP_t0
[Chinese Paper Cutting HQ] - в търсачката постави това и ще си излязат клипчета как се правят...

Зайче..
04-06-2012, 20:20
Ходи по разходки. Някъде навън с приятели. Няма нищо по-хубаво от това, а и си сред природата + тв'а убиваш времето.. Звучи ми прекрасно /аз по такива разходки не ходя, но бих искала/. :)

bReAk3R
04-06-2012, 20:24
Ами да, въпроса не е да практикуваш това, което ти предложи някой, стига да ти хареса за момент, може и да забравиш за това, че напрежението не е за теб. Понеже ти си си го втълпил ли, какво, или си го забелязал.. все едно, нз що се бъркам въобще, като идеята е да се даде мнение :)

ledenakrasota
04-06-2012, 20:24
Здравей! Моите хобита са сигурно над 1000. :-D Просто няма как да не ти е хрумнало нещо. омг Аз пращя от енергия. Свободното време до скоро ми беше тема табу. :(

Първо си направи списък. Задължително напиши на един лист какво те влече и ти доставя удоволствие, и започни от там. Всеки може да ти подхвърли най-различни идеи. :) Аз винаги съм се водила от моментното си състояние и така доста съм научила. :)

a1a2b3v
04-06-2012, 20:29
Ходи на уроци по танци, йога, карате, шах, рисуване, отиди на някой фестивал (тук в моя град няма много ама много известен е "The Bridge", при теб може да има повече просто потърси информация) или се запиши в някой клуб. Хубавото е, че по този начин освен намирането на хоби се запознаваш и с доста хора и можеш да си намериш доста добри приятели. София не е малка все ще намериш нещо подходящо.

Иначе може да се учиш да правиш коктейли току що намерих доста интересна статийка: http://neshtoto.com/ko%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%B9%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5/
Ако не коктейли може да се учиш да си готвиш разни неща ако ти доставя удоволствие (рецепти в интернет колкото искаш, пък и би могло да ти е от полза) .

xoxi
04-06-2012, 20:37
Можеш да се запишеш като доброволец към някоя организация.
В момента се сещам за БЧК. Винаги се организират интересни мероприятия и около всеки известен и неизвестен празник имат работа.
Астрономията също може да е интересно хоби. Аз лично нямам много време за това, а много искам...

ledenakrasota
04-06-2012, 20:39
Можеш да се запишеш като доброволец към някоя организация.
В момента се сещам за БЧК. Винаги се организират интересни мероприятия и около всеки известен и неизвестен празник имат работа.
Астрономията също може да е интересно хоби. Аз лично нямам много време за това, а много искам...

БЧК правят страхотни демонстрации и е хубаво, че обикалят по у-щата да учат на бърза помощ. :)

SisiStrange
04-06-2012, 21:11
Сисе - какво да пиша? Питам, щото никога не съм се и хващал даже и нямам идея. Друго - това с мравките звучи интересно. Ама.. имам въпрос - царицата не е ли добре скрита в мравуняка? Как да си намеря такава и къде да я гледам? Всъщност.. малко повече подробности не бих отказал
Разкази, романи, каквото те влече. Ако нямаш ищак отвътре и хубаво въображение, обаче, едва ли ще се получи.

Повечето царици, които намирам са бая далеч от мравуняка. XD Обикновено са по дървета, под камъни, някъде на припек също. Просто като си правиш разходки или въобще като си навън (из София съм намирала също много царици) оглеждаш земята, преглеждаш мравуняците и така. Понякога става, понякога не. Идеята е да намериш оплодена царица, за да може после да снесе. Обикновено са по-дебели и големи от останалите мравки и нямат крилца. Но това ще си го видиш в определителя. В началото сигурно често ще взимаш работнички или пазачи, защото ще си новак и няма да имаш набито око, но човек се научава много бързо. Можеш да си прибереш царицата в каква да е кутийка. Моят най-добър приятел ги слагаше в мънички стъклени шишенца (В "Слънчоглед" близо до СУ има по 60ст. шишенцето) с памуче вода и от време на време им даваш по капка мед или нещо друго за ядене. След не много дълго гледаш бебета мравчовци и можеш да местиш на по-голямо и да гледаш социална организация. XD Специално около София (из Витоша и парковете) има много много формики, кампонотоси, мирмики и прочие, но веднъж като ги поизучиш ще започнеш да засичаш какви ли не видове.

Chacho
04-06-2012, 21:20
Владо, нали каза, че се занимаваш с анимация. В момента разработвам игра с едни приятели и все още си събирам екип. Трябва ни аниматор, който да се занимава с 3D анимация на Autodesk Maya. Ако имаш интерес, пиши. Книгите са безплатни, а за програмите май се изнамериха разни безплатни лицензи, ма иначе ще са пиратски за начало, така че не струва нищо.

valdesbg
04-06-2012, 21:50
Яяяя колко нови идеи получавам :)

Cold_Tearsss това е одста интересно, но някак не е точно същото. Във видеото изрязват правилни симетрични форми, а в линка, който си ми дал първоначално - не е точно така. И формичките остават част от листа. Не че не схванах основната идея де, но малко повечко инфо ще е добре дошло.

Зайче.. редовно си правя разходки по планините с приятели. Витоша е най-честата ми дестинация. Предвид че ми се случва сравнително рядко - примерно един път в месеца.. не го считам за хоби. Не е нещо, с което ежедневно мога да си запъвам времето. Може би ако поразнообразя дестинацията.. може да се превърне в хоби.

ledenakrasota списъка хубаво. Благодаря ти :)

a1a2b3v - завърших курс за готвачи и сега си търся работа като такъв. Не бих искал това да ми е И хоби.

xoxi доброволчеството...някак не ми е много на сърце. Ако става въпрос за уъркшопове примерно - бих се навил, но събитията на БЧК не съм харесвал никога. Астрономията.. е нещо, което ми се струва доста далечно (предвид обектите, които изучава) и заради това - сложно. Нещо като археологията (което може би ще си остане несбъдната мечта). А и сносен телескоп струва към 300 лева(всъщност нямам идея точно колко, но изхождам от фотографска гледна точка). Вярно е, няма всеки месец да давам по толкова :) Това е още една от идеите, които може би ще осъществя.

Сисе ти ме изумяваш. винаги съм си мислел че царицата не напуска мравуняка за нищо на света. А сега излиза че едва ли не може да се намери под път и над път. И друго - не им ли трябва нещо като тунели или.. знам ли и аз какво. Само в буркан с памук могат ли да живеят? Чувал съм че има едни мравкаквариуми които продаваха в без паника. Те бяха пълни с гел.. или нещо такова, който е хранителен за мравките. И те си копаят тунели всякакви. Не трябва ли нещо подобно да осигуря и аз? Иначе имам аквариум в нас с обем около 20-тина литра. Мога ли да го псриспособя някак за наблюдаване на мравките без да избягат разбира се?

Чачо - да, ама се седи пред компа. Пък аз искам малко да избягам от екрана. Задължително ли е да е на Мая анимацията? Щото аз работя със Cinema 4D където се получават доста сносни клипчета също. Ей ся ще ти пиша едно ЛС.

ledenakrasota
04-06-2012, 22:06
Върни се назад в детството си и се запитай какво беше онова нещо, което все не ти даваха да правиш или си нямал възможност да го пробваш. :lol: Дай воля на детето в теб и ще ти дойдат страшно много идеи и неща за правене. :)

SisiStrange
04-06-2012, 22:06
Шишенцето е за само в началото. После спокойно можеш да си направиш от аквариума мравуняк, че и от по-малки буркани :D. Никакви специални гелове не им трябват. Достатъчно е да им сложиш пръст (за предпочитане от мястото, където си я намерил, но може и да прочетеш в определителя каква харесват). Много е удобно за капак да ползваш корк, защото хем не бягат, хем дишат спокойно. Такива са и шишенцата в слънчоглед: стъклени с коркови капачета.

Chacho
04-06-2012, 22:08
На странична вълна, рисуването с пясък върху стъкло е готино.

anonymous708973
04-07-2012, 09:17
Първо да кажа, че пиша с най-добри намерение и с цел да помогна както в търсенето на въпросното хоби, така и в личностното израстване.
Мрънкаш. Ама много. Прочети си поста и виж на колко места имаш най-различни изисквания. Единственото разумно лично за мен е финансовото съображение. Не знам дали е от зодията, но аз съм същата, а това пречи. Търсиш си причина да не захванеш нищо, а си прекалено млад/малък, за да казваш "Не мога." Дърпа те назад.

Адмирации за готварския курс, впрочем. Това щеше да ми е първото предложение. Дано успееш да си намериш работа като такъв, не знам дали е възможно без завършено висше образование, но се надявам.

Та, предложението ми е... и се замисли за повече от 5 секунди преди да го отхвърлиш... фитнес. Сериозна съм.
Не казвай "Не съм такъв тип, уморявам се, скъпо е и прочее".
- Какъв тип не си? Типът, който иска да се грижи за тялото си? На фитнес отдавна не ходят само дебелите. Не е нужно да пиеш добавки, нужно е просто да отидеш, да покараш малко колело или да побягаш на пътечката, да правиш упражнения за гръб/рамене и прочее. Не е нужно да ставаш бабанка, а просто да отделиш по час и нещо 2-3 пъти седмично.
- Уморяваш се? Е, и? Сега ти е времето да посрещаш предизвикателства, да си казваш, че можеш, да надскачаш себе си. Помисли си колко ще си удовлетворен после. Давам ти пример. Не мога да бягам. Ама хич. Искам да си изповръщам червата след 300 метра. Не покривам нормативи в училище. Не тичам, когато закъснявам. За 50 м до автобуса се уморявам. Но вчера отидох на фитнес и бягах на пътечката. Малко, но все пак е начало. Защото искам да се победя.
Мразя всяка отделна секунда от проклетата пътека/кростренажор/колело, но гледайки се в огледалото, слушайки музика и представяйки си как ще изглеждам по бански... търпи се-
- Скъпо в никакъв случай не е. Най-новият фитнес в центъра на Пловдив отвори преди няколко месеца. Карта за два месеца ми струва 20 лв и обхваща 21 тренировки. Доста евтино си е даже.
- Залите отдавна не са прашни и миризливи подземия. (в случай, че се опиташ да го изтъкнеш като причина.

Допълнителният бонус е, че самочувствието ти ще се покачи, а освен това, момичетата определено имаме талант да надушваме кой се грижи за себе си. Да не говорим, че залата е доста добро място за запознанства.

Не знам доколко фитнесът може да е хоби, но е повече от добра идея да започнеш. Хобита в класическия смисъл на думите ти предложиха останалите. Аз просто давам различна гледна точка.

П.С. Виж тук (http://www.goldenpages.bg/priyuti_za_jivotni/SOFIA)
И си пусни канала Utilisima. Уж женски го водят, ама всъщност дават доста неща в стил Do it yourself.

valdesbg
04-07-2012, 10:27
ledenakrasota едно време много исках да отида на летището и да гледам излитащите и кацащите самолети. Исках да си направя къщичка на дърво, исках да плавам с лодка в някое езеро. Исках също така да си направя хвърчило, исках да се возя на влак. Всъщност изразяването тук и пред приятели ми помага да разбера по лесно какво всъщност искам :) Сам ако седна да го мисля.. няма да се получи.

Сисе - това с мравките изглежда интересно и готино. Ще ти пиша ЛС за повече подробности.

Пантерче - хубаво е че и ти се включваш. Мрънкам, вярно е. Има неща, с които не искам да се занимавам, но това не е предмет на обсъждане в случая. Постнах темата за да получа идеи, критики и мнения.

Засега е неуспешно търсенето на работа като готвач. В смисъл вижда се че имам сертификата, но на повечето места освен него искат и опит. Засега не съм попаднал на място, където да не искат. Което ми е малко странно, защото как ще придобия опит, ако навсякъде искат такъв за да почна? Засега не губя надежда и готвя в нас :)

Фитнес. Това в никой случай не би могло да е хоби. Поне според мен. Но това не значи че ще отсъства от ежедневието на хората. Аз го възприемам като.. рутина. В момента не мога да определя разликата между хоби и рутина(ако приемем че и двете се вършат по собствена воля). Нека ти споделя нещо. Брат ми ходи на фитнес вече четвърта година. 25 лева за 20 посещения. Залата е хубава, светла и е близо до нас. Винаги съм възприемал въпросната дейност като нещо от което почваш да приличаш на гардероб. Може би това е основната причина, поради която не го посещавам. А и както казваш - химията ми се е струвала неотменна част. Брат ми не пие нищо, но определено изглежда много здрав.

Относно изморяването. Може би аз не съм се изразил правилно - 50-100-200-600 метра бягам без проблеми, дори в норматива влизам. Проблема идва, когато примерно се съберем да играем баскетбол. На 15-тата минута аз съм жив труп, а другите точно тогава са разгрели. Не зная защо се получава. Футбол едно време като играех беше същото - 10 минути и после аут. Това имам предвид.

Предполагам отричането на идеята за фитнес идва от изродената представа, която имам за него. А брат ми няма да ми помогне да я преодолея. Ще видим, ще измисля нещо.

Относно приютите за животни - от големите бездомни кучета имам страх. Не се виждам доброволец там в никой случай. Ако има подобно учреждение за котки или други по малки животни - там ще отида, определено. Utilisima не съм го чувал. Ще го проверя.

Chacho
04-07-2012, 10:29
Съквартиранта без опит работеше като помощник готвач в Супатерия на Славейков.

ledenakrasota
04-07-2012, 10:52
ledenakrasota едно време много исках да отида на летището и да гледам излитащите и кацащите самолети. Исках да си направя къщичка на дърво, исках да плавам с лодка в някое езеро. Исках също така да си направя хвърчило, исках да се возя на влак. Всъщност изразяването тук и пред приятели ми помага да разбера по лесно какво всъщност искам :) Сам ако седна да го мисля.. няма да се получи.



Всъщност първо го мислиш сам, а после го споделяш пред останалите, които и да са те. :-D Остава само да материализираш въпросната идея. :P

anonymous708973
04-08-2012, 06:02
Което ми е малко странно, защото как ще придобия опит, ако навсякъде искат такъв за да почна?

Фитнес. Това в никой случай не би могло да е хоби. Поне според мен. Но това не значи че ще отсъства от ежедневието на хората. Аз го възприемам като.. рутина. В момента не мога да определя разликата между хоби и рутина(ако приемем че и двете се вършат по собствена воля). Нека ти споделя нещо. Брат ми ходи на фитнес вече четвърта година. 25 лева за 20 посещения. Залата е хубава, светла и е близо до нас. Винаги съм възприемал въпросната дейност като нещо от което почваш да приличаш на гардероб. Може би това е основната причина, поради която не го посещавам. А и както казваш - химията ми се е струвала неотменна част. Брат ми не пие нищо, но определено изглежда много здрав.

Предполагам отричането на идеята за фитнес идва от изродената представа, която имам за него. А брат ми няма да ми помогне да я преодолея. Ще видим, ще измисля нещо.


Винаги е така с опита. Обмислял ли си за запишеш някаква полезна специалност в тая насока, пък дори да е задочно?

Сам виждаш, че имаш неправилна представа за фитнеса. На гардероб няма как да заприличаш, ако не пиеш добавки, нито пък ще станеш бабанка без мозък. 20 посещения на месец ми се виждат бая за начинаещ, така че ако е за два месеца, излиза по 12.50 на месец, което хич не ми се вижда скъпо. А съм сигурна, че ще намериш и друга хубава зала до вас, дори да не е непосредствено до блока, а на километър, примерно. Помисли си, не виждам начин, по който ще ти навреди тренирането.

valdesbg
04-08-2012, 08:00
Пантерче, 20-те посещения не са обвързани с времето. Мисля си че картата важи 3 месеца, т.е. посещенията трябва да се извършат максимум до 3 месеца. Лошото е че не знам дали/къде се изучава готварство или сладкарство като висше образование. Става дума за България. В чужбина са популярни подобни университети.

anonymous708973
04-08-2012, 08:24
Идеално тогава. Купуваш си карта за 25 лв и после чак след 2 месеца. Какво друго оправдание можеш да си намериш?

Е, това е несериозно, меко казано. Ще ти отнеме половин час ровене в гугъл. В Пловдив имаме УХТ (Университет по хранителни технологии). За София - не знам. Попринцип готварство се учи в средните училища, във висшите заведения е технология на нещо си.

loveca777
04-08-2012, 09:00
Айде да се повеселим, посмеем, помайтапим на мой гръб, пък който има желание да даде идея. За всички, които не обичат романите съкратената версия:

Търся си евтино хоби, които да изисква активност и постоянство от мен. Време имам.

А ето и дългата версия:

Повечето от вас знаят че се занимавам с фотография. За съжаление обаче ще трябва да прекратя това хоби. Що? Ами по доста причини. Апаратчето сдава багажа, пари за поправка = колкото ново да си купя(тук визирам около 1к). Пък в момента ги нямам, скоро няма и да ги проимам. Отделно че страстта ми към снимките поизбелява в последно време(близо година). Вероятно понататък ще събера пари за ново апаратче, но ще е по скоро с любителски цели. И ще е такова, което се събира в джоба.

И се задава въпроса - с какво да си уплътня времето? Забравяме компютрите и всичко свързано със зяпане в екрана. Тип, блогване, компютърни игри, администриране на сайтове и подобни. Що? Щото и без това седя по не-малко време пред монитора и се чудя как още нямам очила.

Изисквания - ми..като начало да е евтино. Т.е. да не се налага да наливам много пари. Или да се изисква поддръжка свързана с разходи. Що? Щото искам да съм независим от месечния ми доход за практикуване на хобито. И щото мисля че след като е за забавление - много пари не са необходими. Сега веднага ще се зададе въпроса - колко са много пари за мен? Ми.. средно 50-тина -60-тина лева месечно може да се отделят. Но ми се ще да не се налага ежемесечно.

Друго - да творя нещо. Не държа да измислям някакви неща, даже предпочитам да следвам инструкции/блупринтове/указания/правила. Дали ще е творене с ръце, дали ще е творене на идеи, дали ще е изкуство някакво - претенция нямам. Възможно е да ходя от точка А до точка Б с някаква цел. Възможно е да упражнявам някаква дейност. Тук е добре да подчертая - спортовете не са хубава алтернатива за мен. Лесно се изморявам, при голямо натоварване. Разбира се става дума за спортове тип футбол, баскетбол, плуване, борба, тенис на корт и т.н. Всичко което не изисква активно движение е добре дошло. Не съм издръжлив физически и бързо се изморявам. Предпочитам да се насоча към нещо не-уморяващо.

Добре би паснало разплитане на някакви загадки, мистерии, търсене на някакви съкровища.

Добре ще е да полагам грижа и постоянство в новото си хоби. Първото си го знам че го имам, искам да го развия още. Второто ми липсва и ми се ще да понаваксам малко с материала. Искам да култивирам търпение у себе си.

Не е задължително да се изискват и други хора. Добре е да има опция самичък да си действам по задачките. Предпочитам да не членувам никъде.

Като малък си спомням че съм се занимавал с риболов, стреляне с фунийки, правене на прашки, катерене по дърветата, отглеждане на различни животни за кратко време в къщи, имах миниградинка.

Горе долу... това са ми мислите. Какво бихте ми предложили вие? Как се справяте със скуката, как си запълвате свободното време? Ако се чудите защо е в любов - щото в друг раздел не пиша. Модератори - молим не местете темата.

И тъй - спама нека е в допустими граници.
Вземи си куче от малко

loveca777
04-08-2012, 09:04
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/542590_330147447046829_100001547293499_958667_1991 704959_n.jpg

Temptation95
04-08-2012, 13:39
Temptation95 - от това може да се направи доста забавна игра. А ако нямам GPS как седят нещата? Може би с google maps ще стане?

Ами с времето може да си вземеш GPS, а до тогава сигурно може да пробваш с google maps, но мисля, че ще ти е трудно, защото с GPS ти показва по-точно и в радиус от 5 метра трябва да е кутията. Но ти си знаеш.

GrandProtector
04-08-2012, 17:51
Няма да е зле да кажеш за каква възраст става въпрос, за да можем да се ориентираме г/д как минава ежедневието ти и кое би било най-удачно за теб.

babity
04-08-2012, 18:17
И аз съм за спорта. Не казвам да е точно фитнес. Ако не ти се дават пари - просто тичай някъде близо до вас. Т'ва, че се уморяваш бързо наистина не е оправдание. Всички в началото са така. Решението си е твое, но на мен физическите натоварвания ме се отразяват отлично. Нямах депресарски месец през зимата, отнема ми негативната енергия по принцип, веднага след като се появят първите резултати от това, че си си мръднал задника, се усеща една приятна промяна в самочувствието... Яко си е!

balkancar
03-29-2013, 16:58
Нещо друго като мотори и коли влече ли те? Мен лично ме влекат моторите даже съм си взел балканче. Заедно с мои приятели се учим на моторите. Знаем че не е от най-добрите мотори, но все пак като запали и тръгне добре се чувстваш.Ако те влече нещо подобно намери си балканче. Ще си запълваш свободното време на 100% :)

ZeroDeathless
03-30-2013, 18:47
Учи японски - занимателно и иска доста воля и постоянство, а и е различно от всичко до сега изброено.

tori
03-30-2013, 18:52
Учи японски - занимателно и иска доста воля и постоянство, а и е различно от всичко до сега изброено.
:д Мда, сигурно е интересно да си гледаш анимета/сериали на японски без субтитри. Винаги ми е било мечта. Даже имам учебник на компютъра и една тетрадка с разни думички. Адски интересно и забавно е поне за мен. Има и уроци в ютуб.