PDA

View Full Version : Мини Хамстери !



limpk0nk3
04-06-2012, 16:42
Здравейте ! :) Купих си женско мини хамстерче преди 3 седмици и мини мъжко преди 1 седмица и половина . Отначало се караха , женското ми беше наплашено понеже преди това имах хамстер женски , който много я хапеше , сега женската го командва и му крещи от време на време , леко се хапят от страна на женския , а мъжкото ми е много миличко . Така като гледам е бременна , корема и е 2 пъти по-голям от мъжкия , скача по страните на аквариума , правят си гнездо , разнасят стърготината само в единия ъгъл . ВЪПРОСИ :

1. Да отделя ли женския от мъжкия ?
2. Какво и е най - нужно за да роди ?
3 . Възможно ли е да си изяде малките , ако да при какви обстоятелства?
4 . Какво най - обичат да ядат , аз им давам слънчоглед , ябълка , марули .. ?

horacio
04-06-2012, 17:03
Ами не знам кой трябва да отделиш, защото може и майката да ги изяде или бащата :D И ядат всякакви зеленчуци, мисля че и плодове, в които се съдържа повече вода.

qkakukla2
04-06-2012, 18:05
Да, най-добре ги отдели. Иначе мъжкият ще изяде малките. Това е хамстер и на всякаква храна трябва да е доволен и за да не се хапят е трябвало още от началото да ги напръскаш с парфюм. Сега няма да ги пръскаш, че може нещо да й стане на женската щом е бременна. :)

draid
04-06-2012, 18:17
Като ги отделяш, сложи мъжкия в отделен и остави женската в основния аквариум. Че да не и се налага пак да влачи клечки и талаш за гнездо. Иначе не и трябва нищо за да роди, това си е естествен процес. Възможно е да ги изяде ако са болни или недъгави или поради някакви нейни си хамстерски виждания. Така или иначе ти няма какво да направиш, вероятно няма да ги изяде.

sugargirl94
04-07-2012, 18:45
Внимавай с плодовете и зеленчуците!Ако са купени по-добре не и давай или поне да е сезона на плода/зеленчука.