PDA

View Full Version : Скъсън презерватив



anonymous01
04-06-2012, 16:49
Здравейте сфорумници,
За мое огромно нещастие днес докато го правихме с моята презерватива се е бул скъсъл, защото след като свърших, го извадих и когато видях, че е скъсън просто ми спря сърцето. Моята напрао откачи. Веднага отидох до аптеката и взех ескапел. Предполагам че няма какво повече да ме посъветвате, но в момента и двамата сме адски притеснение. Въобще не знаем какво да правим ? Освен да чакаме :( Ако имате други идеи, казвайте че нашраво умираме ;(

П.С. На дали има значение, но пресерватива беше Durex Extra Safe :x

horacio
04-06-2012, 16:53
Е, щом сте взели Ескапел, значи няма какво да се притеснявате ;д след една седмица може да си купи тест за бременност ако още се съмнява. Споко, хора не се тормозете.

anonymous01
04-06-2012, 16:55
Това за теста и аз си го мисля, а може ли да се тества след 3-4 дена ? Защото никъде в упътването не се споменаваше за това (упътването на ескапел-а)

granger
04-06-2012, 16:58
Тестовете се правят 14 дни след рисковия акт или при закъснение на менструацията.Освен да чакате ,няма какво друго да направите!

horacio
04-06-2012, 17:06
Това за теста и аз си го мисля, а може ли да се тества след 3-4 дена ? Защото никъде в упътването не се споменаваше за това (упътването на ескапел-а)
аз знам, че най-рано след една седмица може ама и тогава е възможно да не са много верни резултатите
просто бъдете спокойни най-вече тя, защото от този стрес също може да й закъснее цикъла и да се притеснявате още повече и то излишно ако не е бременна ;д

stambelan
04-06-2012, 17:08
Като сте неуки, защо вършите неща, които не са ваша работа ?

nymphadora
04-06-2012, 17:13
Не трябва ли до няколко дни да и дойде?Чак ако не дойде-тест.

anonymous01
04-06-2012, 17:37
На нея й свърши миналата садмица така че скоро няма да й дойде :( За свършването си нямам на идея дали е било в презерватива или не просто като го извадих видях че е скъсън и да кажем че половината беше в нея другата половина по презерватива. Не знам дали е била в овулация.

dream1707
04-06-2012, 17:43
Не ти е виновен презерватива да ти кажа, просто некадърно сте го сложили ..
Щом и е свършило миналата седмица има някаква вероятност да е била в овулация, зависи колко дни и е цикъла ... Но щом е пила ескапел, то значи няма от какво да се притеснявате... Ако случайно много се шашкате, да си направи един тест за бременност, мисля че 14 дни след акта може.

npp
04-06-2012, 17:44
излиза че дори и най-реномирани презервативи като durex са некачествени, след като дори и най-здравите им се късат, пробвайте ако намерите trojan: http://www.trojancondoms.com/Product/magnum-fire-&-ice-lubricated-condoms.aspx

granger
04-06-2012, 19:57
Глупости говориш ,друже! Реномирани , нереномирани , от 20 стотинки или от 4 лева - като е поставен некадърно - ще се скъса! Не прави реклами тук на каквото и да било.

draid
04-06-2012, 20:12
Къса се защото го поставяте неправилно. Аз никога не съм успял да скъсам ( да чукна на дърво ) въпреки че съм ги подлагал на страшни изтезания. Иначе това че и е дошло миналата седмица съвсем не пречи да и дойде някои ден след като е пила ескапел.

anonymous01
04-18-2012, 12:37
Здравейте отново. Според нейните изчисления вчера трябваше да й дойде.... , но не дойде и днес паниката, направи си тест и е отрицателен. Въпреки всичко аз все още си се шашкам... защо не й идва ?

TheBeliever
04-18-2012, 12:41
Ескапел е хормонална бомба и може да прецака цикъла из основи. Да изчака 2-3 дни и да направи още един тест. Ако до десетина дни не й дойде - гинеколог.

cutie_pie
04-18-2012, 13:02
Важно е теста да се направи веднага след ставане сутрин. Той отчита нивата на един хормон, чхг, чиито нива се повишават при бременност. В урината нивата му са най-адекватни и показателни за тези тестове след ставане, понеже тя не е разредена от други поето течности и т.н.
Най-добре е все пак ако са минали 10 дена от самия акт да иде на кръвен тест в някоя клинична лаборатория. Като за всяко изследване трябва да е на гладно и за препоръчване и нищо да не е пито даже.
От спомените ми от лятото като бях в клиничната лаборатория на стаж (демек казвам стойности в кръвен серум), стойностите по седмици (от датата, на която и е дошло последния път) са:
3 седмици - 10 - 50
5 седмици - 20 - 7000
10 - 12 седмици - 20 000 - 250 000
Но не съм сигурна.

Най-вероятно закъснението е от Ескапел-а. Той направо може да побърка хормоналния баланс.

ludata90
04-18-2012, 13:12
Закъснява й заради притеснението

marilyn
04-18-2012, 15:41
Може да й закъснява от много неща. От Ескапела примерно... това е хормонална бомба, тотално може да й разбърка цикъла. Освен това като толкова сте се притеснили... нормално..

SuNsEt
04-18-2012, 21:22
За тва винаги отвън нищо,че съм с презерватив!
Мда и аз съм на това мнение.

cutie_pie
04-18-2012, 21:31
Разбирам съображенията на MiroAndonow94 и SuNsEt. Аз не че имам нещо кой знае какво против свършването отвън, не съм гнуслива. Ако бях, нямаше да гълтам при френска. Но някакси... не знам, по - интимно ми е, като свършва, докато е в мен, пък било то и с презерватив. Не знам, просто такова е моето усещане. Нооо си крие това своите рискове, разбира се.

SmilezZz
04-21-2012, 20:36
Здравейте отново. Според нейните изчисления вчера трябваше да й дойде.... , но не дойде и днес паниката, направи си тест и е отрицателен. Въпреки всичко аз все още си се шашкам... защо не й идва ?

Нормално е. Взела е Ескапел, което всъщност е "хормонална бомба" за организма и е нормално да й закъснее. Още повече, че може да закъснява от стрес / напрежение - състояния, в които тя се намира в момента.