PDA

View Full Version : малко обърката и въпрос със зиповете...



FuCKkK13
04-06-2012, 17:11
така.. значи.. имам първи езика английски,но не го обичам мн мн ама тов е друг въпрос.. 2ри език френски... и тая година съм на зип английски.. не искам вече да съм на зип английски или поне от следващата година да не съм... имам причини,за да не искам.. обаче проблема е,че няма зип френски и аз трябва да уча 3 езика,но все пак бих искала да се преместя от зип английски,защото си мисля за дипломата.. и дали ще мога да се преместя от следващата година на зип руски да кажем.. ако мога ще си наваксам лятото т.е. няма смисъл да ми казвате,че ще ми е трудно защото ще съм в група с такива,които учат от тази година т.е. ще съм изпуснала само 1 година,която мисля,че ще мога да наваксам.. има кой да ми обяснява... та - има ли някакъв шанс да се преместя в друг зип от следващата година ?

извинявам се,знам,че е объркано и то доста,но нямаше по какъв друг начин да обясня..

nIkEnCeTy_bE
04-06-2012, 17:16
Мисля, че можеш. Все пак говори с класният/та.

FuCKkK13
04-06-2012, 17:17
^ да,ще я попитам.. лошото е,че точно днеска излизаме във ваканция,а на мен майка ми току що ми съобщи.. мисля да е руски,защото няма да ми кой знае колко трудно поне с думите... някой друг да отговори ?

бтв. благодаря все пак :)

nIkEnCeTy_bE
04-06-2012, 17:29
А кой клас си? И защо точно руски? Смисъл не че допълнителен език е излишен, но не е толкова говорим поне тука в България. Защо не пробваш с немски или си го учила? Всички казват, че е трудна граматика, говор и т.н, но не е толкова трудно, стига да имаш желание и постоянство. А и ти е важен, навсякъде го искат като 2ри език, поне.

Gerry905
04-06-2012, 17:36
И аз съм в подобно положение. Мисля след ваканцията да питам класната, само че аз искам да се прехвърля на зип английски, защото ме кефи :D Все пак си мисля, че ще стане работата, защото едно момиче и тя така се премести...

FuCKkK13
04-06-2012, 18:24
А кой клас си? И защо точно руски? Смисъл не че допълнителен език е излишен, но не е толкова говорим поне тука в България. Защо не пробваш с немски или си го учила? Всички казват, че е трудна граматика, говор и т.н, но не е толкова трудно, стига да имаш желание и постоянство. А и ти е важен, навсякъде го искат като 2ри език, поне.

защото ще ми е много по-лесно... за това мисля да е руски... щото ако е друг 3 езика са си 3 езика и изобщо няма да ми е лесно,а по руски ще наваксам тая една година лятото и готово..

nIkEnCeTy_bE
04-06-2012, 18:28
Е добре тия другите езици откога ги учиш? Предполагам имаш основа, знаеш най-важното, можеш да говориш, можеш да се справиш. Всичко друго е усъвършенстване, макар че се води ЗИП.

FuCKkK13
04-06-2012, 18:58
^ първия от мъничка обаче въпреки това английския език ми е ужасен,с ужасна учителка съм,но няма значение.. него ще си го карам.. френски уча от 1 година,но по френски основата ми е много по-добра от английския.. а по зип-а наистина си имам причини и за това попитах.. и в край на сметка ще говоря с класната ми и дано да може другата година да се преместя..

nIkEnCeTy_bE
04-06-2012, 19:04
Предполагам, че ще можеш, въпреки, че е ЗИП, все пак ти си го избираш.