PDA

View Full Version : Общуване с приятели



fantomazZ
04-06-2012, 18:08
Имам проблем с общуването (говоренето) като съм навън ме тревожи факта да не кажа някаква простотия и затова не говоря много .И заради тази причина че съм леко глупавичък май хората ме избягват не ме канят да излез на а пък и да излез на ме мислят за въздухар малоумник и ме бъзи кат защото не мога да се изразявам хубаво (нямам проблем с говора ) просто ме е срам да говоря да не се изложа повече .Не знам дано някои възкликне на молбата ми за помощ как да го премахна този проблем .Как да разговарям с хората така че да им е приятно с мен да общуват . Благодаря вии !! Не гледай те че имам грешки ! :)

nIkEnCeTy_bE
04-06-2012, 18:13
Човек се учи от грешките си. Можеш да кажеш някой глупост, но ще знаеш другият път какво да кажеш. А и приятелите те приемат такъв, какъвто си. Ако ти се подиграват и те хранят, значи не са такива. Не знам на колко си, но не бива да мълчиш, само защото те е страх да не кажеш някоя глупост. Говори си, не вярвам толкова да не можеш да се изразяваш нормално, просто като решиш да кажеш някоя глупост, брой до 10 и знай, кога да мълчиш. А и сред приятели се отпускаш предполагам. Не бива да не говориш, защото как ще излизаш на срещи и т.н