PDA

View Full Version : ако може малко помощ..



shoco0
04-06-2012, 22:51
Здравейте съфорумници. Отдавна не бях влизал тук, но ето, че се наложи.. Намирам се в много трудна ситуация. Наскоро открих в социалната мрежа случайно едно момиче, с което си бяхме говорили няколко пъти преди 2 години някъде, и така започнахме да си говориме пак от тук от там. За много кратко време се влюбих неусетно в нея, просто защото е много красива, говори прилично, не се лигави и т.н. Този път тръпката е някак съвсем различна в смисъл имал съм 2 сериозни връзки до сега но така не бях хлътвал по момиче и вярвам, че тя е моето момиче.. Та аз съм на 20, а тя на 16. Онзи ден й предложих да излезем, но тя каза, че си има приятел, и че би било лошо за тях, ако момчето разбере. А аз не знаех за това и ми стана много неудобно и й се извиних. Хареса ми това, че си държи на връзката. И от тогава не мога да спра да мисля за нея.. Пишем си понякога, пита ме как съм, какво правя, а на мен много ми тежи да не мога да й казвам, че си мисля за нея, а трябва да отвръщам с "добре съм, ти как си" и прочие.. Не искам да ги разделям, или да създавам интриги. Отнемали са ми приятелка, знам какво е. Но не мога да се откажа от нея, моля ви помогнете, че ситуацията е малко безизходна..

musicinmyveins
04-06-2012, 23:06
Откажи се.Недей да се месиш във връзката на момичето.Ще намериш друга : )

БожиятАгнец
04-07-2012, 02:25
Няма да коментирам начинът ти на мислене или действане...Просто ще ти кажа какво бих направила на твое място.
Нямаше да действам толкова във фейсбук. Можеш ли да я ебеш във фейсбук? Не. Три-четири чата и уговаряне на среща. Ако си си изиграл картите правилно - приема, ако ли не, колкото и още да пишеш няма да приеме.Особено пък с момиче, което познаваш да киснеш толкова в чата е срамота. Хората с нормален социален живот не добавят разни рандъми само, за да са си "приятели във фейсбук".
После, не бих я поканила по чата. Взимаш телефонен номер и звъниш - другото е путьовско, говори за неувереност...
А, ако беше казала т'ва с гаджето... Аз бих казала "Не ме интересува приятелят ти, аз искам да излезна с теб - не с него." или "Оооо, аз няма да ти пусна толкова лесно, така че той няма за какво да се притеснява." Първото със сериозен глас, второто с явна ирония и шеговит тон. Или "Да, вярно, че си малка...Щом не те пускат - няма проблем." И не бих се извинила - бих казала "Ееее, жалко.....За теб."
Ти сигурен ли си, че въобще има приятел? Може просто да те тества... Ако не си забелязъл такъв, най-вероятно няма.
Или си толкова зле, че си успял да си издадеш намеренията или те тества. Не знам защо иначе връзката й да има значение за поканата ти.
Последно... Не знам как се влюбвате в профили на хора, дето преди две години сте си казала "здрасти", но това говори за някакво ниво на отчаяние, неувереност или липса на самоуважение..
Честно казано не вярвам да има шанс да ги разделиш...Освен, ако не си много красив - това би помогнало. 8-)

MagicSmiles23
04-07-2012, 05:28
Откажи се.Прекъсни всякаква връзка с нея!Не и пиши и нито и се обаждай.Ако продължиш ще си навлечеш проблеми с "приятеля й"! =3

fluffy_^
04-07-2012, 05:42
Според мене имаш няколко избора ..:(

1.Да се откажеш от нея..Да ще ти е гадно но все някога ще ти мине..
2.Да чакаш те да скъсат :D което е супер странно ама пък ако си тарпелив може и да се получи.

3.Също така опитай се някакси да разбереш за тяхната връзка и стискай палци да е към зле за да може да се възползваш :) Ако разбереш че е към зле действай ! АКО са добре едно от горните 2 :(

Ако измисля още нещо ще пиша ^^

nIkEnCeTy_bE
04-07-2012, 07:07
Изхода е ясен, а и сам го каза - не искаш да се месиш там, където не трябва. А и не трябва да го правиш. Излизай, забавлявай се, остави момичето, няма смисъл. И недей да живееш с надеждата и с уговорката, че само да се скарат и ще и се пробваш пак.

пAteNцЕ
04-07-2012, 07:23
като е заета не се занимавай с нея да не излезе така че ти си виновника че си ги разделил
колкото и да те боли а и сам каза че знаеш какво е да ти отнемат приятелка нали?
освен това ако ти се даде лесно ще ти предполагам ясно че дори И с теб би могла да се поддаде
но щом си държи на връзката с нейния нямаш шанс освен ако нещата между тях си не са розови и
ти нямаш нищо общо в ситуацията тогава може да ти се отвори парашута

paradosou
04-07-2012, 07:47
много е красива, говори прилично, не се лигави и т.н.

И тва ти е достатъчно? Много ниски критерии имаш. Като работиш върху себе си и се усъвършенстваш, по естесвен начин ше придобиеш по-високи и същевременно ше имаш кво да предложиш насреща. Не че отношенията са няква разменна монета, де.


на мен много ми тежи да не мога да й казвам, че си мисля за нея, а трябва да отвръщам с "добре съм, ти как си" и прочие..

Направо ако искаш на тепсия й се поднеси? 8-) Козът е да показваш интерес, обаче да не го натрапваш и да не изглеждаш неуверен или отчаян. Абе лузърски ти е подходът като цяло, с БожиятАгнец сме в една партия относно прекаленото задържане на контакти в нета и каненето в мрежата.
Избягвай да се филмираш толкова, въпросната е може би едно съвсем обикновено момиче. Създавай си повече контакти с девойки и чак като наистина видиш, че някоя си заслужава, хвърляй повече усилия. И пак не я приемай като нещо повече от теб и не бъди с нагласата, че един вид трябва да й се доказваш. Ако и двамата се харесвате, няма да има нужда от никакви такива неща, ами просто всичко ше си се развие естествено.
Малко неадекватни ми идват писанията като гледам разсъжденията кви са ти, ама праз голям 8-)

melany12
04-07-2012, 08:58
ми честно да ти кажа и аз съм била в твоето положение..момчето много обичаше момичето,с което ходеше,но и аз му бях симпатична,но така и не стане нещо м/у нас,защото държеше на приятелката си прекалено много.Мисълта ми е,че ако го обича много няма смисъл-нищо няма да се получи..ако пък продължите да си пишете често,може и да си промени мнението..не знам

shoco0
04-07-2012, 13:34
много кометнари са се натрупали :Д някой беше споменал да не действам по чата и т.н., исках й телефонния номер, каза, че не може да го даде. Друг начин на комуникация нямам, защото е от друг град на около 100км! До колкото знам, са ходели отдавна, но на профила й пише, че е необвързана (това ме навежда на мисълта, че родителите й също не трябва да знаят) => връзката не е мн сериозна или нз.., и до колкото знам не иска да се задълбочава с никого, така че не мисля, че отношенията им са много напреднали. Но мисля, че държи на него. А и това, че е мъничка още до някъде ми дава надежди, защото на тези години връзките на гимназистите са малко шантави. ;) Варианта за отказ не ме устройва, това е най-простият изход, затова пуснах темата за идеи как да действам. В момента съм на принципа чакане да остане сама..

DisappointedDreamer
04-07-2012, 13:44
Много прибързано мислиш. На живо излизате ли? Въобще излизали ли сте някъде откакто почнахте да си пишете във ФБ? Не можеш да кажиш, че си се влюбил в нея, само защото има хубави снимки и пише хубави статуси в социалната мрежа.

Отделно, да не говорим, че си има приятел. Във връзка, така че ти нямаш никакъв шанс в момента. Най-добре ще е да и дадеш малко пространство, да продължите да си пишете, но не чак толкова често. Ако пък тя скъса със своя, или пък изяви желание да се видите, тогава ОК - давай. Но иначе си стои на д-то, и се опитай да я забравиш.

DisappointedDreamer
04-07-2012, 13:47
Ооо, сега прочетох че сте от различни градове, с 100км разстояние помежду ви. Забрави. Освен ако не можеш да я посещаваш всеки ден (в случай че тръгнете), просто забрави. Връзка от разстояние няма да работи. + това че не ти е дала телефона си, е било намек.

slimbo
04-09-2012, 07:44
Както често казвам / за тва е виновен ФБ /

slimbo
04-09-2012, 18:57
Все пак обич не обич бъди мъж не просто да я вземеш от момчето и. Не е редно!!!!!!

SmilezZz
04-12-2012, 14:59
Откажи се ,наистина. Тя си има връзка , на която държи и момче до себе си, което обича. Не се меси и не им разваляй отношенията. Просто с нея си запазете приятелството и продължи напред с друга. Ако продължаваш да й "нахалстваш" по тоя начин - ще я загубиш и като приятелка.

Hilary_
04-13-2012, 00:01
Откажи се.

SisiStrange
04-13-2012, 08:04
А, ако беше казала т'ва с гаджето... Аз бих казала "Не ме интересува приятелят ти, аз искам да излезна с теб - не с него." или "Оооо, аз няма да ти пусна толкова лесно, така че той няма за какво да се притеснява." Първото със сериозен глас, второто с явна ирония и шеговит тон. Или "Да, вярно, че си малка...Щом не те пускат - няма проблем." И не бих се извинила - бих казала "Ееее, жалко.....За теб."
Явно зависи от момичето. На мен с такива реплики не само, че няма да мине, ами и ще ми падне в очите.

Щом хем сте от разстояние, хем си обича гаджето, хем не проявява интерес, откажи се. Правилно си подходил обаче откъм вкус. Гледай и занапред да си харесваш свястни момичета.