PDA

View Full Version : Черни точки...



supersonic0
04-07-2012, 07:42
Сигурно има и други такива теми, извинявам се, ако е така... Та, как се справяте с черните точки? Аз имам единствено на носа и ме дразнят супер много, старая се да имам изчистено лице, но от тия сякаш не мога да се отърва. Мажете ли ги с нещо или ги стискате? Те са супер ситни и ако има някоя по-голяма я стискам, но това е рядкост, а и не мога да търпя докато ги стискам точно там... :D Преди се мажех с т'ва Гарниер 3в1 или к'вото е там, но сега не помня дали имаше някви резултати... Е, има ли някакви начини да ги махна или поне да ги сведа до минимум :D ?

nIkEnCeTy_bE
04-07-2012, 07:46
Пробвай с друг продукт, щом Гарниер не ти помага.

kalpazanka
04-07-2012, 09:09
Вземи си Скинорен- без рецепта е и е от групата на кератолитиците- ще ти излющи кожата, а оттам ще изчезнат и комедоните.
Нанасяй го вечер, защото вече слънцегреенето е интензивно и не е най-подходящото време от годината за тази група мазила и този тип лечение. Прежали 20-30 лв и за фотозащита, за да не се хиперпигментираш.

supersonic0
04-07-2012, 13:11
Ще го пробвам това :Д

XxInn0cencexX
04-07-2012, 14:41
^ Кажи ако има ефект.

6y6a
04-07-2012, 15:10
Вземи си лентички за черни точки на носа, но си вземи примерно две. С една няма да изчистиш всичко, но с две има резултат и си ги купувай и ползвай периодично. :)

kalpazanka
04-08-2012, 12:18
^ Кажи ако има ефект.
Има ефект- изпробвала съм го на себе си, когато съм била на ваш'те години.
Плюс това съм откровена и ако НЕ ми допада даден продукт, не крия, а си казвам направо.

bloodyF
04-09-2012, 08:10
Има ефект- изпробвала съм го на себе си, когато съм била на ваш'те години.
Плюс това съм откровена и ако НЕ ми допада даден продукт, не крия, а си казвам направо.

а с рецепта ли е и колко струва?

kalpazanka
04-09-2012, 08:58
^Без рецепта е.
Предполагам, че е около 16 лв.

lqlq89
04-09-2012, 09:49
И тази маска, поне 2 пъти седмично
http://www.ladyzone.bg/story/395319904-Aspirinova_maska_za_litse.html

kalpazanka
04-09-2012, 10:54
И тази маска, поне 2 пъти седмично
http://www.ladyzone.bg/story/395319904-Aspirinova_maska_za_litse.html

Мда, да си смъкне роговия слой тотално и да се чуди азелаиновата киселина ли е виновна или маската с ацетилсалицилова.

lqlq89
04-09-2012, 13:23
Е, то е като пилинг. И е много лек, маха мъртвите клетки. Не е нужно да се търка чак толкова, само леко и се отмива веднага.

koshtramba
04-09-2012, 13:30
Скинорена е за тежка форма на акне!!! Как може да си го препоръчвате за комедони? Това нещо прави цялата кожа на рани! Не се подлъгвайте, адски силно е и не е за тая работа!

Ако ви е само за комедоните, идете на козметик!

kalpazanka
04-09-2012, 14:02
^За тежка форма на акне са пулсовете с антибиотици и схемите с изотретиноин!

koshtramba
04-09-2012, 14:35
И пак излющва кожата. Ако проблемът им е само комедоните, защо трябва да си разраняват кожата? Излющването не е никак безобидно, ползвала съм го и знам какви червени, дълбоки и сухи рани ми направи. Може и наистина да премаха комедоните, но това е възможно най-глупавият начин да се отървеш от тях, а цената, която трябва да платиш (не говорим за пари) е стоене поне 2-3 седмици вкъщи!

kalpazanka
04-09-2012, 14:59
^Точно затова писах да го нанася само вечер, а не два пъти дневно, както е по прескрипция! Плюс това в листовката има указания да се намали и дори прекъсне употребата му, както и предупреждение за възможна алергия срещу пропиленгликол. Нали претендирате, че сте грамотни- четете листовките, де!

Странно защо реагираш само срещу моята препоръка, но не и срещу дивотията с аспирин...

koshtramba
04-09-2012, 15:29
А, не, ти разбираш от тия неща, аз не се имам за веща. Просто ми стана странно, че ТОЧНО ти препоръчваш Скинорен. Не разбирам аз от тия неща, не е моята област, казвам само това, което знам от опит - а именно, че е възможно най-неподходящото нещо за премахване на черни точки.

kalpazanka
04-10-2012, 06:34
^Най-вероятно неподходящо на база твой личен опит. Все пак момичето ще го нанася само по носа и то един път дневно. Отгоре на всичко съм я предупредила за слънцезащитата- мен нямаше кой ме да предупреди. Чист късмет е, че не съм на петна с мазане два пъти дневно.
Рани не съм получавала, но не знам дали е защото имам по начало мазна кожа или защото нанасях два пъти дневно, но тънък слой.