PDA

View Full Version : Солариум?!



melany12
04-07-2012, 12:10
Здравейте:) Искам да ви питам дали няма да е проблем да отида на солариум,при положение,че имам витилиго?Благодаря предварително

ThinspoBaby
04-09-2012, 11:47
Мисля,че е по-добре да се консултираш с лекар.

cyclops
04-10-2012, 15:35
Доколкото знам от познат с витилиго не трябва ! Дори на слънце не трябва да се излага. Много се пази и се маже с най-високия възможен фактор. Иначе казано това е един от най-сигурните начини да ти се увеличат петната по тялото.

kalpazanka
04-16-2012, 09:33
Няма смисъл- само ще подчертаеш контраста. А, да, и ще си засилиш риска от нежелани реакции в участъците, лишени от пигмент.

angelk_m
04-17-2012, 18:55
Ot солариум се хваща РАК на кожата....пък и с тва витилиго още повече! На твой риск, но това е по-опасно и от пустинното слънце!

MlqkoSkakao
04-20-2012, 15:25
Здравейте :) Мен ме интересува следното, ако някой може да отговори :? Днес ходих за първи път на вертикален и се зачудих защо вътре в кабината не е много топло. Предполагам, че зависи от мощността на УВ лампите. Нямам представа дали трябва да е топло/горещо вътре, но все пак някой може ли да обясни, който има повече опит? Или да сменям мястото и да търся друго, за да има ефект.
предварително моля без изказвания от сорта на "Солариумът е вреден." и т.н. - това си е моя работа, аз си вредя.
Благодаря на отзовалите се предварително

BamByNa
04-26-2012, 10:52
Във вертикалния по принцип почва да става наистина топло след 6-7, та може и 8 минута.. ходила съм и на двата, сега съм на хоризонтален..доста съм бяла и лично аз във вертикалния не успях изобщо да хвана тен, а сега поне се забелязва някаква разлика.. мажа се и със спец. масла за солариум.. Прецени.. аз лично от вертикалния не бях доволна, но може и самия той да не беше много силен..иди още няколко пъти, ако няма ефект.. пробвай и хоризонтален, ако си беличка :))