PDA

View Full Version : не знам какво да правя...



ellya
04-07-2012, 14:23
Не съм сигурна, че е редно да публикувам темата точно тук, но... Объркана съм, харесвам едно момче, а то сякаш не ме забелязва. Ужасно съм неуверена, притеснявам се, че проблемът е в мен, във външния ми вид. Висока съм около 165 см и тежа 57 килограма, боря се с килограмите от месеци, правя каквото мога, но нямам и воля. Много ми е гадно, открай време имам огромни проблеми със самочувствието си, достигала съм до хранително разстройство, слава Богу се овладях и спрях да правя глупости. Чувствам се много дебела, притеснявам се, че проблемът е в това и че никое момче няма да ме хареса...

libal44
04-07-2012, 14:29
Ми щом това ти е проблемът, отслабни.

bReAk3R
04-07-2012, 15:42
Мислих си, че е по-голям проблем, ако момчетата са дебели, защото никога не съм виждал дебело момче да има гадже, така де, на тези години, а момичета, колко по-зле от теб, с гаджета. Ако толкова се притесняваш, можеш да вземеш мерки, но има 1 момиче със същия ръст, 60кг и не ми се вижда много зле... ;)

melany12
04-07-2012, 16:37
отслабни ..яж повече бадеми ,портокали,нникакво сладко ... не знам

a1a2b3v
04-07-2012, 17:13
Еми недей да се подлагаш на кой знае какви диети, за да не си навредиш на здравето. Като за начало ограничи захарта, шоколадите, чипсовете, пърженото и опитай да се храниш здравословно - хапвай мюсли, мляко, яйца, плодове,зеленчуци, пилешко, риба и варива(леща, боб, грах...). И започни да тичаш. Мисля, че е достатъчно за да намалиш килограмите. По принцип здравословното отслабване е с не повече от 2 килограма на месец. Мисля, че това е достатъчно.

пAteNцЕ
04-07-2012, 17:20
абе имах една от класа беше бая пълничка и въртеше момчетата на малкия си пръст
знаеше че е дебела но това не й позволи да не хваща гаджета(даже относно това ми ставаше неудобно :д)

Peanut Butter Jelly Time
04-07-2012, 19:01
Важно е как ти самата се чувстваш. Ако мислиш, че си дебела-започни да правиш нещо, но не за да се харесаш на някого, а за да се чувстваш добре в кожата си, тогава и самочувствието ще си дойде. :)

kinkygirl
04-07-2012, 21:10
Ако искаш първо някой да те хареса,първо трябва да уважаваш себе си!Защото каквото мислиш за себе си,това мислят и дръгите за теб! :) Ако нямаш воля да отслабнеш и ти е писнало от диети,започни някакъв приятен женски спорт в който се хабят калорий.Аз бих ти препоръчала Тае-Бо :) Стяга мускулите и оформя красиво тяло! :)

SmilezZz
04-08-2012, 09:52
Струва ми се , че килограмите ти са добре за височината ти , но всъщност си зависи от човека. Имам една приятелка , която е със същите размери (височина и килограми) и изобщо не изглежда дебела.

По темата:
Започни да се харесваш. Нали знаеш, че ако ти се харесваш и другите ще те харесат. Усмихвай се повече , всички тия "проблеми" са поправими. Щом наистина мислиш , че си дебела (а не си го внушаваш) - започни да се храниш здравословно и се занимавай с някакъв спорт. В никакъв случай диети , които ти съсипват организма.

И в случая не теглото , а самочувствието ти играе лоша шега. Виждала съм момиче (90+ килограма , на 17 години), а си има приятел (хубав и строен :D ), но просто тя е уверена в себе си и се приема такава , каквато е.

slimbo
04-08-2012, 10:46
Не съм сигурна, че е редно да публикувам темата точно тук, но... Объркана съм, харесвам едно момче, а то сякаш не ме забелязва. Ужасно съм неуверена, притеснявам се, че проблемът е в мен, във външния ми вид. Висока съм около 165 см и тежа 57 килограма, боря се с килограмите от месеци, правя каквото мога, но нямам и воля. Много ми е гадно, открай време имам огромни проблеми със самочувствието си, достигала съм до хранително разстройство, слава Богу се овладях и спрях да правя глупости. Чувствам се много дебела, притеснявам се, че проблемът е в това и че никое момче няма да ме хареса...

Изобщо не си дебела според твоето ИТМ(индекс на телесната маса) си в нормални граници

ellya
04-08-2012, 14:43
благодаря на вс за отговорите :) аз по принцип се храня здравословно и приятелите ми ми казват, че си внушавам, обаче аз наистина имам проблеми със самочувствието.. благодаря :)