PDA

View Full Version : Как отказвате срещи?



StolenBliss
04-07-2012, 14:33
Ако някое момче ви покани да излезете, но вие не искате да излизате с него по една или друга причина, как ще му го кажете? Какво точно ще кажете, за да не се получи awkward ситуация?

TheBeliever
04-07-2012, 14:41
Едно простичко "Не, благодаря, не съм заинтересована", придружено с искрена усмивка. Това ако момчето е подходило интелигентно.

Ако е опитал да извърти някой селски номер тип "Аз съм мачо и ти ще ми паднеш в краката" направо ще му се изсмея в лицето.

SisiStrange
04-07-2012, 14:42
Ще кажа: "Не." и ще продължа да се държа по старому без да го давам дръпнато все едно ме е настъпил по опашката. Така хем ще му е ясно, хем няма да се чувства тъпо, защото все едно нищо не е било.
Категоричното "Не." винаги ми се е струвало в пъти по-хубаво от разни обяснения и оправдания.

ivcheto0o
04-07-2012, 14:51
И аз мисля като SisiStrange

w0sh
04-07-2012, 16:10
Не се отказват.

melany12
04-07-2012, 16:35
ми аз бих му казала'ами не знам,ще видим'..това трябва да му е пределно ясно ,че означава НЕ

w0sh
04-07-2012, 17:24
Защото "ще видим" толкова прилича на отказ.

melany12
04-07-2012, 17:25
еми едно момиче ако иска веднага ще каже да разбира се ;) това колебание е чисто не

SisiStrange
04-07-2012, 17:29
Зависи от момичето. Някои казват така, за да се правят на недостъпни и да държат човека в напрежение.

TheBeliever
04-07-2012, 17:52
еми едно момиче ако иска веднага ще каже да разбира се ;) това колебание е чисто не

Едно момиче, ако иска да откаже, няма да си оставя вратички с "ще видим", заблуждавайки момчето, че има шанс. Това "ще видим" го казвате само за да продължат да ви тичат по задниците и да си чешете самочувствието.

пAteNцЕ
04-07-2012, 17:56
ох аз като откажа и се чувствам после кофти :( дори и да откажа само на приятел пак ще ми е кофти защото все пак ми е близък ако е някой за когото не ми пука без да ми мига окото казвам "не"

ShtrudeL
04-07-2012, 17:56
'Не ми се излиза.'

melany12
04-07-2012, 20:04
еми казваме така,за да не ви накърним достойнството ;)))

Зайче..
04-07-2012, 20:07
Тъй като не съм много голяма все още излизам с номера "мама не ме пуска еди къде/кога си". Обаче ако мисля да не се излагам с такива глупости бих си измислила някакъв ангажимент и готово. :D

StolenBliss
04-07-2012, 20:50
Хм ми примерно варианта със 'имам си приятел' как е. Пък да няма приятел, де. То не става и за всеки, ама ако е някой, който няма как да разбере дали е истина.

TheBeliever
04-07-2012, 21:18
И защо да лъжеш?

melany12
04-07-2012, 21:21
глупаво е с тези нелепи лъжи...да окау ,ако не искаш да излизаш с дадения човек-директно трябва да се каже.ПРосто съм останала с впечатлението,че повечето казват 'може'..и това се приема за НЕ..

an0nimn0
04-07-2012, 21:27
Това "ще видим" не е отказ. Момчетата не четат мисли и не гледат между редовете така да се каже. Това им подсказва, че имат шанс. : ) Щом не искаш казваш директно.

Зайче..
04-07-2012, 21:33
Аз пък имам проблем с директността, и за това си измислям нищо.. Някак си неудобно ми е да кажа "ми сори ,пич, не ме кефиш" /примерно казвам и не съвсем буквално!/..

StolenBliss
04-07-2012, 22:40
Ми знам, че е лъжа ама тоя вариант ми се вижда най-малко неудобен някак. На мен примерно знам, че ще ми е тъпо и ще нарани самочувствието ми, ако някой ми каже 'не съм заинтересован' примерно. Малко или много няма как да не повлияе и заради тва някак не знам в случая за мен тва е като благородна лъжа както се казва. Но си е относително като цяло, хъх.

horacio
04-07-2012, 22:48
- не ми се излиза
- мързи ме
- имам си планове
- не искам
- не

итс со симпъл лейдис

valdesbg
04-07-2012, 23:16
Не ми се излиза.
Не искам да излизам с теб.
Ще ти откажа, щото си имам друга работа.

Девойчета - всичко което не е категорично и недвусмислено "Не" се приема за "Да" от момчетата. Туй да го знаете и да не си градите въздушни кули.

DarkTemplar
04-07-2012, 23:24
Девойчета - всичко което не е категорично и недвусмислено "Не" се приема за "Да" от момчетата. Туй да го знаете и да не си градите въздушни кули.
Да наблегна на това, в случай, че не сте му обърнали достатъчно внимание. Тея "благородни лъжи", алтруизъм и уважение на достойнството на другия си ги запазете за по-различни ситуации.

Ако не искам да излезем, просто няма да излезем. Дали ще е директен отказ или удобно оправдание зависи от човека и ситуацията.

anonymous708973
04-08-2012, 06:05
Това "ще видим" го казвате само за да продължат да ви тичат по задниците и да си чешете самочувствието.

Аз го казвам, защото не искам да обидя човека, казвайки директно "не", въпреки че напълно осъзнавам, че няма да изляза с него.
Очи в очи не съм рязала, канили са ме чрез фейсбуук разни. Познавам ги лично де, просто имаме повече контакт там. По-лесно ми е да излъжа и да си намеря удобно оправдание.

loveca777
04-08-2012, 06:12
Ще кажа: "Не." и ще продължа да се държа по старому без да го давам дръпнато все едно ме е настъпил по опашката. Така хем ще му е ясно, хем няма да се чувства тъпо, защото все едно нищо не е било.
Категоричното "Не." винаги ми се е струвало в пъти по-хубаво от разни обяснения и оправдания.

Що не му кажееш - ,,не , дален урот тъпа майна,, - и на другия ден да ходиш на погребението му

loveca777
04-08-2012, 06:14
Зависи от момичето. Някои казват така, за да се правят на недостъпни и да държат човека в напрежение.

Е това сте вие .. жени!
И за какво така се правите на недостъпни? Само ,за да тормозите хората ...

SisiStrange
04-08-2012, 07:31
Е, де. Нали това казах? Че няма смисъл да решава, че се правя на недостъпна като го казвам по заобиколния начин. Това с погребението беше много тъпо.

Разбирам ви защо го казвате мило, но така унижавате човека повече обикновено. Когато казвах фрази тип: Амии, ще видим, сега съм заета и тн. след това момчетата продължават да се надяват. И продължават да те питат и да ти се натискат. И накрая се чувстват още по-тъпо. Като от началото видят, че точно за такива отношения няма шанс, поне всичко минава бързо.

Violenza
04-08-2012, 08:05
Аз го казвам, защото не искам да обидя човека, казвайки директно "не", въпреки че напълно осъзнавам, че няма да изляза с него.

И аз съм така.
Не смятам, че по-добрият вариант е да му кажа в очите "не, няма да изляза с теб". Обидно е. По-скоро казвам, че в близката седмица съм заета и нямам време, но не казвам "може би друг път", защото точно то е обнадеждаващо.

TheBeliever
04-08-2012, 08:16
И аз съм така.
Не смятам, че по-добрият вариант е да му кажа в очите "не, няма да изляза с теб". Обидно е. По-скоро казвам, че в близката седмица съм заета и нямам време, но не казвам "може би друг път", защото точно то е обнадеждаващо.

И когато той цъфне пак след седмица? И след още една? Докато накрая не осъзнае, че тази заета седмица ще продължи вечно? Не е ли по-обидно да осъзнаеш, че те лъжат и баламосват?

jghgh
04-08-2012, 08:18
Разбирам ви защо го казвате мило, но така унижавате човека повече
Съгласна съм.


Но за тия рязанки така или иначе няма формула. Някои хора искат да ги режат меко. Други ще бъдат обидени именно от меките и деликатни резачки. Така че много зависи.
За себе си съм приела да преценявам по човека по какъв начин да го отрежа. Ако е смотан/не ми пука за него/видимо недосетлив е си пера директно. Ако момчето поне малко ми харесва, може и да си оставя някаква вратичка, но винаги като цяло давам ясния знак, че ЗАСЕГА нещата няма да провървят. Ако по-късно ми се появи желание, така или иначе аз действам. Най-мразя да разигравам хората. Гузно ми е, и ми е тъпо, пък и е отговорно. Така че поначало си казвам всичко както е, и после ако си променя решението топката е в мойто поле.

Много по-лесно е.

loveca777
04-08-2012, 08:46
Е, де. Нали това казах? Че няма смисъл да решава, че се правя на недостъпна като го казвам по заобиколния начин. Това с погребението беше много тъпо.

Разбирам ви защо го казвате мило, но така унижавате човека повече обикновено. Когато казвах фрази тип: Амии, ще видим, сега съм заета и тн. след това момчетата продължават да се надяват. И продължават да те питат и да ти се натискат. И накрая се чувстват още по-тъпо. Като от началото видят, че точно за такива отношения няма шанс, поне всичко минава бързо.

Ако много те обича и най-твърдото,,не няма да го спре да се интересува от теб ;D

loveca777
04-08-2012, 08:47
Значии МРАЗЯ СИ ЗОДиятА ! Попърквам се с тази любов МаЙНаТа Им На емоциите!!!

sun251
04-08-2012, 09:17
Кажи му едно простичко "не ми се излиза,съжалявам" или "не ми е до това в момента" ! Не използвай това,че си имаш приятел,глупаво е да го лъжеш,а и не се знае - може да имате общи познати,които да му кажат,че не е така и да се получи доста конфузно ! Не си и измисляй оправдания тип "днес съм заета ще ходя на хижа /примерно/" защото по този начин той ще има все още надежда и след като се "върнеш" ще тe пита дали сега момента е удобен,а ти не винаги можеш да излизаш с този претескст !

Едит : loveca777 - рак ли си ?

jghgh
04-08-2012, 09:29
нем, скорпион е :д
иначе ХАХАХАХ, значи винаги като стане дума за чувства.. рак ли си :д
щото сме си такива, 100 пъти съм го казвала. някакви филмирани мега чувствителните неудачници :д
може би само рибите се вкарват повече във филмите от нас.
но е много типично рак да обЕснява как си мрази зодията, та.. смешно ми е как веднага излезе с предположение, че ловеца е рак.
но не е. скорпи е :д така съм запомнила от разни негови постове.

SmilezZz
04-08-2012, 09:31
"Не ми се излиза",
Или както в момента съм обвързана: "Съжалявам много. Имам си приятел" , или нещо от сорта.

Violenza
04-08-2012, 09:51
И когато той цъфне пак след седмица? И след още една? Докато накрая не осъзнае, че тази заета седмица ще продължи вечно? Не е ли по-обидно да осъзнаеш, че те лъжат и баламосват?
Не баламосвам, защото не давам надежди и не казвам, че ще мога еди кога си. Ако след втория отказ не се усетил, че нямам намерение да изляза с него, то бих му го казала директно. Но чак толкова нахални мъже, които постоянно да настояват, рядко се срещат. А ако наистина съм искала да изляза с някого, но не съм имала физическата възможност, то сама ще му се обадя след това. Смятам, че мога да покажа на един мъж кога имам интерес към него и съответно и обратното, но без да бъда крайно директна с "не, няма да изляза с теб". За мен лично това е по-обидното.
И както каза jghgh, универсален подход няма. Някои ще се обидят, други ще го предпочитат, не може да се угоди на всеки.

loveca777
04-08-2012, 09:52
Да и на мен jghgh ми направи добро впечатление в по -стари теми : )
Имам един приятел , адски чувствителен и добро момче и му викам ,че съм сигурен ,че е водна зодия !
И познайте коя зодия се оказа - РАК
И искам да ви кажа ,че сте много талантливи и художествени хора раците и да спрете да се само-съжалявате ! Да си вдигнете малко самочувствието ,че вие НЕ сте неудачници!

SisiStrange
04-08-2012, 10:07
Ако много те обича и най-твърдото,,не няма да го спре да се интересува от теб ;D
Е, чак пък да ме обича преди дори да сме излизали на среща? о.О

loveca777
04-08-2012, 10:17
Е, чак пък да ме обича преди дори да сме излизали на среща? о.О
Защо не? Ако се виждате често
Не си ли чувала израза - влюбих се от пръв поглед?

SisiStrange
04-08-2012, 10:26
Няма такова нещо като истинско влюбване от пръв поглед. Има силно привличане, харесване, увлечение... Чак обич - не. Обичта изисква да опознаеш човека и да вникнеш в характера му.

Ако сме близки приятели, много ясно, че няма да кажа просто: "Не.", а ще обясня защо не. Тогава въобще ситуацията е съвсем различна.

loveca777
04-08-2012, 10:30
Няма такова нещо като истинско влюбване от пръв поглед. Има силно привличане, харесване, увлечение... Чак обич - не. Обичта изисква да опознаеш човека и да вникнеш в характера му.

Ако сме близки приятели, много ясно, че няма да кажа просто: "Не.", а ще обясня защо не. Тогава въобще ситуацията е съвсем различна.
Така е дори ,ако не сте близки приятели ,но сте от един клас например !
Е аз малко избързах с това от пръв поглед
Права си

therichbitch
04-08-2012, 19:51
щото сме си такива, 100 пъти съм го казвала. някакви филмирани мега чувствителните неудачници :д може би само рибите се вкарват повече във филмите от нас.

хахх, има нещо такова, точно поради тази причина (свръхчувствителността ми) не обичам да казвам толкова директно от сорта на "НЕ, не те искам", макар да съм си цапната в устата. Но пък обиковено това "ще видим" го казвам с достатъчно студен и красноречив тон, така че да се разбере, че е 'НЕ'. За момента е равносилно на твърдото не, но в съзнанието на отсрещния човек въобще не се запечатва така- на момента разбира, че няма да стане, но не се чувства толкова отрязан и може би в някои случаи унижен. :)

bijou
04-08-2012, 20:04
Ако е някого, когото уважавам и знам, че ще му стане гадно, а не искам си измислям причина.Ако е някого за когото не ми пука директно "Не.'' (:

Rebirthing
04-09-2012, 01:34
Просто казвам "Не, не ми се излиза".

Chacho
04-09-2012, 02:58
Ми хората, които са минали по тоя път, си го казаха ясно. Всичко различно от "Не" се тълкува като "Да". В това число влизат:

-Не ми се излиза (момчето си мисли, че в момента не й се излиза, защото не иска да мисли за "най-лошото" - че му отказвате)
-Не, може би друг път
-Не, заета съм
-Не ми е до това в момента
-На този етап - не (ще чака подходящия "етап")
-Ще си помисля

Има една реплика, която горе-долу работи, но не винаги:
-Имам си приятел

Има една реплика, която работи безотказно:
-Не, съжалявам, не искам да ти давам напаразни надежди.



Защо е редно да режете близките си хора с последната? Животът е сУрав и кУрав така или иначе, вашият отказ не е най-страшното, с което ще се сблъскат. Не ги лъжете. Не им пилеете времето. И най-важното, не им давате да влагат чувства там, където е безпочвено, защото по този начин могат да продължат напред и да получат опит, вместо да застоят на едно място и да не се възползват от другите си възможности. Ако ви пука за човека, свършете му една добра услуга и поемете малко от тежестта на свой гръб. Тва не само към жените, но предимно.

Hilary_
04-09-2012, 07:26
Направо му отказвам с категоричен и ясен отговор.
Всичко останало го приемат за "да" .. :?

x7aZzy
04-09-2012, 08:03
Ми хората, които са минали по тоя път, си го казаха ясно. Всичко различно от "Не" се тълкува като "Да". В това число влизат:

-Не ми се излиза (момчето си мисли, че в момента не й се излиза, защото не иска да мисли за "най-лошото" - че му отказвате)
-Не, може би друг път
-Не, заета съм
-Не ми е до това в момента
-На този етап - не (ще чака подходящия "етап")
-Ще си помисля

Има една реплика, която горе-долу работи, но не винаги:
-Имам си приятел

Има една реплика, която работи безотказно:
-Не, съжалявам, не искам да ти давам напаразни надежди.



Защо е редно да режете близките си хора с последната? Животът е сУрав и кУрав така или иначе, вашият отказ не е най-страшното, с което ще се сблъскат. Не ги лъжете. Не им пилеете времето. И най-важното, не им давате да влагат чувства там, където е безпочвено, защото по този начин могат да продължат напред и да получат опит, вместо да застоят на едно място и да не се възползват от другите си възможности. Ако ви пука за човека, свършете му една добра услуга и поемете малко от тежестта на свой гръб. Тва не само към жените, но предимно.

+1

Колкото и неудобно да ми е, гледам да не си измислям оправдания.
"Поласкана съм от вниманието, но няма да излезе нищо".

slimbo
04-09-2012, 19:07
Ми директно ся пък да няма да разплитам и заплитам въжето докато да взема пенсия айде де

Hayashi
04-09-2012, 21:00
Казвам, че съм заета, не мога да изляза и т.н. А за настоятелните когато всеки път е "не" мисля, че вече започват да се усещат.

sun251
04-10-2012, 06:57
jghgh - предположих,че е Рак защото аз самата съм същата зодия пък и половината ми от обкръжението също.Знам за себе си,че прекалено много се филмирам понякога и,че тая чувствителност пре**ава всичко ! И да ,когато видя някой така сърцераздирателно да се самосъжалява и да стига до крайности първо бих го определила,че е рак (не знам защо така се получава).И не,раците НЕ са неудачници,просто самооценката им е ниска в сравнение с другите зодии,трябва ни повече самочувствие.

ПП: Имам познати и риби,но при тях не съм забелязала да са чувствителни.До човек е всичко - една зодия не може да определи характера на някого!

Chacho
04-10-2012, 10:51
Тъкмо мислех да напиша кви са простотии тия зодии, ма ти накрая сама си го каза.

BrokenInnocence
04-12-2012, 15:03
Казвам "Не, благодаря" и това е. Винаги гледам да съм директна, за да не подхранвам напразни надежди.

Урсула
04-12-2012, 18:54
И на мене ми е много тегаво да отказвам директно. Не знам що, ама все си мисля, че оставям другия с лошо впечатление, един вид го режа директно, щото се имам за много яка и той е толкова под нивото ми, че даже и не обмислям идеята да излезем ... такива ми ти работи.

Гледам да съм директна обаче, колкото и мило да му го кажа. Да му е ясно, че на този етап не съм заинтересована.

prinncess
04-12-2012, 21:42
Просто ще кажа "не" и това е. Глупаво е да измисляш оправдания. Да казваш "не знам" или "ще видим", пък и мисля, че всеки предпочита кратък, ясен отговор.

valdesbg
04-12-2012, 22:28
Въх... като не отказвате ясно и директно.. унижавате доста повече човека. На мен не ми става приятно като почнат да ми въртят номера, и да ми сучат локуми. Не че не усещам нещата, ама.. тъпо е да те мотаят, независимо от оправданията.

Правите лоша услуга и на себе си и на момчето.

Приемете че е нормално да кажете "Не искам да изляза с теб" когато наистина го мислите. Вярно, възможно е малко да поодраскате нечие его, но това е дребна цена. В противен случай изглеждате като надути кифли.

li0n
04-13-2012, 08:12
Просто "Не!" :)

kalpazanka
04-13-2012, 10:06
Заобиколно.
А засечем ли се някъде навън, където съм излязла с приятеля ми, се отказват сами.

bellee
04-14-2012, 11:37
"Не мисля" и "Не" ..

Никога не съм използвала овъртанията като "Имам си приятел", "Ще си помисля" или "някой друг път". Някои си правят доста странни заключения и напразни надежди ..

Кратко, точно и ясно.

NambyPamby
04-14-2012, 17:42
К'во се подразбира под среща? 'Щото кафе/питие почти никога не отказвам, сингъл съм и ми е приятно да излизам насам-натам с различни хора, пък и рядко се случва някой да ми е чак толкова анти, че да се дърпам за едно кафе. Но се намират и такива, определено. Обикновено казвам, че съм заета/имам някакъв неотложен ангажимент за тия дни(което не е лъжа впрочем, 'щото имам или поне доскоро имах много натоварено ежедневие и времето ми беше запълнено от-до с всякакви мероприятия). И дотам. Нито споменавам нещо за друг ден, нито се обаждам, след като се освободя. Дръзнат ли да нахалстват втори път(което рядко се случва, явно им вдъхвам някакъв респект и спичат) се правя на приятно разсеяна, нечула, невидяла, неразбрала.