PDA

View Full Version : бягане



ribok
04-07-2012, 22:13
Имам 1 въпрос бягането ли помага най-много за премахване на мазнинките и вярно ли е че след 40мин бягане има този ефект ?

prinncess
04-07-2012, 22:37
от тичането се стягат всички мускули и да, има ефект, но се иска постояннство :)

iwwo_
04-10-2012, 10:24
Ако искаш да сваляш мазнини от тялото си, трябва да се потиш много с бягането. Бягаш толкова докато не се изпотиш максимално, така се горят токсини :)

young.wild.and.free
04-10-2012, 10:39
какви други начини има?

awerw
04-10-2012, 18:36
диета и кардио Пич

Savage14
04-10-2012, 19:56
И плуването също е много добро аз лично го препоръчвам

Shines
04-11-2012, 13:25
Всичко зависи от храната само с бягане няма да стане ;).

Glamour92
04-11-2012, 17:43
Имам 1 въпрос бягането ли помага най-много за премахване на мазнинките и вярно ли е че след 40мин бягане има този ефект ?

Това с 40те минути е един велик мит. :)
Я се опитай да направиш една 40-минутна интензивна интервална кардиосесия,да видим...
Ако е монотонно,по-може.

Горят се мазнинки най-вече сутрин,на гладно...
А това с изпотяването също е глупост-по тоя начин сваляш вода и нищо друго.
И,да,както казаха-важна е и диетата,с лошо подбрана такава няма как да стане. :)

Ukhtar
04-11-2012, 19:08
Ако основната ти цел е да гориш мазнини, мятай ВМ-НВД и тренирай здраво.

А най-добре се горят след високоинтензивна кратка анаеробна тренировка като табата(4 минути ама тия 4 минути ти ебават майката отвсякъде) - който се интересува да пусне един гугъл на EPOC (латиница)

explosion_
04-12-2012, 06:46
Не, не е вярно това за бягането ! Като тичаш 40 минути ще изгориш само някви натрупани въглехидрати мога да ти кажа .. тичаш поне 1 час (лек джогинг) да се изпотиш здраво.. После след кратка почивка отиваш и хапваш две яйца + сирене, кашкавал и месо (най-добре ЧИСТО телешко) . Прави го в продължение на 1 месец и ще има ефект.. гарантирам ти !

ПП. Ако след този 1 месец започнеш да се тъпчеш със сладко, чипсове и сякви гадории няма да има смисъл да почваш! ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ !

Exidee
04-12-2012, 09:22
Бягането и упражненията във вода (там разните чекнения, плуването и т.н) са най-добри за сваляне на мазнини :) И си направи задължително един режим, никви безалкохолни, сладки, тестяното до колкото е възможно и не се тъпчи като прасе, умерено, по няколко пъти на ден ако трябва. И най-важното - ВОЛЯ! Успех

ribok
04-20-2012, 08:47
И да попитам някой може ли да ми каже в седмицата колко дена да бягам ? Аз си мисля всеки ден ???

DisappointedDreamer
04-20-2012, 09:44
И да попитам някой може ли да ми каже в седмицата колко дена да бягам ? Аз си мисля всеки ден ???

Важно е да оставиш поне 1 ден за почивка на мускулите.

Savage14
04-20-2012, 19:49
Увиваш един найлонов чувал по тялото и почваш да тичаш така най-бързо ще свалиш мазнините ама е страшно вредно за сърцето

ZipFail
04-20-2012, 21:22
Не, не е вярно това за бягането ! Като тичаш 40 минути ще изгориш само някви натрупани въглехидрати мога да ти кажа .. тичаш поне 1 час (лек джогинг) да се изпотиш здраво.. После след кратка почивка отиваш и хапваш две яйца + сирене, кашкавал и месо (най-добре ЧИСТО телешко) . Прави го в продължение на 1 месец и ще има ефект.. гарантирам ти !

ПП. Ако след този 1 месец започнеш да се тъпчеш със сладко, чипсове и сякви гадории няма да има смисъл да почваш! ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ !

Даже по 2-3 часа, пък ако може от сутрин до вечер да бяга, най-добре. Всеки човек си има различно темпо на бягане и различна подготовка, така че недей да говориш наизуст. Ако пича няма никаква подготовка(което е много вероятно) като отиде да тича 1 час само ще претренира и след това цяла седмица ще ходи като насран.

ribok
05-17-2012, 09:28
Даже по 2-3 часа, пък ако може от сутрин до вечер да бяга, най-добре. Всеки човек си има различно темпо на бягане и различна подготовка, така че недей да говориш наизуст. Ако пича няма никаква подготовка(което е много вероятно) като отиде да тича 1 час само ще претренира и след това цяла седмица ще ходи като насран.

Бягам от доста време , но 1 час е доста ... 4 км през ден да бягам стига ли ?

ribok
05-17-2012, 18:47
Също така искам да попитам бягането на серии ли да го правя или бягам колкото мога и после да не правя повече

Bananas :D Yeee
05-17-2012, 19:03
Аз сам атлет от 5 години препоръчвам ти 1 час джогинг дневно + разнообразна и здравословна храна (плодове , зеленчуци...)

babbeta
05-17-2012, 19:11
Направи си една качествена НВД, комбинирай я с http://www.bb-team.org/articles/1408_izgaryane-na-maznini-s-intervalni-trenirovki

anonymous546178
05-19-2012, 14:18
Глупост след глупост е писано тук.. като има изключения. Първо, това за найлона по тялото е най-голямата глупост ЕВЪР.
Първо леко да почетем.. и не само автора
Статия за кардиото като цяло http://www.bb-team.org/articles/1039_znaem-li-vsichko-za-kardio-trenirovkata
Обърнете внимание на рамките на пулса.. определяйте темпото спрямо пулса който достигате

А това са така наречените HIIT - тренировки. Поне при мен даваха по-добри резултати от обикновенното кардио
http://www.bb-team.org/articles/1408_izgaryane-na-maznini-s-intervalni-trenirovki

Иначе за бягането е добра идея, стига да нямаш проблеми със ставите. Човек в добра форма тича по 1 час 3-4 пъти седмично, като разстоянието което изминава е около 10 км. Съответно човек, който няма много опит ще мине по-малко, ако пък може, ще мине повече. Започни с лек джогинг с продължителност 30 минути. Ако усещаш че ти е малки, потичай още. Ако стигнеш до 1 час повиши малко темпото. Ако и това ти е малко има вариант за тежести за крака и ръце.(тук не знам до колко добра идея е.. спортистите го правят, но не е за да горят мазнини)
И както ти казаха най-важното нещо за горенето на мазнини е диетата. НВД-ВМ. Няма да ти търся статия, сам го гугълни