PDA

View Full Version : Рокля за абсолвентски бал



DragonLady
04-07-2012, 23:02
Привет на всички! Трябва ми съвет относно рокля за абсолвентски бал.
След около месец приятелят ми завършва университет и както се досещате ще има абсолвентски бал, на който той държи да дойда и аз ( там куверти това онова можем да го уредим ). Съгласих се, но възникна един проблем. Каква рокля да облека и дали е уместно да ида с роклята ми от абитуриентският бал, която все още ми става. Питам ви понеже в момента не мога да си позволя отново да дам близо 2 000 лв. за нов тоалет.
Ето и снимки на роклята:
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/296145_274430979239665_4970251_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/313479_274435575905872_100000182941959_1340560_622 1612_n.jpg

Мерси предварително!!!

Cold_Tearsss
04-07-2012, 23:09
2 000 ЛЕВА ЗА РОКЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯ???? При коя дизайнерка си ходила??? Защо ли ми се струва, че хубаво са те ужилили...

DragonLady
04-07-2012, 23:34
2 000 ЛЕВА ЗА РОКЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯ???? При коя дизайнерка си ходила??? Защо ли ми се струва, че хубаво са те ужилили...

Говоря общо като разходи включвам обувки, чанта, бижута, разходи за грим, прическа, маникюр и тн.

Cold_Tearsss
04-07-2012, 23:48
Говоря общо като разходи включвам обувки, чанта, бижута, разходи за грим, прическа, маникюр и тн.

Права си, мъжкото ми мислене само за роклята се сеща.

anonymous708973
04-08-2012, 04:29
Права си, мъжкото ми мислене само за роклята се сеща.


Драгънлейди, хвърли по едно око на темите, в които момичетата питат за рокли за дама на абитуриент. Горе-долу същото е.
Аз съм 50/50 с ходенето с абитуриентската ти рокля. Я кажи малко повече за атмосферата. Същото ли е като абитуриентски бал? Вечер, в ресторант/хотел и после - на дискотека?
Няма нужда да даваш 2000 лв пак, просто си харесай рокля, която върви на високи черни обувки - не може да нямаш такива във вас, отиди при някоя кадърна приятелка да ти накъдри косата или да ти я вдигне и да направи нещо интересно с нея и си готова. Съмнява ме да ти излезе повече от 100 лв, дори ако се поотпуснеш с роклята малко.

Много бледа те прави тая рокля, бе...

taamara
04-08-2012, 10:26
Наистина много зависи от обстановката. Аз също съм абсолвентка тази година, вече имам рокля, къса, над коленете, права. Съвсем изчистено. Като цяло съм против да отидеш с абитуриентската. Не знам как е в унито на приятеля ти, но при нас дори не се нарича бал, а просто абсолвенстска вечер. Повечето ще са с къси рокли, а тези, които ще са дълги ще бъдат изчистени, нищо лъскаво, никакви сатени и т.н.
Моята препоръка е да обиколиш малко магазините, нещо по-стилно, нищо претруфено:)

Зайче..
04-08-2012, 10:31
Моята препоръка е да обиколиш малко магазините, нещо по-стилно, нищо претруфено:)

+1. Мисля, че роклята ти е прекалено официална за това, а и на допада на вкуса ми (лично мнение). Все пак ти си знаеш, но няма да е зле да пообиколиш магазините. (:

PullMeCloser
04-08-2012, 10:32
Не отивай с тази рокля. Има рокли под 200 лв, които са много стилни и изчистени. Наистина не е подходяща, според мен, каквато и да е обстановката. Мога да ти дам малко идеи с модели ако искаш.

taamara
04-08-2012, 10:45
Веднага и аз се включвам с малко предложения : ))) за модели
http://prikachi.com/images/46/4618046f.jpg
http://prikachi.com/images/47/4618047N.jpg

DisappointedDreamer
04-08-2012, 10:51
Не отивай с тази рокля. Прави те бледа, много е официална. Обиколи магазините, слаба си и висока, потърси някоя къса, изчизтена рокля и някои хубави високи обувки и си готова.

Glam0rous
04-08-2012, 10:53
Според мен трябва да си потърсиш нова. Нещо по-стилно ииии не този цвят. Според мен няма проблем да е дълга, стига да не е претруфена, въпреки, че лично на мен много малко дълги рокли могат да ми харесат и съм с две ръце за къса. Плюс това според мен и 200 лева могат идеално да те оправят за абсолютно всичко.

FuCKkK13
04-08-2012, 11:15
защо просто не си купиш една сравнително късичка рокля.. т.е. както придружителките на баловете.. пак да не изглежда обикновено,но и да не изглежда така,че все едно е твоя бал.. примерно някоя рокличка за 60-70лв. и си готова.. около за около 100.. зависи с колко пари разполагаш :)

koshtramba
04-08-2012, 11:58
И също я подстрижи тая коса! :)

kaRamella
04-08-2012, 12:01
http://www.replica-moda.com/%D0%A0%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8?page=shop.product_d etails&flypage=flypage.tpl&product_id=23&category_id=1
http://www.replica-moda.com/%D0%A0%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8?page=shop.product_d etails&flypage=flypage.tpl&product_id=1&category_id=1

kalpazanka
04-08-2012, 12:16
Не я обличай. Потърси нещо ефектно, но стилно.
Маникюр може да си направиш в домашни условия. Прическа- пак така. В краен случай влиза в съображение помощ от приятелка. Вярно е, че цената на златото скочи, но чак да инвестираш 2 бона за една вечер ми се вижда пресилено.

DragonLady
04-08-2012, 13:58
Мерси на тези, които ми дадоха адекватни съвети и предложения.
Относно обстановката, и на идея си нямам каква ще е ... Знам само че ще е в един изискан ресторант ( ходила съм там и знам какво представлява ) за една вечер, а после дали ще се ходи на диско не знам.
Иначе ще пообиколя по магазини да видя какво има и какво няма.
пс тази не става нали?
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248200_229399000409530_100000182941959_1135914_258 3590_n.jpg

гледам да е с някоя от роклите, които вече имам, понеже в момента има някой финансови затруднения в семейството ми.

kalpazanka
04-08-2012, 14:09
Държиш ли да е черна?

DragonLady
04-08-2012, 14:12
Държиш ли да е черна?

Не особено, но попринцип нося главно черни и тъмни дрехи. Лятото по цветни и шаренки.

dream1707
04-08-2012, 14:45
Висока си и си слаба, защо не заложиш на нещо по-късо и тясно по тялото ... Пообиколи по магазините, почти сигурна съм, че ще успееш да си намериш евтина рокличка, изчистена и стилна за малко пари .. Косата, маникюра и дори грима можеш да си направиш и в домашни условия, ако искаш предварително пробвай няколко пъти тези работи, за да видиш как ще изглеждаш.

FuCKkK13
04-08-2012, 15:14
^ съгласна съм.. 2тара рокля също не ми харесва...

Ankh
04-08-2012, 15:47
И двете рокли, които си пуснала не ми допадат. Съветвам те да обиколиш магазините, можеш да откриеш много хубави и стилни роклички на достъпни цени. Аз преди няколко дни си купих рокля за сватба, много е изчистена, но в същото време елегантна и то за 35 лв. С подходящи аксесоари ще е супер.
Грим, прическа и т.н. сама можеш да си направиш или да помолиш приятелка.

FuCKkK13
04-08-2012, 16:37
можеш да си облечена стилно както за 30лв. така и за 300.. просто това зависи от моментната парична наличност.. просто поразгледай за по-къса рокля,стилна и гледай да имаш някоя бижу за нея.. токчета също,а грим,прическа и маникюр сама можеш да си направиш.. особено в ютуб има доста идеи.. просто пробвай някой ден прическата,друг -грима,трети маникюра и си готова :)

Зайче..
04-08-2012, 18:40
Като те видях се сетих за едно момиче слабо и високо като теб. Тя на бала си беше с рокля в черно и бонбонено розово и й стоеше прекрасно! Ако искаш да ти покажа снимка, за да видиш как стои? (:

DragonLady
04-08-2012, 18:45
Като те видях се сетих за едно момиче слабо и високо като теб. Тя на бала си беше с рокля в черно и бонбонено розово и й стоеше прекрасно! Ако искаш да ти покажа снимка, за да видиш как стои? (:

Да, ако може. Ако не желаеш тук, дай на ЛС. Мерси!!!

therichbitch
04-08-2012, 19:28
Ами аз като гледам снимките от абсолвентските балове в нашия университет, повечето момичета са облечени мнооого семпло, има някои дори отиват с нещо като офис костюм- черна права пола и черно сако, което пък е малко прекалено според мен. От друга страна, роклята ти за бала също мисля, че ще е малко неуместна, но аз например съм се зарекла, че ще се барна за моя, т.е. не мисля, че и да отидеш с тази от бала е лошо- ще се открояваш от другите какички :)
Можеш и да си вземеш коктейлна рокля- най- добре. Те повечето не са много дълги, стилни са, но не са като на пепеляшка роклята (с обръчи, шлейфове и дрън дрън:)

UniCoWN
04-09-2012, 00:15
Има много хубави къси роклички за 30-50 лв макс ако потърсиш старателно. Отначало като прочетох 2000 лв за една вечер и си викам майко мила о.О ;х няма нужда от толкова пари, както казах 30-50 лв.
Прическа, грим и маникюр можеш преспокойно сама да си направиш, предполага се, че няма да са нищо сложно или претруфено (примерно прост френски маникюр и къдрици, а не някакви изчанчени ноктопластики и завъртяни оплетени кокове дето лъщят от километри);
Бижута трябва да имаш все някакви, не ти трябват много;
Обувки на ток също трябва да имаш.

Първата рокля, която си показала е перфектна за абитуриентски бал - изчистена, ненатруфена и красива, но за абсолвентски мисля, че е малко в повече, особено при факта, че ти само придружаваш приятеля си > не трябва да блестиш кой знае колко..
Втората ми харесва, но за лятото - за кафе и разходки, даже за плаж. Просто не е за такъв ресторант, какъвто описваш.

Така че моя съвет е и както повечето казаха - потърси нещо къси по теб, изчистено и стилно и за останалите неща се погрижи сама, и минаваш тънко :)

n3zabrawiimaa
04-09-2012, 07:14
Ехаааа.. откога рокля + прическа + маникюр + грим струват 2000 лв.?
Роклята ти ще е 1800, а?
Ааа не, извинете, ще си купиш и специални токчета!
Май се изхвърляш прекалено много.
Само не ми казвай, че роклята ти от абитуриенския е струвала 2000 лева :Д Много ще ти се изсмея.
Не си някоя принцеса, ще ме извиняваш бол мол, едно друго.....
Влизаш в Тали Уейл примерно и си избираш. >> http://www.tally-weijl.com/collection/products/show-subcategory/articles/subcategory/mini-dresses.html
Една приятелка завърши миналата година и рокля, прическа, грим, маникюр + куверта беше 1000 лв.
Не знам какво имаш толкова да си правиш, при положение, че и не е твоята вечер.
Както си решиш, парите ги даваш ти, не аз.

bloodyF
04-09-2012, 08:20
И също я подстрижи тая коса! :)

това
+
къса рокля, тъмен цвят, за да ти подчертае краката и да не те прави толкова бледа
абитуриентски бал не е равно на абсолвентска вечер, така че роклята ти от бала е крайно неподходяща за целта
по магазините има за 100тина лева хубави къси роклички, ще ти хареса все нещо

MaLkaTa_LaDy
04-09-2012, 08:39
Има страхотни рокли дори към 50лв. Дори има ефектни и прости модели, които можеш сама да си ушиеш, стига да можеш да шиеш де... Стига сте се изхвърляли.

FuCKkK13
04-09-2012, 08:43
Ехаааа.. откога рокля + прическа + маникюр + грим струват 2000 лв.?
Роклята ти ще е 1800, а?
Ааа не, извинете, ще си купиш и специални токчета!
Май се изхвърляш прекалено много.
Само не ми казвай, че роклята ти от абитуриенския е струвала 2000 лева :Д Много ще ти се изсмея.
Не си някоя принцеса, ще ме извиняваш бол мол, едно друго.....
Влизаш в Тали Уейл примерно и си избираш. >> http://www.tally-weijl.com/collection/products/show-subcategory/articles/subcategory/mini-dresses.html
Една приятелка завърши миналата година и рокля, прическа, грим, маникюр + куверта беше 1000 лв.
Не знам какво имаш толкова да си правиш, при положение, че и не е твоята вечер.
Както си решиш, парите ги даваш ти, не аз.

лично аз познавам момиче с рокля от2000лв. .. и за мен това е безумие,но тогава ги е имала - дала ги е,сега ги няма и пита за алтернативи и толкова.. можеше да не си толкова груба ;)

DragonLady
04-09-2012, 21:01
n3zabrawiimaa не е тук мястото да си показваш селският манталитет ;)
Относно косата ми нямам НИКАКВО намерение да я скъсявам! На който не му изнася, врата я знае къде е, ако ли не ще я научи по бързата процедура.
Иначе за роклите тези от нета не са лоши, но ме е шубе да пазарува, без да съм мерила. Най-вероятно след празниците ще се завъртя по магазините.

mey_si
04-09-2012, 22:10
И аз се включвам за косата ,но УЖАС...Винаги са ме отвърщавали косите по-дълги от кръста..и аз съм с дълга коса до кръста почти,но твоето е прекалено,няма никакъв живот в нея ,а в корените за обем не можеш и да си мечтаеш.Извини ме,че съм груба ,но ще ти дойде много добре едно подстригване ,например да ти стане до кръста косата..Самата тя ще стане по-жива и хубава..Найстина е прекалено сигурна съм,че поне от 8 години си с нея ,което е трагично,дай си малко промяна изненадай хората около теб,защо се палиш толкова това е коса-расте..

DragonLady
04-09-2012, 22:15
И аз се включвам за косата ,но УЖАС...Винаги са ме отвърщавали косите по-дълги от кръста..и аз съм с дълга коса до кръста почти,но твоето е прекалено,няма никакъв живот в нея ,а в корените за обем не можеш и да си мечтаеш.Извини ме,че съм груба ,но ще ти дойде много добре едно подстригване ,например да ти стане до кръста косата..Самата тя ще стане по-жива и хубава..Найстина е прекалено сигурна съм,че поне от 8 години си с нея ,което е трагично,дай си малко промяна изненадай хората около теб,защо се палиш толкова това е коса-расте..

Айде моля селските коментари да си ги изливате другаде ... аман от шуробадженащина .... Ето защо отбягвам да пиша в тоя раздел ... Всяка се има за примадона и хапе който не и е по вкуса. Айде у лево комлексарските истории ...

granger
04-09-2012, 22:20
Чакай малко , не е казано ,че всяко различно мнение от твоето е селско , приемай критиката малко с достойнство! И мен не ме кефи особено косата ти,ама не ми е проблем.Гледай си кефа и не давай опрделения кой-какъв е!
DAFUQ И да запитам ,какво : суробадженащина... и да ми обЯсниш значението на думата.

DisappointedDreamer
04-09-2012, 22:21
Извинявай много, ама всеки който те критикува (и то с право, забележи, защото косата ти надолу под кръста е просто ужасна) или проявява завист, или е селянин и комплексар. Е, 1000000 човека от тази тема ти казаха, че трябва да я скъсиш малко, за да живне, ама ти си като кон с капаци. Е, стой си с подобието на слама, гордей се с него, и само гледай сега по празниците в църквата да не ти го подпалят.

Айде, със здраве.

DragonLady
04-09-2012, 22:28
granger критика приемам, празни приказки не ;) Демек приемам само критика, която наистина е с цел градивна, а не разни си коментарчета, в разни си тиин форумчета. А това, че някой индивиди подхождат със селяния, а не със нормален тон е нещо доста различно от критиката.
DisappointedDreamer много отдавна ти казах, че със твоята злоба до никъде нема да стигнеш, а опитите ти за ирония и сарказъм са меко казано нелепи и трагични.
И който още не е забелязал темата е за избор на подходяща рокля за упоменатият повод, всичко останало е спам. Или пишете по темата или си запазете мнението за себе си.

granger
04-09-2012, 22:29
Та ,суробадженащина кво значеше?!
Сори за спама, ама абсолвентските истории са ми далече!

DisappointedDreamer
04-09-2012, 22:32
Мда. Много злобна кучка съм. 8-) И добре че ти ми каза, че опитите ми за ирония и сарказъм се провалят. Ти обаче, явно доста добре се справяш имайки предвид какви глупости пишеш.


суробадженащина .

DragonLady
04-09-2012, 22:38
Та ,суробадженащина кво значеше?!
Сори за спама, ама абсолвентските истории са ми далече!

Пълна анархия, безхаберие, поведение доста под приличното, свободия и тн не особено приятни работи и човешки маниери.
Да поясня за неразбралата DisappointedDreamer че в случая израза е използван за определяне на тип поведение. А колкото до правописната грешка, нали трябва какво да има да ръфате ... е на ви ;)

Chacho
04-09-2012, 22:39
Аз си мислех, че се отнася малко повече до родствените връзки.

DisappointedDreamer
04-09-2012, 22:41
Ооо, мерси за пояснението. Явно годините прекарани далеч от българските граници и българската реч не са повлияли негативно на уменията и знанията ми по български език. За теб обаче, макар и да си здраво стъпила на българска земя, пейзажа е различен!

granger
04-09-2012, 22:42
Съжалявам, ама правеше впечатление на умно момиче. Нека сега аз ти кажа как стоят нещата. Първо думата е ШУРОБАДЖАНАЩИНА(идва от шурей и баджанак) и няма нишо общо с нещата,които си написала като обяснение. Думата означава ,че на даден пост са назначени хора ,близки до властта или роднини, например,без оглед на техните качества и способности. Направи си услуга и следващия път поне провери значението на думата.

Goddess
04-09-2012, 22:44
granger критика приемам, празни приказки не ;) Демек приемам само критика, която наистина е с цел градивна, а не разни си коментарчета, в разни си тиин форумчета. А това, че някой индивиди подхождат със селяния, а не със нормален тон е нещо доста различно от критиката.
DisappointedDreamer много отдавна ти казах, че със твоята злоба до никъде нема да стигнеш, а опитите ти за ирония и сарказъм са меко казано нелепи и трагични.
И който още не е забелязал темата е за избор на подходяща рокля за упоменатият повод, всичко останало е спам. Или пишете по темата или си запазете мнението за себе си.

Защо да не е градивна критиката ? Мислиш ли, че на някого му пука как изглеждаш всъщност...просто ти се дава съвет, че така би могла да изглеждаш по-добре. :) От там нататък ти си преценяваш. И ти си тази, която не подхожда с нормален тон - какво скачаш като ощипана, ползваш думи, чието значение не знаеш и се правиш на фатална с изрази от рода: "На който не му изнася, вратата я знае къде е, ако ли не ще я научи по бързата процедура. " :D :D :D
http://images.smosh-prod.alloy.com/sites/default/files/bloguploads/steal-51-emma-watson-bitch-please.jpg

Иначе наистина по магазините, моловете има рокли и по 30-50 лв, които биха могли да стоят доста стилно и адекватно за такова събитие. Но наистина подбирай цветовете, да са по-тъмни. Ужасно бледа си и в светлите цветове просто се губиш. Може би би ти отивало и червено. :)

DragonLady
04-09-2012, 22:44
Ооо, мерси за пояснението. Явно годините прекарани далеч от българските граници и българската реч не са повлияли негативно на уменията и знанията. За теб обаче, макар и да си си в БГ, пейзажа е различен!

Виж какво "злобна кучке" както сама се нарече, ако имаш нещо лично против мене давай го на ЛС. Не е длъжен цял форум да ти чете простотиите, които в конкретният случай са си яко спам.
Chacho имаш право. Абе думичка със широко значение ако питаш мене :D
granger съгласна съм за значението, но не рядко тая дума се използва и за модел на поведение.

DisappointedDreamer
04-09-2012, 22:47
Абе мисля че форума би предпочел моите простотии пред твоите дивотии и измислени думи, чиито значения знаеш само и единствено ти.

DragonLady
04-09-2012, 22:49
Абе мисля че форума би предпочел моите простотии пред твоите дивотии и измислени думи, чиито значения знаеш само и единствено ти.
То ако ставаше само с мислене ехе .... Ама не става! Като са ми измислени думите що ги има в речника, и защо една дума да няма освен тясно значение и по широко такова ;) Ама така е, които не чете достатъчно литература.

DisappointedDreamer
04-09-2012, 22:52
Достатъчно литература съм изчела, която ми е помогнала да не бъда като теб, а именно едно ограничено, злобно, малко и тъпо човече, което не приема критика, а скача да се бие при първа възможност.

Мноу хубав пръстен, бай дъ уей. Ама по скоро, годеникът ти трябваше да ти купи един златен плик от 2000 лева за главата.

granger
04-09-2012, 22:52
Ако ми намериш речник с думата суробадженащина, аз ще си изхвърля всички книги на Достоевски ,които имам !

DragonLady
04-09-2012, 22:57
Ако ми намериш речник с думата суробадженащина, аз ще си изхвърля всички книги на Достоевски ,които имам !

Е тя е със ш, аз сама казах че съм сгрешила ;)
DisappointedDreamer знаеш ли колко ми е лесно да драсна 1 -2 реда на някой админ и да се кротнеш малко а? Но не ми се занимава с глупости и дребнотии.
Претендираш за интелигенция, която явно не притежаваш, щом падаш толкова низко, че да си оправяш споровете с обиди ;)

granger
04-09-2012, 23:02
Да коментирам ли пак ,че ти започна с обидите и "селските коментари" ?! Освен с Ш , има е едно А ,на мястото на едно Е. Думата е ШуробаджАнащина. Както и да е. Не става въпрос кой -колко е хинтелигентен. Малко трябваше да ти дойде на акъла,че това ,което пишеш си противоречи. Претендираш за инелигентност , а като пълна простакеса нападаш без реално основание. Не го приемай лично,не те познавам,не те знам, но да заплашваш някой ,че ще пишеш на админ ...вече е адски тъпо. При положени,че от нас някой ,ако ще яде банана , това първо трябва да си ти. Пожелавам Ви лека вечер,тъй като вече прекалихме достатъчно , а не искам да отнасям БАН!

DisappointedDreamer
04-09-2012, 23:02
Ъъъъ, аз падам ниско? Хахаха, недей, че корема ме заболя от смях, а главата от тъпотиите, които не спираш да ръсиш! Не си ли ти таз, която налЕво и надЕсно казва как всички ние завиждаме, колко сме злобни и какви големи комплексари сме се родили?! Точно ти си таз, която не бива дори да си помисля за интелигентност, защото твоят коенфициент на такъв пада доста ниско под средния!

И аз ви пожелавам сладки сънища!

DragonLady
04-09-2012, 23:04
Да коментирам ли пак ,че ти започна с обидите и "селските коментари" ?! Освен с Ш , има е едно А ,на мястото на едно Е. Думата е ШуробаджАнащина. Както и да е. Не става въпрос кой -колко е хинтелигентен. Малко трябваше да ти дойде на акъла,че това което пишеш си противоречи. Претендираш за инелигентност , а като пълна простакеса нападаш без реално основание. Не го приемай лично,не те познавам,не те знам, но да заплашваш някой ,че ще пишеш на админ ...вече е адски тъпо. При положени,че от нас някой ,ако ще яде банана , това първо трябва да си ти. Пожелавам Ви лека вече,тъй като вече прекалихме достатъчно , а не искам да отнасям БАН!

Нямах теб в предвид ;) И никъде не съм казала, че претендирам за инТелигентност, а колкото до държанието ми съм на принципа както се държат с мен, така се държа и аз.
DisappointedDreamer Като са тъпотии що ги четеш?
пс мод да заключи темата моля, че се у**а много яко.

bloodyF
04-09-2012, 23:13
абе ти тоя форон за нищо го нямаш май, а?
момичетата тактично ти обясняват че не си права, ама поради коефициента ти на интелЕгентност схващаш бавно
затова още веднъж, стига си лаела като знаеш че не си права, кротни си се там, радвай си се на /безобемната/ коса.
а на 'годеника' не му завиждам, дано близо до вас да има магазин, та поне да се уреди с хартиени пликове :/

DisappointedDreamer
04-09-2012, 23:13
Както и да е. По темата: и двете рокли са ужасни и те правят още по-грозна. Намери си някоя евтинка, но изчистена и по-тъмна, съчетана с хубави аксесоари и приятно прекарване на вечерта.

Arrividerci.

Зайче..
04-09-2012, 23:15
Тая дума Шуробаджaнащина е много яка.. :D

DragonLady
04-09-2012, 23:19
Писна ми ........ Повече в тоя раздел няма да пиша .... аман ... Как така в другите раздели всички се държат прилично, а тука само драпане и обиди ......
Нямам намерение да обиждам никой от позволилите си използването на цветущи изрази по мой адрес, просто защото ми е под "ниското" ниво на интелигентност.

DisappointedDreamer
04-09-2012, 23:20
Arrividerci.

--------------

Goddess
04-09-2012, 23:29
Писна ми ........ Повече в тоя раздел няма да пиша .... аман ... Как така в другите раздели всички се държат прилично, а тука само драпане и обиди ......
Нямам намерение да обиждам никой от позволилите си използването на цветущи изрази по мой адрес, просто защото ми е под "ниското" ниво на интелигентност.

Просто се държиш прекалено надменно и самонадеяно. И по-скоро твоето е защитна реакция именно от комплекси. Подхождай с малко повече непукизъм и самоирония дори...скачаш и ругаеш всичко, което не ти изнася, че и спориш...
Ти ако си се харесваш - хубаво. Никой тук нищо насила не може да те накара да направиш...споко.

DragonLady
04-09-2012, 23:35
Просто се държиш прекалено надменно и самонадеяно. И по-скоро твоето е защитна реакция именно от комплекси. Подхождай с малко повече непукизъм и самоирония дори...скачаш и ругаеш всичко, което не ти изнася, че и спориш...
Ти ако си се харесваш - хубаво. Никой тук нищо насила не може да те накара да направиш...споко.

Аз комплекси нямам, харесвам си тялото и характера. Впрочем пиша го тоя пост понеже спомена непукизъм, а аз лично съм си доста голям непукист подкрепящ крилата, и малко просташка, фраза " Чуждото мнение, след моето погребение ".

bloodyF
04-09-2012, 23:39
Аз комплекси нямам, харесвам си тялото и характера. Впрочем пиша го тоя пост понеже спомена непукизъм, а аз лично съм си доста голям непукист подкрепящ крилата, и малко просташка, фраза " Чуждото мнение, след моето погребение ".

а за косата не е ясно, но нормален човек не би се харесал със сламен парцал на главата
а тази ''крилата'' фраза я използвай сред малките деца-4,5 клас, те са на твоя акъл и ще ти се вържат по-лесно

DragonLady
04-09-2012, 23:43
а за косата не е ясно, но нормален човек не би се харесал със сламен парцал на главата
а тази ''крилата'' фраза я използвай сред малките деца-4,5 клас, те са на твоя акъл и ще ти се вържат по-лесно
С обиди спорове и спорни ситуации не се разрешават. Но явно повечето хора тук не са надраснали достатъчно, че да го осъзнаят ;) И не се обиждам от безпочвените ви съчинения ;)

Goddess
04-09-2012, 23:47
Аз комплекси нямам, харесвам си тялото и характера. Впрочем пиша го тоя пост понеже спомена непукизъм, а аз лично съм си доста голям непукист подкрепящ крилата, и малко просташка, фраза " Чуждото мнение, след моето погребение ".

За това говорих. :) Имаш някакво псевдосамочувствие. Явно си търпяла доста обиди до момента и това ти е начина да се "защитиш", да говориш колко не ти пука от чуждото мнение и ти самата колко се харесваш. Но ако това, което твърдиш беше истина, реакцията ти щеше да е различна, не като тази, която показваш. Съжалявам за психо анализите..филисофства ми се нещо. А и малко от малко се интересувам от психология и такива изказвания, реакции и използване на заучени "девизи", са ми ясни. Хората със (истинско) самочувствие не си служат с такива. :)

DragonLady
04-09-2012, 23:52
Ей това му е лошото на късният час, един модератор няма да затвори тая вече яко у***на тема ...... Надявам се до утре да се намери.
пс годес не само ти учиш психология ;) Не те знам по коя теория и школа си се подвела ( то такива бол ), но от в по горените ти редове няма нищо вярно, а камоли общо със психоанализа ;)

Goddess
04-09-2012, 23:53
Не уча психология. :)

Chacho
04-09-2012, 23:58
Напротив, комплекса за малоценност води до изграждане на щитове, което Йоана намекна със защитаването. Има едно криворазбрано самочувствие, че това означава да се харесваш такъв, какъвто си. Истинското самочувствие оценява качествата, които имаш към момента, а не те ограничава да се развиваш. И в този ред на мисли, не би трябвало да те засяга, че дори да отвръщаш на коментари за себе си, ако не са злонамерени, каквито не бяха изпървом. По простата причина, че един човек със самочувствие може спокойно да приеме, че има кусури и тази мисъл не го притеснява, а когато липсва тази смелост - щита те кара да загърбваш кусурите.

Кво ти пука, че не ти е наред косата и някой я коментира? Озлобява те това, признай си. Като станеш от компютърта, колкото и да си си изляла това отвътре, пак ще те натрови малко останалото. Заеби идеалното и се научи да харесваш както себе си, така и възможностите за промяна. Всяка критика е възможност за адекватна самооценка и изваждане на поука.



Йоанче, евала за мненията!

DragonLady
04-10-2012, 00:04
Напротив, комплекса за малоценност води до изграждане на щитове, което Йоана намекна със защитаването. Има едно криворазбрано самочувствие, че това означава да се харесваш такъв, какъвто си. Истинското самочувствие оценява качествата, които имаш към момента, а не те ограничава да се развиваш. И в този ред на мисли, не би трябвало да те засяга, че дори да отвръщаш на коментари за себе си, ако не са злонамерени, каквито не бяха изпървом. По простата причина, че един човек със самочувствие може спокойно да приеме, че има кусури и тази мисъл не го притеснява, а когато липсва тази смелост - щита те кара да загърбваш кусурите.

Кво ти пука, че не ти е наред косата и някой я коментира? Озлобява те това, признай си. Като станеш от компютърта, колкото и да си си изляла това отвътре, пак ще те натрови малко останалото. Заеби идеалното и се научи да харесваш както себе си, така и възможностите за промяна. Всяка критика е възможност за адекватна самооценка и изваждане на поука.



Йоанче, евала за мненията!

Спориш не с мене, а със учебници по психология на ниво университет, което мисля, че е безсмислено ;)

Chacho
04-10-2012, 00:08
Комплексът за малоценност може да бъде определен също като: "анормално или патологично състояние, съдържащо в себе комплекс от несвързани, необосновани идеи и коeто кара човека да се подценява, да бъде прекалено чувствителен, силно да се стреми към похвала и ласкателство и да има пренебрежително и подценяващо отношение към другите".

Първото човек се научава да го скрива.


Кои учебници по психология, че явно ни се разминават?

DragonLady
04-10-2012, 00:23
Комплексът за малоценност може да бъде определен също като: "анормално или патологично състояние, съдържащо в себе комплекс от несвързани, необосновани идеи и коeто кара човека да се подценява, да бъде прекалено чувствителен, силно да се стреми към похвала и ласкателство и да има пренебрежително и подценяващо отношение към другите".

Първото човек се научава да го скрива.


Кои учебници по психология, че явно ни се разминават?

Тея дето са писани от хора с академично звание, а не извадките от нета ;)
Аре оставям ви да си философствате на воля, че ми писна от псевдо професори и псевдо критици. И от българска простотия ....

Cold_Tearsss
04-10-2012, 00:54
българска простотия ....
Сега се чудя, това как ли ще да звучи на Английски, Немски, Френски и тъй нататък....
Хората на всякъде са еднакви. :)
Ей, открих топлата вода! :D

Sh@d0w
04-10-2012, 04:54
Темата се заслючва по желание на авторката.