PDA

View Full Version : Въпрос за лаптопите



KumchoValcho
04-08-2012, 09:25
ще си взимам лаптоп, ама не знам как да сравнявам процесорите,
може ли да ме упътите г/д кво да гледам в характеристиката ;д ? Също и за видео картата, другите г/д ги чаткам, мисля.
аз от тук си ги разглеждам http://laptop.bg/ и съм си харесал няколко....

starburst
04-08-2012, 09:59
можеш да питаш дали macbook става за да се излеят 20 човека в темата и да започне shitstorm

machoka
04-08-2012, 18:34
вземи си mаcbook там е истината

bootyboy
04-08-2012, 18:56
вземи си mаcbook там е истината

а пита ли го дали разполага с 2-3хил лева ;(

LovEsIckk
04-08-2012, 19:43
Ако искаш да имаш добра видеокарта на лаптопа,трябва да се изръсиш доста парички.
Иначе за процесор задължително гледай да ти е Dual Core и да е на INTEL! В никакъв случай AMD : )
Не разбирам много.
Моя е едноядрен,грее доста и не мога да играя игри на него. Ама ми върши супер работа :Д

NaOH
04-08-2012, 19:49
Жужи, миличък, ако изчакаш няколко месеца, ще излязат масово новата серия лаптопи с процесори на Intel, които са по-бързи от предходните и ще ги вземеш за същите пари. Така че, ако не си на зор, изчакай малко и няма да съжаляваш. :)
Иначе ако искаш сега - препоръчвам ти да гледаш лаптопи с рам на 1333 MHz или повече, но не и по-малко. Имаше едно Леново почти за без пари, ама беше доста слабичък модел...

MaLyKoLiU
04-08-2012, 21:55
Ако искаш да имаш добра видеокарта на лаптопа,трябва да се изръсиш доста парички.
Иначе за процесор задължително гледай да ти е Dual Core и да е на INTEL! В никакъв случай AMD : )
Не разбирам много.
Моя е едноядрен,грее доста и не мога да играя игри на него. Ама ми върши супер работа :Д

Защо пък двуядрен? Защо не четириядрен?
И защо пък с добро видео да е доста пари?
Моя е 1GB видео GF555M, Intel i7-2630QM 4x2.0Ghz с възможен клок до 2.6Ghz, 6GB рам... взех го за 1450лв. преди 6 месеца :)

Новите игри вървят перфектно... вярно загрява, но при такъв процесор няма лаптоп който да не загрява (изключвам лаптопите на Alienware, но те са по 3+ бона), с една охлаждаща подложка няма да има проблеми. :)
GTA IV върви перфектно на почти макс настройки (игра на 4 години, но все още се използва за сравнения на системи), веднъж я пробвах на максимални настройки, графиката е убиец <3 , но лагваше (имаше забавяне 1-2сек.)

bootyboy
04-08-2012, 21:59
а как е шибания таблет

NaOH
04-09-2012, 00:57
Защо пък двуядрен? Защо не четириядрен?
И защо пък с добро видео да е доста пари?
Моя е 1GB видео GF555M, Intel i7-2630QM 4x2.0Ghz с възможен клок до 2.6Ghz, 6GB рам... взех го за 1450лв. преди 6 месеца :)

Новите игри вървят перфектно... вярно загрява, но при такъв процесор няма лаптоп който да не загрява (изключвам лаптопите на Alienware, но те са по 3+ бона), с една охлаждаща подложка няма да има проблеми. :)
GTA IV върви перфектно на почти макс настройки (игра на 4 години, но все още се използва за сравнения на системи), веднъж я пробвах на максимални настройки, графиката е убиец <3 , но лагваше (имаше забавяне 1-2сек.)

Моя е подобен като твоя, но с 2670QM на 2.2 и 525М... Без проблем мога да си клокна видеото до нивото на 555, само че, разбира се, трябва да си взема качествен охладител.... И го взех за 100 лева под твоя :Д


И все пак, бих препоръчал първо да изчака, и второ, ако не му трябва особена производителност, да си вземе i3 или i5, в зависимост колко пари е готов да даде. :)

Wax
04-09-2012, 06:03
Видеото на лаптопите в никакъв случай не е = на това на настолно PC.
Ако ше го ползва за игри направо да забрави.
Иначе подкрепям първото мнение на основата.
Нз дали говорим за същото Lenovo, но аз гледах пак такова сгодно в мултирамата за към 1000 и малко