PDA

View Full Version : Отново бездомни кучета и отново смърт



machoka
04-08-2012, 09:48
http://www.mediapool.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%B1%D0%B5-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%82-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D 0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BA-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D1%89%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8-news191275.html

колко пъти?

не съм го чувал този човек, но разбирам че бил изключитено известен в Щатите, работил за ООН, преподава и т.н.

питам, до кога ще се случва това? започвам да ставам адски нетолерантен към псетата. Ясно, че 'вината не е тяхна', ами на кой е? Какво отношение очаквате към тях, ако ги видите да нападат някой беззащитен или например ме напднат мен? САмо да ги разпъдя или да изтрепя къде което хвана?

целият съм в слух за вашите 'хуманни' варианти за справяне с проблема, защото всички знаем 'обективните' такива, които започват да ми се струват все по-благи..

D1esel
04-08-2012, 09:59
Това е стара новина. Така си написал темата, че ми се струва, че предварително си я написал с цел да се заядеш и да покажеш на хората колко тъпи са те, а ти колко си умен :D

ledenakrasota
04-08-2012, 10:00
Всичко е криворазбрано, предъвкано и е една голяма дъндания, защото никой не изслушва никого. И аз бях нападната от куче. Сега можех да съм с половин крак. :( Ужасявам се от кучетата навън. Всеки ги храни. Обичам животните, но това не е правилният начин.
Когато искаха да ги събират и да ги приспиват, се получи отново голямата дъндания, защото никой не знае дори какво иска или какво се прави. Заглавията са едни. Разваленият телефон си е развален и всичко остава неразбрано както е, и цялата ни страна.
Харесаха ми предложенията на Фандъкова, но само с приказки не става. :)

antineutral
04-08-2012, 10:12
Вината, ако можем в случая да говорим за търсене на вина, тя е нещо което се стоварва без да пита някой има ли отношение към проблема или няма. Изпитването или търсенето на такава са частни събития. Виж отговорността като дума като термин винаги е колективно понятие, и тя се носи от всеки откак е роден вкл. и от кучето. Хората сме тъй устроени различни сме. Един милее за животните и не може с лека ръка да ги нарани, друг вижда, че те представляват заплаха, в крайна сметка се делим на лагери и т.н. За кучето като животно принципно се казва, че е без вина, тъй като всичко при него е ловен инстинкт и то не може да направи разлика между добро и зло, или по-скоро не така добре както един човек. Но и то е отговорно за дето живее, звучи смешно, но е факт.

Евтанизирането и кастрирането няма да решат проблема. Второто е доказано непрактичен метод, а първото ще предизвика същата вълна на недоволство, която презизвиква в момента връщането им в кварталите, само че от другата страна. Просто са временни решения. Това, което в последно време ми се върти из главата, е да бъде премахнат настоящия закон тотално. Никой да не се занимава с кучетата, никой да не взема отношение по проблема от страна на институциите. Който има проблеми с кучета - ще си ги реши без да се съобразява със закона, просто защото няма да има такъв. Цената в този случай може да е и доста избити кучета и изпохапани хора, но както е видно, тя и в момента се плаща, при това достатъчно високо, че да цари огромна доза беззаконие.

loveca777
04-08-2012, 10:14
Цялата схема и еко организации са пране на пари!
Вие какво мислите? Всичко е така направено ,че псета винаги да има , за да има пари за ,,еколозите..
А тези ,които толкова много защитават бездомните кучета и при убиване на 1 - скачат заедно с медиите да охкат и протестират , на за изяден човек от глутница песове мълчат като пънове - въобще да е самоубият ще им кажа

Ако си мислите ,че в Германия ,Англия нямат едно бездобно куче ,защото на времето са ги кастрирвали и осиновявали жестоко се лъжете - избибивали са ги до последното
ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ Е МАФИОТСКА СБИРКА

assd
04-08-2012, 10:18
да се изтребят. аз имам куче, но бездомните са агресивни и гадни и ме дразнят. има деца, жени, стари хора, за които е опасно. за някакви кучета ли да се мисли или за хората.
който има пистолет да хване и да действа. един надпис на една стена, който ми направи впечатление преди много години - мисли глобално - действай локално. още стои на бул. тодор александров надписа

D1esel
04-08-2012, 10:27
И мен ме е страх да минавам покрай бездомни кучета. Вината е в хората, които изхвърлят кучетата, както и на общинарите, които вместо да кастрират животните, нарочно държат популацията им висока, за да източват пари. Да изтребем кучетата, защо? Та ние сме тези, които се обвзели цялата планета, че дори я и контролираме вече. Ние сме отговорни за всички беди, които се случват и наш дълг е да не позволяваме да се случват такива неща, като това да има безстопанствени животни. Ако ще изтребваме нещо първо от нас самите трябва да започнем. Защото и да изтребем кучетата, тогава нови ще се появят, ако ние продължаваме само да беснеем.

Violenza
04-08-2012, 10:48
Ебати селския опит за подклаждане на спор.


Ако ще изтребваме нещо първо от нас самите трябва да започнем.
Вземам те за мъж!

D1esel
04-08-2012, 10:51
Ебати селския опит за подклаждане на спор.


Вземам те за мъж!

:oops: .........

PainMonopoly
04-08-2012, 10:52
Трудно ми е да заема позиция по този въпрос, въпреки че доста ме вълнува. Вълнува ме, защото и мен ме е страх да не бъда изяден. По принцип не съм бил жертва на по-голяма агресия от това да ме лаят, но когато се е случвало, съм изтръпвал целия.

Никога не съм имал куче и не разбирам психологията им. Казват, че надушват феромонът на страха и не трябва да те е страх, ако не искаш да те нападнат. Мен обаче ме е страх. Какво правим? Означава това, че аз съм си виновен? Означава ли, че ЗАСЛУЖАВАМ да бъда изяден, защото на тях това им е естественото поведение, а аз не знам как да се държа пред тях?

Знам само, че озверелите глутници кучета нямат място в градовете на хората. Не можем да делим територията си по здравословен за нас начин. Не знам обаче как трябва да се реши проблемът. Лошото е, че никой не знае.

Едните казват да се избият. Каква гаранция има обаче, че няма да се появят пак и няма да се развъдят? Все пак сегашната популация не се е появила от само себе си - хората са изоставяли кучета на улицата. Тоест хората са виновни за съществуването им. И сегашните кучета да умрат, хората няма. Тоест ще се появят нови кучета.

Другите казват да не се избият, защото не е хуманно. От този лагер не съм чул обаче никакво конструктивно решение на проблема. Сякаш искат кучетата да останат и да си се размножават и че според тях няма нищо лошо в това да нападат хора. Тези хора казват само какво не трябва да се прави, а не какво трябва.

Какво остава за нас, които сме по средата? Които не ни пука особено за правата на животните, но не сме убийци и не искаме саморазправа с невинни същества? Привържениците на евтаназията и природозащитниците се държат един друг за гушите до безкрайност, години наред, и накрая нищо не се прави.

loveca777
04-08-2012, 10:53
Ебати селския опит за подклаждане на спор.


Вземам те за мъж!
Той нарочно написа това,за такива като теб да го вземат :D

D1esel
04-08-2012, 10:54
^ Съветвам те, ако толкова много тее страх, да съдействаш или просто да агитираш да бъдат осиновявани такива кучета. Например.

assd
04-08-2012, 10:57
И мен ме е страх да минавам покрай бездомни кучета. Вината е в хората, които изхвърлят кучетата, както и на общинарите, които вместо да кастрират животните, нарочно държат популацията им висока, за да източват пари. Да изтребем кучетата, защо? Та ние сме тези, които се обвзели цялата планета, че дори я и контролираме вече. Ние сме отговорни за всички беди, които се случват и наш дълг е да не позволяваме да се случват такива неща, като това да има безстопанствени животни. Ако ще изтребваме нещо първо от нас самите трябва да започнем. Защото и да изтребем кучетата, тогава нови ще се появят, ако ние продължаваме само да беснеем.

начи, глей ся, света е сбъркан по принцип, за това трябва да има комунизъм и натам върви. доминацията на сащ, от където идват всички мизерии и кучета даже, щото това в зората на демокрацията да имаш куче е нещо много западно и яко, после се оказва, че не е толкова лесно да се гледа куче в апартамент и ги изгонват и от там се появяват бездомните кучета, та сащ е залязваща империя, въпрос на броени години е да слезе от световната сцена на вездесъщ, арогантен агресор и всичко ще си дойде на мястото. изгряват новите - китай, които са предимно будисти и будизмът по принцип е мирна религия, не като християнството, налагана с меч, нещо като ислям, но по-мек. можете да четете ницше по този въпрос. та като настане ерата на китай няма да има проблеми, първо защото китайците са организирани и такива хаотични простотии като в европа и мръсната америка няма, и второ защото в момента са народна република китай, тоест народа е важен, както в социалистическата идеология, но както знаете, дори и бай тошо знаеше, че социализмът е едно недоносче и рано или късно ще дойде комунизмът. е, малко по-дълго ще отнеме, не 20 години, както се очакваше през 80-те, но неминуемо ще бъде. света върви натам, хората осъзнават, че не може богатството на света да е разпределено неправилно между разни кръгове като билдерберг с всичките си там ротшилд и подобни мошеници от ерата на големите ограбвания с новоизмислените кредитни простотии, акции и неща в ренесансова европа да решават съдбата на света. освен тва, ванга предсказва, че религиите и границите на държавите ще престанат да съществуват, нещо като в на джон ленън песента разбиш ли. и няма как да не стане, но за това трябва да се изтребят не само кучетата, а както казваш и излишните хора - тук вече са идеите на малтусианството засегнати, излишното, непроизводително население като араби и черни трябва да бъде премахнато. така и кучетата са в тежест и трябва да се премахнат, все пак да кажа и за кучетата. и вече моят възглед за нещата - имало някакви европейски закони ли или какво, абе трябва да се разбере, че по принцип законите и държавите са противозаконни и противоестествени по своя характер. не може човек, който уж е на върха на еволюционната стълба да е по-несвободен от една катерица. тази несвобода идва от законите, които уж трябва да го правят свободен, егати парадокса! нали ви казвам, човек трябва да живее по един висш закон - закона на природата, примерно искаш нещо, но не може да го имаш, защото някой друг е решил, че е негово и трябва да дадеш нещо свое на някого, за да го замениш за това нещо. ми примерно искам една риба, отивам на езерото обаче не може да ловиш без някакъв билет, е как така? езерото не може да е на някого, на катерицата някой казва ли и че някой дъб е на някого? ми не, ето - човека е несвободен и това е проблем. при комунизма всичко ще е на всички и каквото ти трявба отиваш и го взимаш, трябва ти ферари - отиваш и го взимаш, на тоя дето прави ферарито му трябва нещо и си го взима от някъде, така ще е безсмислено да взимаш три ябълки ако ти трябва само една, защото няма да има смисъл да се продава на никого, щото са безплатни :D парите ще са излишни и ненужни всъщност.
е тва е, как ви се струва, има логика нали :D:D

Violenza
04-08-2012, 10:57
:oops: .........
Сериозно бе. Само ми кажи, че не си тийн вече.
Аз откога чакам мъж, който да мисли като мен.

loveca777
04-08-2012, 11:02
Новия закон по челен 221, алинея 12 гласи ,че всеки пълноправен гражданин на България е задължен има осиновени минимум 3 бездомни кучета. В противен случай ще бъде наказан с глоба от 10 000 лв и затвор от 5 до 15 години без право на помилване!
Закона влиза в сила от 8. 4. 2012 г.

D1esel
04-08-2012, 11:07
Новия закон по челен 221, алинея 12 гласи ,че всеки пълноправен гражданин на България е задължен има осиновени минимум 3 бездомни кучета. В противен случай ще бъде наказан с глоба от 10 000 лв и затвор от 5 до 15 години без право на помилване!
Закона влиза в сила от 8. 4. 2012 г.

В едно село в Германия всеки двор имаше няколко бивши бездомни кучета ... от Румъния. Имаше репортаж за това по Дискавъри или Хистори.

D1esel
04-08-2012, 11:09
начи, глей ся, света е сбъркан по принцип, за това трябва да има комунизъм и натам върви. доминацията на сащ, от където идват всички мизерии и кучета даже, щото това в зората на демокрацията да имаш куче е нещо много западно и яко, после се оказва, че не е толкова лесно да се гледа куче в апартамент и ги изгонват и от там се появяват бездомните кучета, та сащ е залязваща империя, въпрос на броени години е да слезе от световната сцена на вездесъщ, арогантен агресор и всичко ще си дойде на мястото. изгряват новите - китай, които са предимно будисти и будизмът по принцип е мирна религия, не като християнството, налагана с меч, нещо като ислям, но по-мек. можете да четете ницше по този въпрос. та като настане ерата на китай няма да има проблеми, първо защото китайците са организирани и такива хаотични простотии като в европа и мръсната америка няма, и второ защото в момента са народна република китай, тоест народа е важен, както в социалистическата идеология, но както знаете, дори и бай тошо знаеше, че социализмът е едно недоносче и рано или късно ще дойде комунизмът. е, малко по-дълго ще отнеме, не 20 години, както се очакваше през 80-те, но неминуемо ще бъде. света върви натам, хората осъзнават, че не може богатството на света да е разпределено неправилно между разни кръгове като билдерберг с всичките си там ротшилд и подобни мошеници от ерата на големите ограбвания с новоизмислените кредитни простотии, акции и неща в ренесансова европа да решават съдбата на света. освен тва, ванга предсказва, че религиите и границите на държавите ще престанат да съществуват, нещо като в на джон ленън песента разбиш ли. и няма как да не стане, но за това трябва да се изтребят не само кучетата, а както казваш и излишните хора - тук вече са идеите на малтусианството засегнати, излишното, непроизводително население като араби и черни трябва да бъде премахнато. така и кучетата са в тежест и трябва да се премахнат, все пак да кажа и за кучетата. и вече моят възглед за нещата - имало някакви европейски закони ли или какво, абе трябва да се разбере, че по принцип законите и държавите са противозаконни и противоестествени по своя характер. не може човек, който уж е на върха на еволюционната стълба да е по-несвободен от една катерица. тази несвобода идва от законите, които уж трябва да го правят свободен, егати парадокса! нали ви казвам, човек трябва да живее по един висш закон - закона на природата, примерно искаш нещо, но не може да го имаш, защото някой друг е решил, че е негово и трябва да дадеш нещо свое на някого, за да го замениш за това нещо. ми примерно искам една риба, отивам на езерото обаче не може да ловиш без някакъв билет, е как така? езерото не може да е на някого, на катерицата някой казва ли и че някой дъб е на някого? ми не, ето - човека е несвободен и това е проблем. при комунизма всичко ще е на всички и каквото ти трявба отиваш и го взимаш, трябва ти ферари - отиваш и го взимаш, на тоя дето прави ферарито му трябва нещо и си го взима от някъде, така ще е безсмислено да взимаш три ябълки ако ти трябва само една, защото няма да има смисъл да се продава на никого, щото са безплатни :D парите ще са излишни и ненужни всъщност.
е тва е, как ви се струва, има логика нали :D:D

Не съм прочел всичко, но мисля, че комунизмът никога, ама никога не трябва да се появява отново. Съгласен съм за социална държава, но капитализмът отсява качественото от некачественото, не само от гледна точка на стоки, а и на хора.

PainMonopoly
04-08-2012, 11:09
^ Съветвам те, ако толкова много тее страх, да съдействаш или просто да агитираш да бъдат осиновявани такива кучета. Например.

Предполагам, че бих го правил, ако бях убеден, че би довело до нещо.

Обаче междувременно, докато се осиновяват кучета, трябва да се идентифицира веднъж завинаги истинския проблем, който води до появата им, защото иначе ще се появяват повече кучета, отколкото биват осиновявани. Сигурен съм, че е нещо сбъркано в народопсихологията на българина.

Както винаги, сравнявам с Германия. За 23 години живот в България толкова бях свикнал с повсеместния кучешки лай, че дори не ми пречеше да спя и не ми правеше впечатление. Идвам тук - нещо е много тихо. Нещо липсва. Трябваше ми време да осъзная, че не лаят кучета никъде. Нито домашни, нито бездомни (каквито няма). В България кучетата по терасите и по дворовете лаят. Много лаят. Тук не го правят.

Освен това в България когато се размина с някого с куче, го заобикалям колкото мога, защото кучето винаги, абсолютно винаги решава да се занимава с мен. Обикновено просто ме гледа и души, понякога се опитва да си играе, понякога лае. Квото и да е, предпочитам да не прави нищо с мен, защото не знам дали просто няма да ме захапе, както казах не познавам кучетата. Домашните кучета в България досаждат. Първоначално и докато бях в Германия заобикалях хора с кучета, но когато нямаше как, забелязах, че кучетата изобщо не се интересуват от мен. Вървят си толкова дисциплнирано и недосадно, както и хората, винаги вдясно.

Това ме кара да си извадя заключение, че каквито са хората, такива са и кучетата. Колкото е голям шанса да те нападне глутница кучета, толкова е и да те нападне глутница от хора.

Само че аз не мога да кажа коя характеристика на българина кара кучетата в България да са такива, защото както казах не познавам кучетата. Затова може би тук трябва да се намесят хората, които имат кучета, и да посветят малко повече енергия да идентифицират проблема, отколкото да се борят за това кучетата да не бъдат евтаназирани.

loveca777
04-08-2012, 11:14
С промените в закона за защита правата на човека в ООН всеки човек ,който не милва бездобни кучета винаги ,когато ги види в радиус от 10 км ще бъде наказан със строг тъмничен затвор !
Всеки пенсионер ,който не даде 70% от пенсията ти ще бъде принуден на обществено полезен труд руски и украински кучкарници до навършване на 100 годишна възраст!

Verminaard
04-08-2012, 11:16
Време е за финалното решение - пълно изтребление на ордите помияри.
'Хуманните' ви методи за контрол над популацията чрез кастрация убиват хора.Няма ли най-после да си набиете в либералните 'природозащитнически' глави,че бездомните помияри ВСЕКИ ден нападат хора.Със фатални последствия в част от нападенията.
Някои 'примерни' индивиди се аргументират с това че парите за контрол над помиярите изчезват в бездънните джобове на нашенската маф...пардон,политически контингент - правилно,но даже и корупцията и присфояването на ресурсите да не бяха факт - нищо нямада се промени.
Фактът е - докъто съществуват глутнци от неконтролирани улични псета хората са в опасност.Независимо колко ги кастрирате,чистите от паразити,биете тъпана на европейската хуманност за взаимоотношенията с животни и прочее екскремент.
А милите копелета,твърдящи че ние сме виновни,че човечеството е бич за планетата,как милите животинки са малтретирани от зли балкански дяволи - като вас ви нападнат и след време си гледате белезите или липсващите крайници аз лично ще ви се изхрача в лицата и ще се смея.

И като осъзнаете че съм прав ще осъзнаете че е време за действие - унищожение за четириногите бълхарници.

EinGutesKind
04-08-2012, 11:17
Докато има такива болни защитници на помярите, невинните хора ще страдат ....

D1esel
04-08-2012, 11:27
Предполагам, че бих го правил, ако бях убеден, че би довело до нещо.

Обаче междувременно, докато се осиновяват кучета, трябва да се идентифицира веднъж завинаги истинския проблем, който води до появата им, защото иначе ще се появяват повече кучета, отколкото биват осиновявани. Сигурен съм, че е нещо сбъркано в народопсихологията на българина.

Както винаги, сравнявам с Германия. За 23 години живот в България толкова бях свикнал с повсеместния кучешки лай, че дори не ми пречеше да спя и не ми правеше впечатление. Идвам тук - нещо е много тихо. Нещо липсва. Трябваше ми време да осъзная, че не лаят кучета никъде. Нито домашни, нито бездомни (каквито няма). В България кучетата по терасите и по дворовете лаят. Много лаят. Тук не го правят.

Освен това в България когато се размина с някого с куче, го заобикалям колкото мога, защото кучето винаги, абсолютно винаги решава да се занимава с мен. Обикновено просто ме гледа и души, понякога се опитва да си играе, понякога лае. Квото и да е, предпочитам да не прави нищо с мен, защото не знам дали просто няма да ме захапе, както казах не познавам кучетата. Домашните кучета в България досаждат. Първоначално и докато бях в Германия заобикалях хора с кучета, но когато нямаше как, забелязах, че кучетата изобщо не се интересуват от мен. Вървят си толкова дисциплнирано и недосадно, както и хората, винаги вдясно.

Това ме кара да си извадя заключение, че каквито са хората, такива са и кучетата. Колкото е голям шанса да те нападне глутница кучета, толкова е и да те нападне глутница от хора.

Само че аз не мога да кажа коя характеристика на българина кара кучетата в България да са такива, защото както казах не познавам кучетата. Затова може би тук трябва да се намесят хората, които имат кучета, и да посветят малко повече енергия да идентифицират проблема, отколкото да се борят за това кучетата да не бъдат евтаназирани.

Може би домашните кучета в Германия са на повод и затова не идват да те душат? Тук много се държи на свободата на кучето, да се гледа в града, като на село, т.е. отвързано. За което и аз съм против. С куче навън трябва само с повод да се ходи, а за страшните породи трябва и наморник. А иначе, видях някъде в София заградена площадка за кучета, където може да си пуснеш кучето да се разхожда и играе с други кучета бе проблем. Съгласен съм с теб за повечето неща. Единствено не съм съгласен с призивите, да бъдат избити. Също така трябва да признаеш, че отношението към кучетата в Германия е доста по-добро. Все пак там съм виждал хора в супермаркетите с кучета. А тук всички си мислят, че кучетата носят теня все още, което е адски смешно.

D1esel
04-08-2012, 11:29
Време е за финалното решение - пълно изтребление на ордите помияри.
'Хуманните' ви методи за контрол над популацията чрез кастрация убиват хора.Няма ли най-после да си набиете в либералните 'природозащитнически' глави,че бездомните помияри ВСЕКИ ден нападат хора.Със фатални последствия в част от нападенията.
Някои 'примерни' индивиди се аргументират с това че парите за контрол над помиярите изчезват в бездънните джобове на нашенската маф...пардон,политически контингент - правилно,но даже и корупцията и присфояването на ресурсите да не бяха факт - нищо нямада се промени.
Фактът е - докъто съществуват глутнци от неконтролирани улични псета хората са в опасност.Независимо колко ги кастрирате,чистите от паразити,биете тъпана на европейската хуманност за взаимоотношенията с животни и прочее екскремент.
А милите копелета,твърдящи че ние сме виновни,че човечеството е бич за планетата,как милите животинки са малтретирани от зли балкански дяволи - като вас ви нападнат и след време си гледате белезите или липсващите крайници аз лично ще ви се изхрача в лицата и ще се смея.

И като осъзнаете че съм прав ще осъзнаете че е време за действие - унищожение за четириногите бълхарници.

Хуманитарните методи действат навсякъде другаде в Европа освен в България, заради КОРУПЦИЯ. Бълхарник си ти. Яж ми к*ра!

D1esel
04-08-2012, 11:30
Докато има такива болни защитници на помярите, невинните хора ще страдат ....

Наси, по-големи помияри от глезената младеж в тази държава, които са потенциални кретеноиди като родителите си - няма. Хората не сме никак, ама НИКАК НЕВИННИ!

assd
04-08-2012, 11:30
Не съм прочел всичко, но мисля, че комунизмът никога, ама никога не трябва да се появява отново. Съгласен съм за социална държава, но капитализмът отсява качественото от некачественото, не само от гледна точка на стоки, а и на хора.
то не е имало комунизъм изобщо.
много хора, особено последните поколения бъркат социализъм, който не е бил в правилната форма тук и въобще в целия така наречен соц блок, и комунизъм.
Примерно пълен социализъм е в страни като швеция, норвегия и лично видях що е то изграден социализъм, какъвто се градеше 45 години тук, ама не се съгради във финландия. там ако не е социализъм няма къде да е! въобще думата социализъм се свързва винаги с нещо лошо, а трявба да е обратното - демокрация е мръсна дума, защото американската демокрация е изкривена тоталитарна система, много хора разбраха, че в америка не си толкова свободен, колкото си мислиш, ти си роб - същите тези съмнителни кръгове, за които говорих, част от които са уолстрийт крадците поробват цяла америка при никсън, мисля че така беше, заговор срещу цяла америка, защото кредитните институции превръщат американеца от имащ в дължащ и работещ нонстоп да изплаща неща, що за свобода? цялата демокрация се диктува от разни фигури, може да съм прекалил с четенето на световната конспирация, но има нещо - избират негър в пуританска америка, точно когато им трябва негър заради недоволството сред черните, поредната пионка на еврейските финансови магнати, филма обама дисепшън ми направи също впечатление. нали демокрация е гръцко изобретение - власт на народа, ето гърците са си истинска демокрация - става каквото иска народа.
А комунизмът е още по-добро, малко утопично, но правилно според мен, самата идея няма нищо общо нито със сталин, нито с лагери, нито с репресии. зависи как бъде изграден един строй, същото като исляма, аз не съм му привърженик, но не може да се отрече, че ислямът е една добра религия, за разлика от християнството - в християнството се отрича капитализма по същество, защото слабият, болният и бедният са праведните и винаги защитаваните, всичко друго се отрича най-меко казано, как може тогава християнството да съжителства с капитализма, в който силният и нали инакомислещият е успелият капиталист? Друг е въпросът в грешните тълкувания от различни групи, заради различни интереси, разни фундаментални и т.н. глупости, в исляма въобще убийството е забранено... същото и с комунизма, грешно мнение за идеята, не се прави разлика между понятията, а и много грешки, свързани с минали неуспехи в социалистическия строй тук и по света, но ето най-високо поставените страни в класациите за качество на живот са си баш социалистически - скандинавските, швейцария и т.н. са в социализъм като по учебник :D а китай, които са ми любимци, са пък въобще построили перфектна симбиоза между двете идеологии.
аре, че забравих какво казвам

EinGutesKind
04-08-2012, 11:31
Наси, по-големи помияри от глезената младеж в тази държава, които са потенциални кретеноиди като родителите си - няма. Хората не сме никак, ама НИКАК НЕВИННИ!

А какво е виновен този клет 82 годишен човечец, който между другото днес е починал?

D1esel
04-08-2012, 11:32
то не е имало комунизъм изобщо.
много хора, особено последните поколения бъркат социализъм, който не е бил в правилната форма тук и въобще в целия така наречен соц блок, и комунизъм.
Примерно пълен социализъм е в страни като швеция, норвегия и лично видях що е то изграден социализъм, какъвто се градеше 45 години тук, ама не се съгради във финландия. там ако не е социализъм няма къде да е! въобще думата социализъм се свързва винаги с нещо лошо, а трявба да е обратното - демокрация е мръсна дума, защото американската демокрация е изкривена тоталитарна система, много хора разбраха, че в америка не си толкова свободен, колкото си мислиш, ти си роб - същите тези съмнителни кръгове, за които говорих, част от които са уолстрийт крадците поробват цяла америка при никсън, мисля че така беше, заговор срещу цяла америка, защото кредитните институции превръщат американеца от имащ в дължащ и работещ нонстоп да изплаща неща, що за свобода? цялата демокрация се диктува от разни фигури, може да съм прекалил с четенето на световната демокрация, но има нещо - избират негър в пуританска америка, точно когато им трябва негър заради недоволството сред черните, поредната пионка на еврейските финансови магнати, филма обама дисепшън ми направи също впечатление. нали демокрация е гръцко изобретение - власт на народа, ето гърците са си истинска демокрация - става каквото иска народа.
А комунизмът е още по-добро, малко утопично, но правилно според мен, самата идея няма нищо общо нито със сталин, нито с лагери, нито с репресии. зависи как бъде изграден един строй, същото като исляма, аз не съм му привърженик, но не може да се отрече, че ислямът е една добра религия, за разлика от християнството - в християнството се отрича капитализма по същество, защото слабият, болният и бедният са праведните и винаги защитаваните, всичко друго се отрича най-меко казано, как може тогава християнството да съжителства с капитализма, в който силният и нали инакомислещият е успелият капиталист? Друг е въпросът в грешните тълкувания от различни групи, заради различни интереси, разни фундаментални и т.н. глупости, в исляма въобще убийството е забранено... същото и с комунизма, грешно мнение за идеята, не се прави разлика между понятията, а и много грешки, свързани с минали неуспехи в социалистическия строй тук и по света, но ето най-високо поставените страни в класациите за качество на живот са си баш социалистически - скандинавските, швейцария и т.н. са в социализъм като по учебник :D а китай, които са ми любимци, са пък въобще построили перфектна симбиоза между двете идеологии.
аре, че забравих какво казвам
Много е добро, брат, няма що. Заради комунистите, които са избили и потъпкали българската интелигенция сега сме стигнали до там, че в тази държава, който е по-свестен гледа да се спасява в чужбина. Не заради парите, а заради диващината.

loveca777
04-08-2012, 11:33
Може би домашните кучета в Германия са на повод и затова не идват да те душат? Тук много се държи на свободата на кучето, да се гледа в града, като на село, т.е. отвързано. За което и аз съм против. С куче навън трябва само с повод да се ходи, а за страшните породи трябва и наморник. А иначе, видях някъде в София заградена площадка за кучета, където може да си пуснеш кучето да се разхожда и играе с други кучета бе проблем. Съгласен съм с теб за повечето неща. Единствено не съм съгласен с призивите, да бъдат избити. Също така трябва да признаеш, че отношението към кучетата в Германия е доста по-добро. Все пак там съм виждал хора в супермаркетите с кучета. А тук всички си мислят, че кучетата носят теня все още, което е адски смешно.


Значи нашите кучета ,които са ловна порода и искат бягане да не може да ги пускам ?
Ай сиктир мен ще ме глобява полицията ,защото не е вързано , а пък цяла глутница бездомни гладни животни да обикалят на воля на всякъде ;d D

D1esel
04-08-2012, 11:34
А какво е виновен този клет 82 годишен човечец, който между другото днес е починал?

Той конкретно не е виновен. И не е на 82, а на 88. Виновни са дивите българи, които си взимат кучета и ги изтребват и онези, които вместо да се борят с изпитаните и доказани методи, а именно кастрация на уличните кучета, нарочно държат популацията, за да източват пари! КАК НЕ ГО РАЗБРАХТЕ БЕ! ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПОВТАРЯМ! ПИСНА МИ!

D1esel
04-08-2012, 11:35
Значи нашите кучета ,които са ловна порода и искат бягане да не може да ги пускам ?
Ай сиктир мен ще ме глобява полицията ,защото не е вързано , а пък цяла глутница бездомни гладни животни да обикалят на воля на всякъде ;d D

Аtention whore... :D

PainMonopoly
04-08-2012, 11:36
Може би домашните кучета в Германия са на повод и затова не идват да те душат? Тук много се държи на свободата на кучето, да се гледа в града, като на село, т.е. отвързано. За което и аз съм против. С куче навън трябва само с повод да се ходи, а за страшните породи трябва и наморник. А иначе, видях някъде в София заградена площадка за кучета, където може да си пуснеш кучето да се разхожда и играе с други кучета бе проблем. Съгласен съм с теб за повечето неща. Единствено не съм съгласен с призивите, да бъдат избити. Също така трябва да признаеш, че отношението към кучетата в Германия е доста по-добро. Все пак там съм виждал хора в супермаркетите с кучета. А тук всички си мислят, че кучетата носят теня все още, което е адски смешно.

Ми не, не е само защото са с каишки. В България досаждат и да са с каишки.

Иначе е вярно, че кучетата ги допускат навсякъде и тъкмо щях да го пиша. Тук с куче се ходи в Кауфланд, в автобусите, дори и на работа. Където работя аз, един всеки ден идва на работа с кучето, не го държи на каишка вътре, а то го следва навсякъде където върви. Кучетата са приети, защото се държат прилично. А се държат прилично, защото стопаните им са си свършили работата като стопани.

loveca777
04-08-2012, 11:37
Аtention whore... :D

апорт :D .

loveca777
04-08-2012, 11:40
Ми не, не е само защото са с каишки. В България досаждат и да са с каишки.

Иначе е вярно, че кучетата ги допускат навсякъде и тъкмо щях да го пиша. Тук с куче се ходи в Кауфланд, в автобусите, дори и на работа. Където работя аз, един всеки ден идва на работа с кучето, не го държи на каишка вътре, а то го следва навсякъде където върви. Кучетата са приети, защото се държат прилично. А се държат прилично, защото стопаните им са си свършили работата като стопани.

Тука ,ако имаш куче без поставен чип властите ще щурмуват къщата ти със спец частите ,за да те глобят !

scrooper
04-08-2012, 11:40
Първо, бездомните кучета са заплаха.
Второ, поддържането на кучешката популация в сегашните й размери струва на общината пари. За 2011 година например бюджетът на общинското предприятие “Екоравновесие”, което трябва да се справя с бездомните кучета, е 1,2 милиона лева.
Трето, в нито един цивилизован град в Европа и по света няма бездомни кучета.
Санкции за собственици, изхвърлящи своето куче или малките кучета, когато кучката е родила: някои от тях оцеляват и стават родоначалници на цели родове бездомни кучета.
Вместо поддържането на кучешката популация за една година се правят хубави приюти за бездомните кучета. Не се убиват, а само се кастрират и не се пускат обратно на улицата. Естествено, всяко новопоявило се бездомно куче веднага се прибира в приюта. И се кастрира.
Така бездомните кучета могат да изчезнат в рамките на 12 месеца. Ако има воля и добрина от съветниците и кмета.

Източник: http://www.ekipnews.com/news/mnenia/komentari_na_georgi_daskalov/da_razlaem_kuchetata_/129429/

Verminaard
04-08-2012, 11:41
Хуманитарните методи действат навсякъде другаде в Европа освен в България, заради КОРУПЦИЯ. Бълхарник си ти. Яж ми к*ра!

Ако искаш нещо свързано с кyp - мога да ти подам моя да си поплачеш за горкичките кученца на него.
Иначе не е до корупция.Просто в Европа стриктните мерки за контрол над псетата отдавна са приложени и ефектите са станали факт преди про-помиярските...хъм,господа, визирам твоя милост за пример,да почнат да пищят като зашлевени кучки в латино бар.
И много ми е интересно как натягате за хуманно отношение към нещо което,най-малкото,не е човек.И си спести лигавите семантики.

D1esel
04-08-2012, 11:42
Ми не, не е само защото са с каишки. В България досаждат и да са с каишки.

Иначе е вярно, че кучетата ги допускат навсякъде и тъкмо щях да го пиша. Тук с куче се ходи в Кауфланд, в автобусите, дори и на работа. Където работя аз, един всеки ден идва на работа с кучето, не го държи на каишка вътре, а то го следва навсякъде където върви. Кучетата са приети, защото се държат прилично. А се държат прилично, защото стопаните им са си свършили работата като стопани.

Не те душат, защото най-вероятно, когато тръгнат да те душат стопаните ги издърпват леко. Държат се прилично, защото са спокойни стопаните. Така и кучетата са спокойни. Но трябва да признаеш, че като цяло отношението на германците към животните е много по-хуманно. И едва ли с призиви от рода на "да изтребем помиярите" са стигнали до това,бих го нарекъл, блаженство. А и може би си забелязал, че не само и животните, а и децата в Германия са доста по-кротки и възпитани. НА детската площадка може да се смеят да дивеят, но винаги в рамките на допустимото. Българските родители учат децата си да са нагли и нахални, а в Германия да са скромни и да уважават, както себе си, така и околните.

D1esel
04-08-2012, 11:45
Ако искаш нещо свързано с кyp - мога да ти подам моя да си поплачеш за горкичките кученца на него.
Иначе не е до корупция.Просто в Европа стриктните мерки за контрол над псетата отдавна са приложени и ефектите са станали факт преди про-помиярските...хъм...господа, ато тебе да почнат да пищят като зашлевени кучки в латино бар.
И много ми е интересно как натягате за хуманно отношение към нещо което,най-малкото,не е човек.И си спести лигавите семантики.

Точно пък ти не ми говори за Европа, защото никога не си бил там. Тъпак. В Европа отношението към животните не се различава от това към човека. А тук - мани го, пес....

PainMonopoly
04-08-2012, 11:45
Вярно е, да.

Иначе ми е интересно как са стигнали до там да нямат бездомни кучета, за да можем да се поучим от това евентуално. Лошото е, че сигурно никога не са имали и няма да имаме от какво да се поучаваме.

loveca777
04-08-2012, 11:48
Не те душат, защото най-вероятно, когато тръгнат да те душат стопаните ги издърпват леко. Държат се прилично, защото са спокойни стопаните. Така и кучетата са спокойни. Но трябва да признаеш, че като цяло отношението на германците към животните е много по-хуманно. И едва ли с призиви от рода на "да изтребем помиярите" са стигнали до това,бих го нарекъл, блаженство. А и може би си забелязал, че не само и животните, а и децата в Германия са доста по-кротки и възпитани. НА детската площадка може да се смеят да дивеят, но винаги в рамките на допустимото. Българските родители учат децата си да са нагли и нахални, а в Германия да са скромни и да уважават, както себе си, така и околните.
Аре тихо с тази Германия ,че да не ти припомням хитлеровите времена!
И не ми обяснявай колко добродушни са германците ,англичаните и тнт ,защото не е така !
Всичките 7 милиарда хомосапиенс са едни и същи паразити !

D1esel
04-08-2012, 11:50
Вярно е, да.

Иначе ми е интересно как са стигнали до там да нямат бездомни кучета, за да можем да се поучим от това евентуално. Лошото е, че сигурно никога не са имали и няма да имаме от какво да се поучаваме.

Човек, много просто. Прибират се кучетата, кастрират се и се връщат обратно там откъдето са взети. Там те си пазят територията и не допсукат други кучета. Бездомните кучета обикновено живеят около 5-6 години. А и манталитетът на хората там е много по-ралзичен. Проявяват жестокост десетки пъти по-рядко от нас. Т.е., вместо да изхвърлят някое куче, което вече не искат да гледат, не го изхвърлят на улицата, а го подаряват или продават. Ако кучката им инцидентно забременее, тогава не я оставят да роди и да изхърли на улицата кученцата, а просто я водят при вета, който извършва аборт. А ако все пак ги роди - ги раздават. Всяко второ семейство там гледа животно - било то куче, котка или пор. Това е факт. Няма какво да говоря повече.

D1esel
04-08-2012, 11:50
Не е вярно изобщо. Точно германците и англичаните са възможно най-любезните нации, както и скандинавците. А и не всеки германец се е казва Хитлер, нали? Много тъпи трябва да сте, ако си правите стевреотипи за манталитета на народите, според лидерите им или от историята.

loveca777
04-08-2012, 11:50
Първо, бездомните кучета са заплаха.
Второ, поддържането на кучешката популация в сегашните й размери струва на общината пари. За 2011 година например бюджетът на общинското предприятие “Екоравновесие”, което трябва да се справя с бездомните кучета, е 1,2 милиона лева.
Трето, в нито един цивилизован град в Европа и по света няма бездомни кучета.
Санкции за собственици, изхвърлящи своето куче или малките кучета, когато кучката е родила: някои от тях оцеляват и стават родоначалници на цели родове бездомни кучета.
Вместо поддържането на кучешката популация за една година се правят хубави приюти за бездомните кучета. Не се убиват, а само се кастрират и не се пускат обратно на улицата. Естествено, всяко новопоявило се бездомно куче веднага се прибира в приюта. И се кастрира.
Така бездомните кучета могат да изчезнат в рамките на 12 месеца. Ако има воля и добрина от съветниците и кмета.

Източник: http://www.ekipnews.com/news/mnenia/komentari_na_georgi_daskalov/da_razlaem_kuchetata_/129429/
Тези глупости си ги разказвай на ващи
Това не е начина и няма да реши проблемите

loveca777
04-08-2012, 11:54
Не е вярно изобщо. Точно германците и англичаните са възможно най-любезните нации, както и скандинавците.
Любезни не означава сърдечни
Я кажи колко бяха избитите еврей в концлагерите - 6 милиона , че са носили офицерите им кожени продфеили на еврей
Е добре - това е история!
Но това ,че са любезни не означава ,че са по -добри и гостоприемни от нас например !

assd
04-08-2012, 12:10
Много е добро, брат, няма що. Заради комунистите, които са избили и потъпкали българската интелигенция сега сме стигнали до там, че в тази държава, който е по-свестен гледа да се спасява в чужбина. Не заради парите, а заради диващината.

А не е ли заради крадливата демокрация, която не е демокрация за всички, а свободия за криминалния контингент. Комунизмът като идеология няма нищо общо със ситуацията в момента. След 10 ноември идват крадливи псевдодемократи и разграбват всичко, което се е построило преди, ако не беше бай тошо нямаше да има какво да се краде и до днес. виновни за сегашното положение са некадърните идиоти в парламента, защото са врагове на народа - ама вече това понятие го няма. такива в китай ги разстрелват :D

Blab
04-08-2012, 12:11
капитализмът отсява качественото от некачественото, не само от гледна точка на стоки, а и на хора.

//по темата - в момента на четене съм в настроенито на Verminaard

PainMonopoly
04-08-2012, 12:16
От поне 10 минути ровя в нета за да открия източници за някогашно съществуване на бездомни кучета в северозападна Европа. До момента е все едно интернет не е чувал за такова нещо. Всичко посочва бездомните кучета като феномен на южна и източна Европа и Индия.

loveca777
04-08-2012, 12:29
А не е ли заради крадливата демокрация, която не е демокрация за всички, а свободия за криминалния контингент. Комунизмът като идеология няма нищо общо със ситуацията в момента. След 10 ноември идват крадливи псевдодемократи и разграбват всичко, което се е построило преди, ако не беше бай тошо нямаше да има какво да се краде и до днес. виновни за сегашното положение са некадърните идиоти в парламента, защото са врагове на народа - ама вече това понятие го няма. такива в китай ги разстрелват :D
Що не станем отново комунизъм ,ама теб да те пратим в Белене
Кво ще кажеш?

assd
04-08-2012, 12:33
Що не станем отново комунизъм ,ама теб да те пратим в Белене
Кво ще кажеш?

не можем да станем отново, защото никога не е било комунизъм. а в белене няма вече да има дори аец, ти за лагер ми говориш. най-много да има някой капиталистически мол. и без това никнат по села и паланки вече, къдет ода си перат парите големите демократи/

loveca777
04-08-2012, 13:00
не можем да станем отново, защото никога не е било комунизъм. а в белене няма вече да има дори аец, ти за лагер ми говориш. най-много да има някой капиталистически мол. и без това никнат по села и паланки вече, къдет ода си перат парите големите демократи/

В България режимът е бил много по-различен и идиотски , но по логиката ти и от демокрацията сме много ,много далеч

psychopath
04-08-2012, 15:37
Сериозно бе. Само ми кажи, че не си тийн вече.
Аз откога чакам мъж, който да мисли като мен.

Явно не знаеш къде да търсиш.

По темата: И аз обичам животните, не смятам, че вината е в тях. Но те са пряката заплаха за здравето и живота на хората, не "общината" или "хората, които са допуснали това да се случи".
Окей, нека проблема бъде решен по хуманен начин...искам да чуя адекватна и приложима на практика идея от защитниците на тази теза. Слушам ви!

Иначе, че голяма част от обществото наистина заслужава инжекцията повече и от бездомните кучета е ясно...
Защото 99% от проблемите в света са създадени от хората.

psychopath
04-08-2012, 15:47
Любезни не означава сърдечни
Я кажи колко бяха избитите еврей в концлагерите - 6 милиона , че са носили офицерите им кожени продфеили на еврей
Е добре - това е история!
Но това ,че са любезни не означава ,че са по -добри и гостоприемни от нас например !

ахаххахаха ти се върнаааа :Д:Д:д
ахахаххахаххАХХАХАХАХАХ

loveca777
04-08-2012, 16:11
ахаххахаха ти се върнаааа :Д:Д:д
ахахаххахаххАХХАХАХАХАХ
А ти си :?
От къде да съм де завръщал ?

ledenakrasota
04-08-2012, 16:15
Професорът е починал тази сутрин. :(

draid
04-08-2012, 16:20
За псетата има само 2 варианта които аз виждам.
1.Пълно и тотално изтребление и налагане на глоби от 2 000 до 5 000 на човек изхвърлил куче на вън.
2.Приспиване, товарене в контейнери и износ за Виетнам.

D1esel
04-08-2012, 21:07
От поне 10 минути ровя в нета за да открия източници за някогашно съществуване на бездомни кучета в северозападна Европа. До момента е все едно интернет не е чувал за такова нещо. Всичко посочва бездомните кучета като феномен на южна и източна Европа и Индия.

Напиши Strays в гугъл и ще намериш.

kalpazanka
04-09-2012, 07:33
За псетата има само 2 варианта които аз виждам.
1.Пълно и тотално изтребление и налагане на глоби от 2 000 до 5 000 на човек изхвърлил куче на вън.
2.Приспиване, товарене в контейнери и износ за Виетнам.

Съгласна съм с тези мерки при едно условие- същата съдба да сполети и тези, които изхвърлят домашните си любимци, щото не са си правили сметката навреме и им е омръзнало или не искат да поемат грижите за малките и ги изхвърлят на улицата!

machoka
04-09-2012, 09:21
Професорът е починал тази сутрин. :(


аз за това пуснах темата.

NaOH
04-09-2012, 10:52
Толкова ли не можете да разберете, че проблема НЕ Е в кучетата, а в хората. Кучетата са безмозъчни същества, които разчитат единствено на инстинктите си. Оставени са на улицата, гладни са, освирепяли са от отношението им към тях, страх ги е - животинското в тях надделява.
Хората са проблема:
1) Кучето им ражда да кажем 8 малки кученца, не може да си позволи да ги задържи - изхвърля ги.
Изход от тази ситуация:
- от тях 5 оживяват и започват прогресивно да се множат, всяко женско от тях може да роди по 4 до 10 на сезон. За година от една единствена кучка може да се пръкнат 20-30 нови.
Решение на проблема:
- Водят я на ветеринар да ѝ прекъснат бременността.
- Търси стопани на кученцата или в най-лошият случай ги дава в приют, където ако не си намерят стопани до 1 месец, ги евтаназират.
2) Отношенията на хората към бездомните кучета. Вместо да подадат сигнал да ги приберат в приют, те ги хранят и отново ги оставят на произвола. Други хора пък плашат кучетата, гонят ги, хвърлят камъни по тях...
3) Отношението на общините към проблемите - няма хора, които са мотивирани за подобна работа. Една кастрация няма да реши проблема. Приютите са в окаяно състояние.

Трябва силно да се намали популацията на бездомните кучета и котки, но хората не ги бърка (извинявай ама все още много българи си изхвърлят боклука през терасата...), общината не ги бърка - кое по-напред... Трябва да се промени мисленето на хората, че да се оправи нещо. Кучетата са невинни, те не могат да мислят.

Тук не съм виждал нито едно безстопанствено куче. Дори не съм виждал кучета, които са пуснати без каишки - стопаните им са задължени да се грижат за тях и да ги държат постоянно с каишка. В автобуси може да има кучета, за сгради не знам.

Naive
04-09-2012, 11:01
е, на 87 години е бил
не е голяма загуба

amk933
04-09-2012, 11:10
Изчетох някакви части от тази теми и реших, че ще кажа каквото си мисля...
Първо, ясно е, че основата на проблема произхожда от хората и това, че разни малоумници са си взимали кучета безотговорно и са ги зарязвали. В този ред на мисли искам да вмъкна, че ще е хубаво да се наложи някакъв затвор (например 6 месеца до 2 години) за всеки глупак решил да зареже своето куче на улицата а не в кучкарник.

Второ, макар и проблемът да произхожда от хората в основата си, непосредственият проблем СА кучетата на улицата, виновни или не. Някъде пишеше по-горе, че от ЕС били глупаци и не знам си к'во. Хич не са глупаци, глупаци сме ние...в ЕС в много държави евтаназията Е разрешена и проблемът при нас не идва от Брюксел. В ЕС никой няма да ни каже нищо, ако направим кучкарници със адекватни съоражения за евтаназия. Не е нужно да се издевателства над животните и да се трепят с отрова, пистолети, пръчки, горене, давене и т.н. Прибират ги, държат неагресивните 10 дена. Ако някой ги осинови хубаво, ако никой не ги осинови - инжекция и ла финито.

Тук държа да засегна и проблема с еко-малоумниците и евентуалните злоупотреби с осиновяването. За да няма проблеми с това следва всяко купено/ новородено куче да се чипира и регистрира, като във всеки кучкарник да има непрекъснат достъп до този регистър. Идва еко-защитничка Х, иска да осинови куче У, обаче в регистира пише, че има още 4 --> не и се разрешава. И другото е, като има екозащитници с повече от 2-3 кучета да им се прави внезапна проверка и, ако не могат да покажат кучетата у дома си или на каишка с някой отвън --> бам 5000 лв глоба и 2 години условно. Като се случи втори път - ефективно.

И много бързо ще приключи тоя проблем. Просто трябва воля и да направим така, че хората, които ни пука и искаме да приключи (90% от населението), да не оставяме тези 5% защитници-тъпани да ни заглушават и правят луди. Като сме малко по-звучни относно това, което искаме, хем политиците ще ни чуят, хем ще действат спокойно, знаейки, че имат подкрепата на по-голямата част от населението.

ShtrudeL
04-09-2012, 11:15
е, на 87 години е бил
не е голяма загуба

Ха
Не е голяма загуба, защото му е оставало хипотетично още малко, или не е голяма загуба, че е починал човек?
Когато Майкъл Джексън умря голяма загуба ли беше? Ами Уитни Хюстън?

*някъв доктор*: Възрастен е, наживял се е, нека дадем органа на някой друг.
д-р Хаус: О! На колко години сте д-ре?! Кога ще можем да ви отпишем?

Verminaard
04-09-2012, 11:38
е, на 87 години е бил
не е голяма загуба

Ти си боклук,няма да си голяма загуба.

Неприятно е когато собствената ти фекална логика се обръща срещу теб,нали?

LovEsIckk
04-09-2012, 14:31
Аз обичам животните и винаги съм се изказвала в тяхна полза, и винаги ми е било много жал, и винаги съм ги защитавала. Но в случая съм отвратена от хората.
Та гледаш и развъждаш улични помияри , храниш ги със сурови кокали..те разкъсват и убиват човек.. И после предприемаш инициатива във фейсбук страницата на защитниците на животните, хората СПЕШНО да помагат да се хванат кучетата , за да се скрият от Екоравновесие. Още по-срамното е , че се отзоваха хора, готови да приютят кучетата-убийци временно, до като "хайката" ловци се откажат да ги търсят и евтанизират. Че чак и банкова сметка бяха дали, да съберат пари за ловец, който да залови кучетата и по-лесно да си ги приютят. Днес четох, че същите тези защитници на животните били готови да убиват за да предпазят кучетата.
Абсолютно отвратена съм. Що за хора сме станали? За едни кучета, които се въдят под път и над път, които са ПРОБЛЕМ на редица големи градове в България, които убиват и осакатяват невинни хора (предимно възрастни и деца) за цял живот.. за тези кучета, някои хора са готови да дават пари, да ги приберат в къщи, да ги гледат и спасят. Същите тия помияри разкъсали до кокъл човек.
Когато човек убие човек - парадираме за високи присъди и дори искаме връщане на смъртната присъда. Но когато куче убие човек , отваряме вратите си за него и хвърляме пари , за да го скрием от тези, които трябва да раздадат възмездие.

Concussion
04-09-2012, 14:40
е, на 87 години е бил
не е голяма загуба

Започнал е като научен сътрудник в Колумбийския университет, след това има кариера на Уолстрийт, прави инвестиционна банка, кръщава я на родния си квартал, бил е милионер. Работил е в Държавния департамент на САЩ, в Световната банка и в ООН. И на всичкото отгоре е такъв мил и сладък човечец, вчера го гледах по телевизията. Дошъл си в родината и го изяли кучетата. Е т'ва е.

LovEsIckk
04-09-2012, 14:41
Също така има издадени и книги.

Ей тва е, после що бягали хората..

D1esel
04-09-2012, 14:53
Започнал е като научен сътрудник в Колумбийския университет, след това има кариера на Уолстрийт, прави инвестиционна банка, кръщава я на родния си квартал, бил е милионер. Работил е в Държавния департамент на САЩ, в Световната банка и в ООН. И на всичкото отгоре е такъв мил и сладък човечец, вчера го гледах по телевизията. Дошъл си в родината и го изяли кучетата. Е т'ва е.

Aко не го бяха изяли кучетата, тогава щяха да го изядат селяните, дето стават всякакви висши чиновници, бизнесмени и т.н., освен аграри, за което на практика единствено стават.

EinGutesKind
04-09-2012, 15:17
Снощи като четох Достоевски, имаше една сцена, в която един хилав кон не можел да дърпа целия товар, и затова го били много, докато издъхнал. Били го през лицето, очите, а тълпата наоколо се забавлявала ...

D1esel
04-09-2012, 15:57
Снощи като четох Достоевски, имаше една сцена, в която един хилав кон не можел да дърпа целия товар, и затова го били много, докато издъхнал. Били го през лицето, очите, а тълпата наоколо се забавлявала ...

eeeeeeeeee?

EinGutesKind
04-09-2012, 16:01
Знам че няма много връзка с темата, ама рекох да го напиша :D

ShtrudeL
04-09-2012, 17:13
Понякога искрено ме радваш 8-)

EinGutesKind
04-09-2012, 17:30
И ти мен :oops:

loveca777
04-10-2012, 09:09
В Германия са ги избивали всяко куче ,което проявява и най-малко агресия !
Не си мислете ,че само с кастрация и огромни кучкарници нещо ще се промени
Вече е твърде късно за съжаление

D1esel
04-10-2012, 09:39
В Германия са ги избивали всяко куче ,което проявява и най-малко агресия !
Не си мислете ,че само с кастрация и огромни кучкарници нещо ще се промени
Вече е твърде късно за съжаление

Трябва една голяма част от българите също да бъдат кастрирани. Не говоря само за ромите.

loveca777
04-10-2012, 09:41
Трябва една голяма част от българите също да бъдат кастрирани. Не говоря само за ромите.

Аз ако бях Бог щях да залича 80% процента от населението на Земята , но за да е честно - хайде 100%
И така ще спася Земята! :D

MrVercetti1
04-12-2012, 00:06
Тия псета трябва да се избиват. Няма друг начин

psychopath
04-12-2012, 14:15
А ти си :?
От къде да съм де завръщал ?

аз съм алфа и омега за тебе, сопол...

psychopath
04-12-2012, 14:17
е, на 87 години е бил
не е голяма загуба

"не е голяма загуба" ?! това кой го определя и по какъв критерий?

loveca777
04-12-2012, 14:25
аз съм алфа и омега за тебе, сопол...

ааахахахаха ти беше оня скорпион гаден психо , ушна кал ...

psychopath
04-12-2012, 20:28
АХХАХАХАХХАХАХАХХАХАХ
хХАХАХАХАХХАХАХАХ

Е;БАТИ РЕТАРДА АХАХАХХАХАХАХХА
АААААААААААААААААХХАХАХАХ АХАХХАХА

Lilanda
04-14-2012, 20:33
Гледах,че сте коментирали това,че в Германия бездомни кучета няма..Та мислите ли,че в Германия това е така,защото всеки 5-ти (горе-долу) човек изхвърля домашния си любимец на улицата?Или защото докато е имало бездомни кучета всеки ги е подритвал,замервал и т.н.?Или защото са ги хранели със сурово месо?Впрочем това е едно от нещата заради,които кучетата се озлобяват..Няма ли и вие да се озлобите ако ви хранят със сурово,а не с добреизпечено месо?За сега спирам до тук,защото темата е дълга..По-късно още.

loveca777
04-15-2012, 13:02
Гледах,че сте коментирали това,че в Германия бездомни кучета няма..Та мислите ли,че в Германия това е така,защото всеки 5-ти (горе-долу) човек изхвърля домашния си любимец на улицата?Или защото докато е имало бездомни кучета всеки ги е подритвал,замервал и т.н.?Или защото са ги хранели със сурово месо?Впрочем това е едно от нещата заради,които кучетата се озлобяват..Няма ли и вие да се озлобите ако ви хранят със сурово,а не с добреизпечено месо?За сега спирам до тук,защото темата е дълга..По-късно още.
;) ;) ;) ;P
;d