PDA

View Full Version : Качване на маса? Гейнър?



darking
04-08-2012, 22:40
1.90 висок, тежа едва 75 килограма. Ям като разпран, по цял ден, без да подбирам храната, в залата съм 3-4 пъти седмично и въпреки всичко не мога да кача и грам. Моля за съвет относно някакви добавки, по възможност с минимална вреда и странични ефекти. До колкото разбрах хората с метаболизъм като моя се наричат "hard-gainer"-и и за тях се препоръчват някакви Mass Gainer-и, но понеже изобщо не съм запознат моля за съвет. Не разполагам и с кой знае колко пари, но при нужда ще се набавят. Въпроса е да си взема нещо, което ще си струва, и чиято цена е все пак в рамките на поносимото.

Thrombocyte
04-09-2012, 06:06
Здравейте,
тъй като и аз съм се сблъсквал с вашият проблем и съм трошил маса пари за добавки, бих искал да споделя какво действаше при мен: хапвах по 4-5 пъти дневно(храненията ми се състояха от предястие (супа с месо) и ястие(ориз с пилешко, свинско и любимата ми мусака), пиех по 4-5л вода дневно, а в залата тренирах по 3 пъти седмично, като всяка тренировка включваше едно базово(лежанка, клек, тяга), но не правих конвенционалните 3х8, а неща от типа : 1х10, 1х8, 1х5, 1х3, 1х2(1), т.е тренировките ми придобиваха и леко трибойски вид. Пих и гейнър, но според мен протеинът е по-добър вариант, тъй като е честа практика в гейнърите въглехидратите( или част от тях) да са чиста захар.
Та, резултатът бе - за 2 месеца г/д някакъв режим на трениране и хранене качих близо 10кг маса(не чиста, но маса) и повече от 50кг на трибоя.

Смятам, че ще е по-добре да инвестираш в храна: ориз, свинско, а не да купуваш гейнъри.

Prophecy
04-12-2012, 19:39
Тея гейнери за мен са пълен фъш .. качваш само на гъз и корем

Ukhtar
04-12-2012, 19:52
Гейнерът представлява нискокачествен протеин + захар(каква точно забравих).

По-добре инвестирай в някой хубав протеин и си вземи глюкоза в пакет/бурканче.