PDA

View Full Version : ВЪЗмущение



ShtrudeL
04-09-2012, 11:25
е, на 87 години е бил
не е голяма загуба

И аз обичам да чета цинични работи, дори повечето от книжките, които са ми любими са такива, но е отвратително да се говори така за някой.
Ако 70+ годишния ти дядо/баба/ почине каква загуба ще е?

"Смъртта на един човек е трагедия. Смъртта на милиони е просто статистика."

Знам, че смъртта е нещо естествено, което очаква всички ни, но що за студенокръвен трябва да си, за да обиждаш по тоя грозен начин близките на някого?!

И пак се връщам на цитата...
и омг всички един ден ще сме сбръчкани, посивели и изсмукани, каква ще е нашата загуба!?
По тая логика дай да умрем млади, за да си кажат хората "Ех, беше млад, имаше какво още да види..." !

PainMonopoly
04-09-2012, 11:44
Всъщност в интернетите може да се пише всичко :Д

Съмнява ме да го каже ирл.

NightGuardian
04-09-2012, 11:56
смъртта е напълно нормално нещо.

assd
04-09-2012, 12:05
на мен ми харесва цитата на Сталин, мъдър човек е бил :D

Concussion
04-09-2012, 15:34
Мен ме е яд за човека, особено след като разбрах какъв живот е живял... тц, тц, тц... такова богато минало, толкова трудове и накрая умира нелепо... Гадно е просто, не че ако не са го били нахапали кучетата е щял живота му да бъде пред него. Загуба е, щото все на готините хора им се случват такива нещастия, а абсолютни гадняри си доживяват старини. Не че зависи от нас, ама... Е как да вярваш че има господ...

EinGutesKind
04-09-2012, 15:37
смъртта е напълно нормално нещо.

Като е нормална, защо всеки реве и се тръшка :D

ShtrudeL
04-09-2012, 15:38
Ама какво значи 'само на готините хора'? Никой не заслужава да говорят така за него, на колкото и години да е. Не говоря конкретно за този човек, който споменахте, защото не е само той.

ShtrudeL
04-09-2012, 15:40
Като е нормална, защо всеки реве и се тръшка :D

Защото да умреш здрав е ужасно. Мога да го подтвърдя на 100000% процента от гледна точка на това, че изгубих човек по нелеп начин.

NightGuardian
04-09-2012, 15:41
Като е нормална, защо всеки реве и се тръшка :D

защото хората ги е страх от неизвестното.

Concussion
04-09-2012, 15:41
Искам да кажа, че често хора, които са постигнали много, имат някакъв голям принос за развитието на нещо, изобщо са дейни, и стойностни, възпитани и т. н. ги сполетяват нещастия и си отиват, някои от тях много млади - за това за мен е загуба, защото те имат какво да дадат на света и го правят, а си отиват твърде рано, не говоря за конкретния случай.

ShtrudeL
04-09-2012, 15:44
Смъртта на някой обикновен човек, който си е живял живота нормално, също е загуба.
Просто се дразня, че се класифицират така хората. Всяка смърт е загуба, независимо на колко си години, какво си постигнал и т.н.

Concussion
04-09-2012, 15:48
Смъртта на някой обикновен човек, който си е живял живота нормално, също е загуба.
Просто се дразня, че се класифицират така хората. Всяка смърт е загуба, независимо на колко си години, какво си постигнал и т.н.

Така е, съгласна съм с теб. Но тук нямам предвид човешкото, разбира се че за всеки човек ще скърби някой и ще страда, защото това също е загуба, но аз говоря вече по-мащабно, за това което е можел още да даде на света и да направи. В малко по-различен аспект поглеждам нещата, не че като е обикновен човечец няма да е загуба, не разбира се.

EinGutesKind
04-09-2012, 15:48
Защото да умреш здрав е ужасно. Мога да го подтвърдя на 100000% процента от гледна точка на това, че изгубих човек по нелеп начин.
Да, ама то не се реве само за младите ... баба и дядо като починаха, апартаментът едва не се наводни от рев ...

ShtrudeL
04-09-2012, 15:49
Да, ама то не се реве само за младите ... баба и дядо като починаха, апартаментът едва не се наводни от рев ...

Ами и аз това казвам. :>

PainMonopoly
04-09-2012, 16:25
Смъртта на някой обикновен човек, който си е живял живота нормално, също е загуба.
Просто се дразня, че се класифицират така хората. Всяка смърт е загуба, независимо на колко си години, какво си постигнал и т.н.

Аз пък се радвам когато гръмнат някой дебел мафиот и не го считам за загуба. Пък ако после гръмнат този, който го е гръмнал - profit!!!

Също така се зарадвах когато видях как кадафи умря като прасе. Някои хора просто не заслужават да изпитваш човешки емоции спрямо тях.

ShtrudeL
04-09-2012, 17:09
Може и да си прав за това... и все пак някъде има хора, които скърбят за своите близки...