PDA

View Full Version : Въпрос към разбиращите



young.wild.and.free
04-09-2012, 17:57
Ако искам да си направя нещо като сайт или форум, където да пиша примерно мои коментари към филми или книги, съвсем прост сайт, който да пи позволява да сложа текст и снимка, какво трябва да направя? Говоря за нещо безплатно, нещо за свободно време. Нищо сериозно. :) Някакви идеи?

doomkillerr
04-09-2012, 18:18
Ами първата стъпка е да понаучиш малко HTML - или да използваш програмка, като "Microsoft FrontPage" или пък "Xara Web Designer" за да направиш сайта. Втората стъпка е да си регистрираш безплатен субдомейн - примерно: "www.името на твоя сайт.free.bg" и третата последна стъпка е да качиш сайта на безплатен Web хост - там където си регистрирал и субдомейна.

young.wild.and.free
04-09-2012, 18:22
Коя от двете ми препоръчваш. Попринцип не съм навътре хич, затова ще ми дойде добре едно мнение ;д

raror
04-10-2012, 10:58
Ами първата стъпка е да понаучиш малко HTML - или да използваш програмка, като "Microsoft FrontPage" или пък "Xara Web Designer" за да направиш сайта. Втората стъпка е да си регистрираш безплатен субдомейн - примерно: "www.името на твоя сайт.free.bg" и третата последна стъпка е да качиш сайта на безплатен Web хост - там където си регистрирал и субдомейна.

Аз ползвах Xara-та :) нещо ми е по-проста 8-)

npp
04-10-2012, 11:16
да, тази "xara web designer" е идеална, само че минималната и цена е 50 долара

MaGuSs
04-10-2012, 12:08
Оф моля ви се. Какво го/я карате да инсталва програми за по 100 кинта, които са има-няма 1GB.

Ето какво съм писал тука, това е начина да се научиш.
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/516615-%D0%92%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5?p=10116220&viewfull=1#post10116220

Учиш таблицата за умножение и после да можеш да умножаваш е същото като да научиш уеб езиците и да си правиш сам уеб сайт.

Говоря за нещо безплатно, нещо за свободно време.


Ами първата стъпка е да понаучиш малко HTML - или да използваш програмка, като "Microsoft FrontP...гистрирал и субдомейна.
Doom, мислех, че твоя сайт си го писал ти, а не на програма. Разочароваш ме...
Никви си free.bg и тем подобни. Ето го пътя:
Правиш си сайт -> регваш домейн в www.co.cc -> регваш сайта в хост пр. www.000webhost.com -> връзваш си домейна с хоста /в нета и в хоста е обяснено как/ -> качваш си сайта с помощта на FTP клиент на хоста и си готов/а.

Всичко е безплатно.

Chacho
04-10-2012, 12:31
Вие па го пратихте да учи езици. Има готови приложения в нета, които са WYSIWYG и директно ти създават в сайт, който поддържа всички желани функции. Човекът не иска да става уеб дизайнер, иска да си направи сайт за филми.

young.wild.and.free
04-10-2012, 14:01
*Тя, момиче съм :d

Да, аз исках нещо по- простичко като това, което ви пратих, но не разбирам нищичко и в сайта който ми прати в тази тема http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/516615-%D0%92%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5?p=10116220&viewfull=1#post10116220

ми е много странен и не разбирам даже откъде да почна да чета ..

MaGuSs
04-10-2012, 18:26
www.videotutorials-bg.com Меню-Уроци -> HTML -> отиваш на последната страница и избираш Урок 1 :)

В първи урок все още няма да започнеш да учиш езика, а човека ще ти обяснява въобще що е това сайт,
но все пак го изгледай.

Успех ;)

П.П. @Chacho щом има свободно време и иска да се занимава със сайтове това е добър пример и защо не? От това също могат да се изкарват и то добри пари. Според тебе колко върви един уеб дизайн? - от 400 до 800лв. , а като и туриш на сайта система и още глупости между 1400лв и 2500лв. Намираш си фирмичка и бачкаш в екип и т.н. ама това не е темата за това да не продължавам да пиша.
Тези сайтове дето ги викаш в нета са готови системи - да нямам нищо против, можеш да им научиш всички екстри и функции, но ако искаш да научиш нещо полезно това не е начинът.

И все пак аз не мога да накарам никого да прави нещо без той да го желае. Аз в момента просто защитавам тезата, че не трябва човек да се мъчи с тези free web системи в нета, а да си прави сам сайта, така той ще си бъди уникален и единствен + че човек учейки уеб езиците като му се появи проблем с browser-а или нещо подобно, ще знае от какво може да е и как да си го оправи, а не да спами и да прави 100-тната тема във форум и да пита как да си изчисти бисквитките или за какво служат те?

Нали е така? Надявам се да се съгласиш с мене.

doomkillerr
04-11-2012, 19:17
Doom, мислех, че твоя сайт си го писал ти, а не на програма. Разочароваш ме...
Никви си free.bg и тем подобни. Ето го пътя:
Правиш си сайт -> регваш домейн в www.co.cc -> регваш сайта в хост пр. www.000webhost.com -> връзваш си домейна с хоста /в нета и в хоста е обяснено как/ -> качваш си сайта с помощта на FTP клиент на хоста и си готов/а.

Всичко е безплатно.



"MaGuSs" - Сайта съм го правил аз, но това какво общо има със сегашната тема. Авторката иска да си направи някакъв "прост" сайт, като няма никакви знания и умения. В такъв случай според теб нужно ли е да отдели необходимото време да натрупа знания отностно изграждането на Web сайтове, като целта е само 1 личен сайт? Все едно ти да искаш да си смениш маслото на автомобила и за целта да хванеш да научиш кое как работи, как се ремонтира и т.н. Понякога на хората не им се занимава с "излишни" (според техните потребности знания) и за това препоръчах програмка! Хем ще и е по лесно - всичко е "елементарно" направено, цветничко, показва си кое, как ще изглежда на момента, точно за такива потребители! А за free.bg го дадох само за пример... :)

bog4eto
04-11-2012, 19:33
Ехееее.
То е ясно, че това е най-добрия вариант, но не всеки има възможност да хване и да учи език.
Друго решение:
Защо не пробваш някой блог да направиш? Би ти свършило работата, ако не ти се занимава, лесно, чисто, просто.

Wax
04-15-2012, 17:05
А защо примерно не си направиш рег в Blogspot?

Deathwhisper
04-15-2012, 17:21
А защо примерно не си направиш рег в Blogspot?
или http://www.bulgarianforum.net/bg/create-forum/
..бързо и лесно.

NomNomNom
04-15-2012, 17:27
А защо примерно не си направиш рег в Blogspot?
Аввв, най-накрая някой да го предложи.

blogger.com

Не е необходимо всеки любител на филми да разбира от уеб програмиране.