PDA

View Full Version : Защо обичате музиката? Бихте ли си представили света без нея?



janetabojkova
04-10-2012, 05:34
За мен музиката е живот (колкото и банално да звучи). Интересно дали и другите се чувстват така, тъй като днес музиката се създава за комерсиални цели отколкото заради самата нея. :) :) :)

PLEYGIRL
04-11-2012, 13:16
Музиката за мен означава начина да се изразиш и да кажеш това което искаш! Музиката свързва всички хора. Всеки е свободен да слуша и прави такава музика каквато иска.

sunman
04-11-2012, 18:47
Днешната музика не струва!!
Я чуй нещо на Pink Floyd и направи сравнение с някоя песен на оня бобъра примерно! :)
Иначе за мен музиката която слушам е свобода,изкуство! :)

PullMeCloser
04-13-2012, 10:42
Не мога без музика. Постоянно слушам, всяка секунда, в която съм сама, че даже и с други хора. Винаги ,когато пътувам, когато вървя някъде сама, когато съм си у нас... Не си представям без музика. Обожавам и да слушам, и да пея, обаче най-тъжното е, че пеенето никак не ми се отдава :Д

thegreenzombie
04-13-2012, 11:30
когато чуем някоя позната или непозната мелодия, която ни хареса, започваме да си тананикаме, танцуваме, да се усмихваме дори.. музиката е нещо като "сила", която до толкова е завладяла съзнанието на хората, че почти няма човек, който да не обича да слуша музика.. музиката е и един от най-добрите начини да си разнообразим скучното ежедневие..
"you can't see it, but you can hear it, feel it, love it..."

xoxi
04-13-2012, 13:13
Сигурно мога и без музика.
Но не бих се отказала доброволно от нея.
Има песни, мелодии и гласове, които ми носят душевни оргазми и само луд човек би се лишил от тях..
Има песни, които просто ме кефят, но има и такива които ми влизат под кожата и буквално усещам музиката да минава през вените ми. Не знам как да го обясня. За изкуството няма точни думи.

Deathwhisper
04-14-2012, 01:03
За мен музиката е навик, но мисля че и за всички останали е такава.. Всичко което човек създава, се превръща в негов навик, и когато винаги си имал едно нещо, примерно родители.. и не можеш да си представиш какъв ще е живота след като ги загубиш. Аз пък не мога да си представя сутрешното кафе без цигара, но мога да ги откажа и зная че ме убиват, това е навика.. и все пак, ние ще умрем някой ден, децата ни ще пораснат и ще остареят, и техните деца също, но музиката няма да умре, вярно че ще остарее защото все по -нови неща излизат с годините,единствено може нещо да я измести, но не ни е писано да знаем какво ще е то.. не се тревожи за това, на поколенията ни няма да им пука колкото на нас, както на времето играехме на ТВ игри ,а сега на PS ...просто времената се менят, или по-точно ние ги меним,за по-добро уж.

JungleJaguar
04-14-2012, 07:42
Чалгата е есенцията на световната музикална културна особеност.Тя е солта на това изкувство.Не мога без попфолк.Горд съм ,че България се представя пред цял свят с това наше богатство.Чалгата е не перлата,а диаманта в златната корона.Чалгата те кара да мислиш.В нея има философски истини за живота,които извисяват България и целия народ високо над всички останали на Земята.

Colouring
04-14-2012, 09:30
За мен музиката е изкуство,чрез което мога да изразявам себе си.Няма значение дали ще съм тъжна,радостна,беразлична, дали ще ми е мързеливо или ще имам супер много енергия-винаги мога да намеря песен,която да отговаря на душевното ми състояние,и да я споделя с другите.Музиката свързва хората.Чрез нея изразяваме чувства и емоции,които никога не бихме казали сами на глас.

SmilezZz
04-20-2012, 14:59
Предполагам, че бих могла да живея и без музиката, въпреки че си я слушам винаги (когато отивам някъде сама, у нас, с приятели , по време на път и така) - превърнало ми се е в един навик, от който доброволно никога не бих се отказала. Някак си някои от песните ми влизат буквално под кожата и ме карат чак да изтръпвам, други просто съвпадат с настроението ми и начина , по който се чувствам. Винаги се намира някоя песен, която да отговоря винаги на настроението ми. Успокоява ме.