PDA

View Full Version : Далтонизъм - "Пречката в България"



EvolutioNDeviL
04-10-2012, 12:28
Здравейте на всички рядко се вписвам във форуми, но реших да напиша една кратка история... за тия проценти от хората със далтонизъм от който спадам и аз.
Реших да се пробвам за работа във въпросната служба на МВР , (Тренирам активно от години - фитнес с който го съчетавам с лостове,бягане и плуване т.е. съм в добра физическа и психическа форма), след многото документи и не малкото пръснати пари, се явих на преглед, малко преди това бях разбрал, че ако имаш проблем като този моментално те изключват, така и стана когато се явих пред докторската комисия... няма да споделям точно каква е била реакцията ми просто исках обяснение.Изкараха ми една книга с закони от бай ти Тошовото време и ми казаха "момче можеш ли да четеш какво пише тука" в нея се гласи "Хора с такова "заболяване" не могат да бъдат; Пожарникари, Полицай, Войници, Шофьори (Професионални)... ".Не съм запознат много със законите в другите страни, но съм обеден, че не са такива и много по леки знам,че в Англия не можеш да станеш единствено Пилот за Америка сигурно ще е нещо подобно.За поред път се убеждавам, че това управление, което го имаме дискриминира много хора!
Никога през живота ми не съм се чувствал, че това нещо ми пречи,нито пък след такава случка.Отговор няма... дори те самите не можаха да ми кажат на какво може да ми попречи това.Лично моето състояние не е толкова зле (според мен) -70 % от цифрите ги познавам, но това не е достатъчно.
Пуснах тази тема за да информирам тези от вас който смятат та започнат работа.. сигурно списъкът с непозволените позиции е по- дълъг.Мен това няма да ми попречи да продължавам напред, но замислете се защо трябва да е така....

plamen4o65
04-14-2012, 21:18
Да ти кажа далтонист съм,но не ми дреме.Защо хората да не могат да станат примерно пожарникари?
Какво толкова примерно,ще виждат огъня друг цвят?

EvolutioNDeviL
04-16-2012, 08:09
Не трябва да го смяташ за проблем, но все пак живеем в България и законите ни са толкова глупави, че трябва да се измислят на ново.Не наблюдаваме за пръв път поправка в закона не се е намерил някой който да го предложи, ако имам възможността бих го предложил за преразглеждане, а не да ни казват, че не ставаме....