PDA

View Full Version : Ницще



young.wild.and.free
04-11-2012, 07:29
Тези, които се интересуват, могат ли да ми помогнат. Търся си нещо негово за четене, но прочетох, че сестра му е редактирала повечето му творби след смъртта му. Искам нещо от него, което със сигурност е от него. Някой?

Concussion
04-11-2012, 07:56
Кой е НИЦЩЕ? :(

RagioL
04-11-2012, 07:59
Кой е НИЦЩЕ? :(

Сериозно ли не знаеш или си правиш майтап?

RagioL
04-11-2012, 08:21
Ахаха не обърнах внимание че автора е объркал името.

ScarlettS
04-11-2012, 10:03
Ами можеш да прочетеш Тъй рече Заратустра, Антихрист, каквото си решиш. Честно казано гледната ми точка се разминава по доста неща от неговата и не съм почитателка на философията му, но все пак не е лошо да го прочетеш, колкото да имаш представа за какво иде реч особено ако по принцип се интересуваш от подобна литература.

young.wild.and.free
04-11-2012, 16:13
Дае ок, без да искам допуснах грешка. Най- малкото щом се интересувам поне името му знам ; )

JungleJaguar
04-11-2012, 18:26
Тъй рече Заратустра му е една от най-великите творби.Имам я на РDF,ама да ти кажа,да,както каза, сестра му ги е редактирала ,така че ти препоръчвам превода на Жана Гълъбова,който се смята за доста точен.Друг негов шедьовър е За истината и лъжата в извънморален смисъл,Отвъд доброто и злото и т.н.
Ницше е велик.

defender
04-11-2012, 18:55
Ницше е велик.
И я кажете тогава, какво толкова полезно сте научили от него, скъпи мои учтиви, любвеобвилни и услужливи приятели.

RagioL
04-11-2012, 19:18
Питате ме какво означава идиосинкразията при философите?... Например това е недостигът на историческа духовност в намеренията и начина на мислене, омразата им към представата за бъдното, техният египтицизъм. Те смятат, че деисторизирайки нещо, му правят чест sub specie aeterni , създавайки от него мумия. Всичко онова, с което философите се занимаваха през хилядолетията, бяха понятия-мумии, изпод ръцете им не излезе нищо истински живо. Те само убиваха и изкормваха — тези господа служители на бога-понятие; когато му се кланяха, те ставаха жизненоопасни. За тях смъртта, промяната, възрастта, както и растежът — това са все упреци, дори отрицания. Това, което е, няма да бъде; което ще бъде, то не е... И те всички отчаяно вярват в сегашното. Но понеже не могат да го уловят, те търсят основания за това, че им се изплъзва. Има някаква измама в това, че не можем да възприемем истински сегашното — а кой ли е измамникът? „Ето го! — крещят доволно те. — Това е чувствеността, сексуалността! Тези сетива, които и така са неморални, ни залъгват, мамят ни относно истинския свят. Морал: това означава да се освободиш от товара на чувствената измама, от бъдещето, от историята, от лъжата — историята не е нищо друго освен вяра в чувството, вяра в лъжата. Морал: отрицание на всичко, отдаващо вяра на сетивното, към останалата част на човечеството — нали тя е „народ". Да си философ, да си мумия, да представяш монотоно-теизма винаги с маската на гробар! И най-вече да избягаш от тялото, от тази несъкрушима фиксидея на чувството, да го отречеш напълно, въоръжен с всички възможни грешки на логиката, и да го компрометирай!, въпреки цялата му дързост да се представя за истинско!"

из Залезът на боговете
Или как се философства с чук в ръка
Фридрих Ницше

gandalfepi4
04-11-2012, 20:48
Раждането на трагедията, Тъй рече Заратустра

gandalfepi4
04-11-2012, 20:51
И я кажете тогава, какво толкова полезно сте научили от него, скъпи мои учтиви, любвеобвилни и услужливи приятели.

Научих че си напълно ненужен педеруга, който не може да си бръкне в гъза без карта, олигофрен с олигофрена.

Бати дебила си, дори не можеш да произнесеш "Ницше" но си експерт. Боклук с боклука, гнойната пъпка с три косъма в гъза ми е по-умна от тебе, отпадък интелектуален.

defender
04-11-2012, 21:08
^ щади сърцето, напрягаш се.

gandalfepi4
04-12-2012, 08:45
Ти пък си щади пишленцето че си го протъркал до кръв.

"Виште ме! Ас ще pwn-a атехистите!!!1"

http://i.chzbgr.com/completestore/2012/4/9/f4fd0d52-e976-48c0-a972-e8cdde986e82.gif

"Уф. Еми нищо, техническа победа от моя страна, отивам да маструобирам"

defender
04-12-2012, 14:00
кога ще ме поканиш да дойде в Холандия на гости, от толкова време вече се познаваме, станахме си почти роднини, чувствам те като 2-ри братовчед.

gandalfepi4
04-12-2012, 14:18
И аз те чуствам като част от себе си. Като онова малко, кръгло лайно което излиза когато се навреш в кенефа да сереш, но се окаже че по-скоро ти се пърди.

Concussion
04-12-2012, 15:50
http://www.vbox7.com/play:f729eaed

young.wild.and.free
04-12-2012, 15:59
http://www.vbox7.com/play:f729eaed
хахааххаха :D много добър клип