PDA

View Full Version : На високо токче :)



пAteNцЕ
04-11-2012, 09:02
Такам...от известно време имам мерак да се кача на едни токчета (е не за постоянно) но примерно ако има някакво официално събитие да не изглеждам смешно докато хода с тях....
Не съм ниска нито пък висока (165) но не ми е зор просто искам да се науча още от сега да си знам
Съвети? Как вие се научихте да ходите на "високо" ? И като за начало с каква височина да започна все пак едва ли ще се кача на 15-сантиметровите някога...? Ако искате дори сложете снимка на вашия любим модел и какъв вкус имате :)

ПП: съжалявам ако има такива теми :cool:

1Пуканка1
04-11-2012, 09:46
:D Aз ходих преди време на курсове за модел ... И ме накараха да ходя на 7-8 сантиметрови токчета! Е естествено само там..не по улиците щото все пак бях на 11..[[Сега съм на 13 :D i Не ХОДЯ на токчета!??!?!?! ]] Просто обуи някакви токчета и почни да ходиш у вас с тях...Ще свикнеш :)

1Пуканка1
04-11-2012, 09:49
ПП:Благодаря ти че ми помогна за въпроса със бюстиетата :) !

anonymous708973
04-11-2012, 11:29
Първите ми обувки на ток бяха 14 см за една сватба. Майка ми ги купи с идеята, че ще ги сложа, ще видя колко са неудобни и тя ще ги прилапа после. Да, ама не :д Носих си ги чат-пат, рядко, но явно достатъчно често, за да си изкривя походката.
Спрях да ги нося. Купих си едни зимни ботички на 4-5 см токче, изтривах им капачките неправилно... на следващите - също. Започнах да нося по-рядко токчета и по-често равни обувки. Стараех се да ходя правилно. В момента все още се забелязва леко неправилно изтриване на обувките ми, но положението е по-добре. Имам 2 чифта ортопедични обувки - едни за пролет/есен и едни летни сандали. Имам и високи токчета. Най-удобният модел са тези с привидно високия ток, който обаче се неутрализира от вградената платформа. Купи си 5-6 см токче и ги редувай с 1-2 чифта равни обувки. Ще свикнеш постепенно. А височината ти е просто прелест. 165-170 е идеално :]

пAteNцЕ
04-11-2012, 11:53
е ок :oops: аз обаче съм свикнала на широките плаващи кецове и да се надявам че ще намеря удобен модел :D
обаче пък намерих едни обувки (не са стари 1/2 години носени 1 път само на майка ми) поне 10 санта на платформа ще тренирам с тях у нас :D пък и не са лоши ама първо да се науча на тях че да не изглеждам смешно :д

1Пуканка1
04-11-2012, 12:07
:) сУпер.Само гледай да не са ти големи,защото тогава ще видиш наистина какво е да изглеждаш сме6но :D

пAteNцЕ
04-11-2012, 12:09
аа не са точни са ми ;) само да не си изкълча глезена че ще видя кеф и красота отсякъде :D

Зайче..
04-11-2012, 14:09
Аз се научих като бях в четвърти клас. :D Обувах токчетата на мама (вкъщи) и обикалях по цял ден. Първите ми токчета бяха на 12г. Носих ги от дъжд на вятър, докато не дойде лятото. После по-често ги обувах, обаче хич не ми беше удобно. Сега цяла зима не съм се докосвала до нещо по-високо от гуменките си и не знам лятото как ще свикна пак.. :D

Ето ти снимка на малка част от токчетата ми. http://prikachi.com/images/803/4531803z.jpg

пAteNцЕ
04-11-2012, 14:13
ауу много са сладурски! :oops: е такива да нося са ми целта! :D

Зайче..
04-11-2012, 18:18
Искаш ли да ти дам един сайт с убийствени обувки на ниски цени? (обаче не е български) :)

пAteNцЕ
04-11-2012, 18:25
ех не благодаря нямам нужда първо да се науча да ходя ;)
иначе благодаря на всички ако имате някакви съвети и насоки към мойто "обучение" ще се радвам да науча :)
че после да не се радвам на изкълчено или счупено....

Зайче..
04-11-2012, 18:33
Малко практика вкъщи ще ти свърши работа. Поне аз не знам за нещо по-специално в ученето на ходене на високи токчета.. :д

Hayashi
04-11-2012, 20:02
Първите ми бяха на 14. Бяха 8 см и бяха много удобни за носене.
Сега съм на 18 и смея да твърдя, че вървя доста добре на ток. Но аз съм много ниска и винаги съм имала мотивация да се науча. Но аз и досега не ходя на тънки токчета.

Не се качвай на повече от 8-9 см в началото. И не си свивай краката в колената, защото отстрани изглежда ужасно. xD

Violenza
04-12-2012, 05:39
Няма значение колко е висок токът, търси си удобни обувки, т.е. да нямат много голям наклон, да са стабилни и ако са отворени да не ти се вади кракът. И недей от първия ден да втурваш да обикаляш кой знае колко с тях, бързо ще ти се уморят краката щом не си носила ток досега, с времето се свиква.
И ако ще ги пробваш у вас, внимавай да не е на някой хлъзгав паркет.

Tiin
04-13-2012, 17:23
Искаш ли да ти дам един сайт с убийствени обувки на ниски цени? (обаче не е български) :)

Я дай сайта :)

Зайче..
04-13-2012, 17:27
Я дай сайта :)

http://www.wholesale-dress.net/women-s-pumps-c2122 :)

adoreher
04-13-2012, 18:43
веднага скочих на високите
в началото ме боляха краката, изкривявах им токчетата но се научих... някак ;d

Зайче..
04-13-2012, 18:50
в началото ме боляха краката, изкривявах им токчетата но се научих... някак ;d

Аз още ги изкривявам! :д Много е забавно като са по-изкривени и как си личи.. :д

whitebunny
04-14-2012, 10:43
Първите ми обувки на ток бяха 10см за мое очудване си ходех нормално не си свивам колената. Само дето съм си малко бавничка понякога припкам след приятелите да ги настигна ;d
Иначе и аз ги изкривявам още след първото излизане с тях.. на дясното токче от дясната страна :D Иначе с левия съм си ок има ли някакъв чалъм да се науча с десния крак да ходя правилно ;d

PullMeCloser
04-14-2012, 11:04
Аз скочих на 8-9 см направо, токче по-ниско от това не съм носила. Ами... мисля, че ходех доста добре, не съм се и прегърбвала, кривяла глезените и тн. Майка ми също ми го каза, както и приятелки, за които съм убедена, че казват истината :Д На... 15-16 бях. След това спрях да нося. До лятото. Лятото си купих токоче на 12-см, дебел ток. Е, до сега по-удобни обувки на ток не съм носила! Обожавам ги, цял ден съм изкарвала на тях, страаааашно удобни. Имам ботуши на 10 см ток. Зимата си взех и платформички-9см, нисички, супер удобни. Сега си купих обувки на 13-14см. Обувала съм ги веднъж и са доста удобни( за сега така ми се струва), едни други сини на 9см и платформи-11см. Като цяло доста си ходя на токчета, много обичам, удобно ми е и мога да ходя. Ще се научиш, няма страшно, не е толкова трудно. :Д

Your.Passion
04-14-2012, 20:40
Аз все още не съм се ходила с токове ,но пък ги харесвам даже имам люббимо моделче :D http://prikachi.com/images/882/4647882j.jpg