PDA

View Full Version : цикъл



pamito14
04-11-2012, 17:01
здравейте! та направо към въпроса значи никога не съм водила полов живот имам цикъл от 6 sreshty 7 клас лятната ваканция и трябваше сега този месец да ми дойде на 2 априлл а вече сме 11април и не ми е все още мама ми каза че ще ходим на лекар ако не ми дойде до края на месеца ама нз аз неискам да ходя и ако може някой да каже от какво е на 15 сам ако е от значение . благодаря много на хората които ще отговорят !!!!!! лека вечер

DisappointedDreamer
04-11-2012, 17:03
Има много причини, поради които да ти закъснява - климат, прием на лекарства, рязко качване или сваляне на килограми, стрес и т.н. Най-добре отиди на гинеколог, права е майка ти, и без това един профалктичен преглед да си направиш. Не е страшно, особено щом си девствена.

gangstalove
04-11-2012, 17:20
Спокойно и на мен първите две години не ми идваше редовно, може просто да не ти се е регулирало още ;)

SmilezZz
04-11-2012, 17:44
Не си девствена или просто , ей така, постна темата в "Секс" ?
- Причините, поради които да ти закъснява могат да са най-различни: прием на антибиотици, смяна на климата, стрес и т.н. Отиди на гинеколог.

BrunettesDoItBetter
04-11-2012, 21:32
Пък можеш да пробваш да пиеш бял равнец,помага. Билка е, няма начин да ти навреди.

FuCKkK13
04-11-2012, 22:43
климат,смяна на местоположението,пиене на витамин Ц,пиене на лекарства,един месец не е фатално,че чак на лекар да ходиш.. а и + това има хора,които до 3-4г. след като им дойде имат нередовна менструация така че спокойно

DisappointedDreamer
04-11-2012, 22:44
Не е лошо един профалактичен преглед да си направи и да посети гинеколог.

FuCKkK13
04-11-2012, 23:09
^ имах в предвид преглед точно за това,че е малко пресилено.. иначе на профилактичен така или иначе се ходи 1-2 пъти в годината..

In*The*Face
04-12-2012, 10:11
Гинекологичен преглед, ако си девствена не трябва да те тревожи ни най-малко. Не боли, не е страшно, а и не би навредило. Що се отнася до цикъла в никакъв случай не би трябвало да те тревожи. Както са написали по-горе причините може да са много. Отделно от това при някои жени цикъла се нормализира и започва да идва от дата на дата, след като започнат да правят секс, при други дори след раждането, а при трети никога не е напълно предвидим. Но пак повтарям - преглед не би навредил и не трябва да те притеснява.

FuCKkK13
04-12-2012, 10:30
^ при тия третите в повечето случаи се изписват противозачатъчни примерно,за да им се нормализира..

In*The*Face
04-12-2012, 10:44
^ при тия третите в повечето случаи се изписват противозачатъчни примерно,за да им се нормализира..

Точно така има методи и лекарства, които уж са за нормализиране на хормоните, но доста често водят до ужасни последствия, като прекомерно окосмяване и напълняване например. За това е хубаво при подобни случаи да се потърсят повече от 2 мнения при различни специалисти.

granger
04-12-2012, 10:48
"Ужасните" последствия идват тогава,когато хапчетата за регулация, не са изписани правилно. Именно заради това се правят изследвания.

In*The*Face
04-12-2012, 10:54
"Ужасните" последствия идват тогава,когато хапчетата за регулация, не са изписани правилно. Именно заради това се правят изследвания.

И не само. Хапчетата не винаги указват едно и също влияние на тялото. Моя много близка приятелка мина през стотици изледвания, десетки различни лекари и предписания и ефектът е 36 годишна, 110 килограмова жена със затруднения в дишането и отоци в краката, според специалисти, в следствие от хормонални нарушения на предписани хапчета за регулация преди повече от 6 години. Според гинеколога на когото се спря последно всичко това е могло да й бъде спестено.
За това казвам, че е хубаво да имаме повече от 2 различни мнения, за да сме сигурни в това, което предприемаме.

granger
04-12-2012, 10:56
За периода на тези 6 години нищо ли не е предприето,защото е факт ,че има такива жени,които имат проблеми с хормоните. При такива ситуации,просто не е хубаво да те блъскат допълнително като опитно зайче. Както и да е, изчекнахме темата.

pamito14
04-12-2012, 19:37
izvinqvam se 4e pisha na latinica blagodarq mnogo na vsi4ki ami to kvo tochno ti pravqt 4e ne sam hodila do sega pak me e malko strah

solni4ka
04-13-2012, 10:54
на мен трябваше да ми дойде още в края на миналия месец, но реших да изчакам известно време и вчера ми дойде.....предполагам, че е от климата

mimchenceto
04-13-2012, 12:16
Цикъла закъснява по много причини не се притеснявай веднага. Често е от климата, а и както сега един ден е топло на другия студено е нормално.. Случва се и при пътуване или при стрес причините са много, а и както вече казаха един преглед при гинеколог не е нищо страшно. :)

http://bialotechenie.net/ginekologichen-pregled/ ето тук може да прочетеш какво точно е прегледа :)

pamito14
04-14-2012, 22:52
doide mi :D spokoina sam blagodarqna vsi4ki i pak da se izvinq 4e isha na latonica