PDA

View Full Version : Операция на лимфен възел.. anybody? Нямам чувствителност.



oTPoBHa
04-12-2012, 14:50
Здравейте, на някой да са му правили операция на лимфен възел, или да е запознат с това? Нямам чувствителност на един участък от кожата на ръката ми при лакътя, около 2-3 см площ. Операцията беше с пълна упойка и всичко мина добре. Ама тази нечувствителност малко ми създава дикомфорт :D Дали е възможно да е някакъв временен ефект от упойката? Мерси за отговора. :)

MagicSmiles23
04-12-2012, 16:02
Колко време мина от операцията?

oTPoBHa
04-13-2012, 06:32
Ами около 48 часа. Извадиха лимфния възел за изследване. Те винаги така правят. А някой дали е запознат с устройството на лимфната система в човешкото тяло. Дали се възстановява по някакъв начин загубата на този възел. Аз попринцип бях против това да се извади, но просто това е единствения начин да се диагностицира, за съжаление.

MagicSmiles23
04-13-2012, 07:00
Къде по точно се намира мястото което са оперирали?

oTPoBHa
04-13-2012, 07:37
Под мишницата. Нямам изпотявания, сърбежи, дъра-бъра. Правили сме ренген на бял дроб и сърце, мамография и ехография на възлите.. кръвни картини дъра-бъра - всичко е ок, само това възелче.. Сега вече ще разберем причината.

MagicSmiles23
04-13-2012, 07:48
Мхм..мисля ,че е от упойката. =3 Хубаво е да чуем и друго мнение. =3 Дано се оправи!Късмет!!! =3

oTPoBHa
04-13-2012, 08:27
Всичко ще е наред. Малко кофти, че се стигна до хирургична интервенция, но за съжаление това е нивото на медицината днес. Няма как да го диагностицират по друг начин. Чакаме хистологичните изследвания - изследват материала обикновено за разни тумори и т.н. http://www.coralclub.vselena.com/limfa.htm - една много хубава статия за лимфната система. Оказва се, че е слабо изучена тази система. Да се надяваме, че отстраняването на това възелче няма да предизвика разни отклонения и болести в организма.

MagicSmiles23
04-13-2012, 08:46
Да се надяваме! =3