PDA

View Full Version : Зов за помощ!



mish0ka
04-12-2012, 20:27
Привет, имам голям проблем за решаване и се нуждая от вашата помощ. Проблемът е следният:
Харесвам една мацка, която познавам от 2-3 години. През тези 2-3 години сме изживяли заедно много приятни моменти, но само на ниво приятели. Единствената пречка, която стои между двама ни е, че тя не спира да мисли за предишния си приятел.

В мен тя намира човека, на когото може да сподели всичко, да си поплаче, да задава какви ли не въпроси, с цел да ѝ се помогне. Правя всичко по силите си да се чувства добре, защото тя е ценен за мен човек, който не мога да изгубя просто ейтака. Помагам ѝ с каквото мога. Търсим се взаимно - ту аз нея, ту тя мен. Рядко съм ѝ отказвал да излезем, да се видим - винаги съм се отзовавал веднага, стига да мога.

Харесвам я като човек, като приятелка, като момиче.. /по всички възможни начини/. Има прекрасен характер, като изключим, че се доверява на всеки човек много лесно. Хората и говорят какви ли не глупости и тя вече не знае какво да прави. Ту се отказва от него, ту пак почва да си мисли за него - с две думи е объркана. От тук идва и проблемът - тъкмо се откаже от него, и хоп пак някой и говори глупости и тя се връзва.

В следствие на това и аз съм страшно объркан. Не знам какви действия да предприема - да си останем приятели или да премина към фаза "повече от приятели". Искам да я направя щастлива, бих дал всичко по силите си за нея. Преживяла е толкова много лоши моменти в живота, които са сривали прихиката ѝ, че сърцето ми не позволява я оставя и забравя, дори и на моменти да ми се иска.

Ето и въпросите по които очаквам да ме посъветвате!
1. Да продължа ли, или да се откажа?
2. Как мога да я откажа от бившия ѝ, макар че единственото лекарство е времето?
3. Ако надмина фаза "приятели", какви действия да предприема за следващата фаза?
4. Вие как бихте постъпили, ако бяхте в същата или подобна ситуация?

Благодаря много на всеки един от вас!!! Извинете ме, ако съм допуснал правописни и лексикални грешки. В момента ми е адски напрегнато и объркано и не гледам много какво пиша.

fluffy_^
04-12-2012, 20:40
Аз само ще отговоря на 4 въпрос...

Ще и кажа харесвам те..като нещо повече от приятел :) предполагам че ще се шашне и ще и стане много странно затова следкато и кажа ще изчакам малко време там няколко дена и ще пристапя към действие ;)

Като според мен ако и тя те харесва като повече от приятел ще забрави за бившият си няма да ти е нужно да се отказваш и ще предприемаш към следващата фаза ;) good game!

mish0ka
04-13-2012, 07:13
някой друг?!

SisiStrange
04-13-2012, 07:42
Трудно е да надминеш фаза приятели и вероятно няма да успееш. Явно ИСКА онова момче. Може да е тъпанар, нещастник и прочие, но тя явно си го харесва и нищо не можеш да направиш по въпроса. Или ще и мине на нея самата мисълта, че си губи времето с него, или не. Каквото и колкото и да й говориш, няма да стане.
Може да опиташ да и покажеш само колко хубаво би могло да и бъде с теб като я караш да се смее и да си прекарва добре. Току виж направила връзката, че с тебе - good, с него - драма и филми.
На този етап не бих си признавала чувствата.

Violenza
04-13-2012, 07:51
Трудно е да надминеш фаза приятели и вероятно няма да успееш. Явно ИСКА онова момче. Може да е тъпанар, нещастник и прочие, но тя явно си го харесва и нищо не можеш да направиш по въпроса. Или ще и мине на нея самата мисълта, че си губи времето с него, или не. Каквото и колкото и да й говориш, няма да стане.
Може да опиташ да и покажеш само колко хубаво би могло да и бъде с теб като я караш да се смее и да си прекарва добре. Току виж направила връзката, че с тебе - good, с него - драма и филми.
На този етап не бих си признавала чувствата.
Същото.
Ако наистина има някакви чувства към въпросния бивш, а ти се опиташ открито да я настройваш срещу него, може да го приеме като намек, че я караш да избира между вас двамата. А това определено би я отблъснало.
Засега според мен не е разумно да поискаш нещо повече от нея, но не й показвай, че ще си абсолютно винаги насреща, за да има на чие рамо да поплаче за бившия си. Много лесно ще те приеме за даденост и няма да може да погледне на теб по друг начин. Бъди до нея, но като мъж.

brutaLxxbunny
04-13-2012, 08:01
Le friendzone.

mish0ka
04-13-2012, 20:59
Благодара ви! :) Нуждая се от още мнения!!!

anonymous708973
04-14-2012, 10:15
Така, първо, не си й приятелка, че да ти плаче на рамото за бившия. Ако мисли за това да те ползва, махай я.
Влез й под кожата и няма да повярваш колко бързо ще забрави за бившия. Не й слушай глупостите, че й трябвало време и прочее. Едва ли е новина, че понякога жените говорим неща, които не мислим. Излизай с нея, прегръщай я, опитай се да я целунеш, ако не ти даде - не се сдухвай, правете заедно някви интересни неща... но не й лази в краката.

valdesbg
04-14-2012, 14:13
Ето и въпросите по които очаквам да ме посъветвате!
1. Да продължа ли, или да се откажа?
2. Как мога да я откажа от бившия ѝ, макар че единственото лекарство е времето?
3. Ако надмина фаза "приятели", какви действия да предприема за следващата фаза?
4. Вие как бихте постъпили, ако бяхте в същата или подобна ситуация?


1. Ми.. със същото поведение не продължавай. Бъди мъж, а не приятелКА. Сега си второто и затова тя не те иска.
2. Като почнеш да не и даваш всичко на готово. За всяко внимание в от твоя страна тя ще се потруди и ще ти върне. Ще я покажеш че безплатен обяд няма. Ще разбере че вече не диктува тя парада. Друго нещо - тва с бившия е измислица с цел да провери доколко и се връзваш на дивотиите. Вероятно на несъзнателно ниво става всичко това. Та.. бъди чаровно нахален, не се съобразявай с всичко което ти каже, имай свое мнение по въпроса. Недей да и ходиш по полата, ами почни да водиш. И ще видиш как бързо ще се обърнат нещата и бившия ще избледнее някъде.
3. Нищо по специално от предната точка. Ако не си мъж ще си приятелка, тъжно но факт.
4. Обръщам другата страница и ако девойката е заинтересована - значи има хепиенд. Ако не е - пътя, шапката и за хляб :)

Лек коментар от мен - недей да правиш нещата заради нея. Прави ги защото на теб ти е готино и защото знаеш че това ще се хареса и на другите. Недей да зависиш от хорското одобрение.

Chacho
04-14-2012, 14:28
1. Ми.. със същото поведение не продължавай. Бъди мъж, а не приятелКА. Сега си второто и затова тя не те иска.
2. Като почнеш да не и даваш всичко на готово. За всяко внимание в от твоя страна тя ще се потруди и ще ти върне. Ще я покажеш че безплатен обяд няма. Ще разбере че вече не диктува тя парада. Друго нещо - тва с бившия е измислица с цел да провери доколко и се връзваш на дивотиите. Вероятно на несъзнателно ниво става всичко това. Та.. бъди чаровно нахален, не се съобразявай с всичко което ти каже, имай свое мнение по въпроса. Недей да и ходиш по полата, ами почни да водиш. И ще видиш как бързо ще се обърнат нещата и бившия ще избледнее някъде.
3. Нищо по специално от предната точка. Ако не си мъж ще си приятелка, тъжно но факт.
4. Обръщам другата страница и ако девойката е заинтересована - значи има хепиенд. Ако не е - пътя, шапката и за хляб :)

Лек коментар от мен - недей да правиш нещата заради нея. Прави ги защото на теб ти е готино и защото знаеш че това ще се хареса и на другите. Недей да зависиш от хорското одобрение.

Нямам кво да добавя, просто исках да натъртя на този коментар. Особено последната част.

umri
04-14-2012, 20:59
1. Ми.. със същото поведение не продължавай. Бъди мъж, а не приятелКА. Сега си второто и затова тя не те иска.
2. Като почнеш да не и даваш всичко на готово. За всяко внимание в от твоя страна тя ще се потруди и ще ти върне. Ще я покажеш че безплатен обяд няма. Ще разбере че вече не диктува тя парада. Друго нещо - тва с бившия е измислица с цел да провери доколко и се връзваш на дивотиите. Вероятно на несъзнателно ниво става всичко това. Та.. бъди чаровно нахален, не се съобразявай с всичко което ти каже, имай свое мнение по въпроса. Недей да и ходиш по полата, ами почни да водиш. И ще видиш как бързо ще се обърнат нещата и бившия ще избледнее някъде.
3. Нищо по специално от предната точка. Ако не си мъж ще си приятелка, тъжно но факт.
4. Обръщам другата страница и ако девойката е заинтересована - значи има хепиенд. Ако не е - пътя, шапката и за хляб :)

Лек коментар от мен - недей да правиш нещата заради нея. Прави ги защото на теб ти е готино и защото знаеш че това ще се хареса и на другите. Недей да зависиш от хорското одобрение.

Съгласен съм, но има и друго.

Когато едно момиче те възприеме само като приятел, излизането от френд зоната е почти невъзможно. Каквото и да правиш, както и да се промениш, шансът ти е почти нулев. Тя те познава в една светлина, като тип човек, който се държи по определен начин и доста отдавна те е категоризирала. По твоите обяснения, ти си в списъка с хора, с които тя никога няма да прави секс или да има нещо повече от приятелство. Приеми фактът и стреляй другъде. И със следващото момиче подхождай по различен начин. Към следващото момиче давай по примера на valdes.

valdesbg
04-14-2012, 23:47
Умри и ти си прав. Ако изобщо има някаква възможност да излезеш от френдзоната то това е начина според мен. Макар че излизането от френдзоната и качването на другата стълба за мен си е чиста фантастика :)

SmilezZz
04-22-2012, 10:58
1. Да продължа ли, или да се откажа?
Струва ми се, че вече си попаднал в графата "Приятели", а от там трудно се излиза, освен ако не влезеш под кожата й и не я накараш да разбере колко я обичаш и подобни. Не мога да обясня какво искам да кажа.
2. Как мога да я откажа от бившия ѝ, макар че единственото лекарство е времето?
Както казах по - горе: влез под кожата й. Как ? Ти трябва да знаеш, ако я познаваш добре.
3. Ако надмина фаза "приятели", какви действия да предприема за следващата фаза? Ако надминеш въпросната фаза - за следващата сам ще усетиш как да действаш. Но тя в момента просто те има за добър приятел, на който може да сподели всичко и да поплаче на рамото , заради бившия си.
4. Вие как бихте постъпили, ако бяхте в същата или подобна ситуация?
Бих се опитала да променя нещата, макар да е трудно това. Щях да пробвам веднъж, ако не стане - просто приемам факта, че сме само приятели и такива ще си останем.

jghgh
04-22-2012, 12:49
Понеже казахте за стълбите, но не обяснихте -> http://debian.fmi.uni-sofia.bg/~vls/public/ladder/Ladder%20Theory.htm


Не, не се излиза от френдзоната, наистина. Приеме ли те жена за приятелКА, не за мъж... мале, мале. Много жалко, наистина :)
Приятелите на жените са възприемани като приятелКИ и само приятелКИ. Никоя жена не иска да се мушка с приятелКИте си, съотвено и с приятелите си от мъжки пол, които за нея, както изяснихме, са като приятелКИте (възприема ги така - като безполови същества, като лишени от сексуалност... просто приятели, както се вика).
Не знам какво да ти кажа, но това е нещо ужасно :Ь
И това че сте си много близки и всичко си споделяте от една страна е прекрасно, защото сте осъществили връзка като човешки същества, но тя е само платонична. На теб това не ти изнася, защото го няма секса (чисто като понятие) в подобни отношения. Повярвай, жените когато са влюбени или намират някой мъж за привлекателен правят какво ли не за да не го изгубят. И искат непрекъснато да му поддържат вниманието. В този ред на мисли те няма да плямпат за бившия, за да не вземат да откажат момчето, което са си харесали, от себе си.
При теб явно не е така.
Аз все пак ти желая успех, де. ;)
Прочети теорията на стълбата!
Вярна е... за жалост, много е вярна! Светът е гаден, тъп и циничен, а жените - още повече. За съжаление наистина не е вярно това, че искаме любов, разбиране, изслушване и т.н. Жените искат да ги лъжеш, мачкаш и да се налага да ти се доказват. Казвам го само just in case, ако се чудиш защо тя харесва "тъпия си бивш лошо момче", а ти вечно насреща, изслушващия и т.н. си игнориран.

Robe
04-22-2012, 13:09
http://xaxor.com/images/Friend-zone-pics/Friend-zone-pics12.jpg

Chacho
04-22-2012, 19:57
Жените искат да ги лъжеш, мачкаш и да се налага да ти се доказват.

Само последното.

anonymous708973
04-22-2012, 20:02
Без такива заключения, моля. Последното, което искам, е да ме лъжат и мачкат, мерси.
Това с доказването... има нещо вярно обаче, не мога да го отрека. Ама ако някой е толкова важен, че да му се доказвам, значи и той ще се доказва на мен.

Chacho
04-22-2012, 20:08
Ако ти се доказва в подходящите моменти, сама ще искаш да му се докажеш. И то несъзнателно.

anonymous708973
04-22-2012, 20:23
Напълно вярно.

ЛюБов
04-23-2012, 07:29
седни и погожори с момичето кажи и всичко не и спестяваи нищо ако е човек с малко мозак поне щесе позамисли
иначе никога няма да разбереш какво мисли тя за тази вазможност да бъде с човек които я обича вапреки всичко