PDA

View Full Version : Сертификат ПОмОЩ



DaniDaKid
04-13-2012, 08:31
http://store.picbg.net/thumb/CA/39/6a1de6db2bcaca39.JPG
на половината места дето влизам ми вади такива съобщения а като ги добавя като изклщчение така ми отваря сайта че нищо не може да се види :( Моля дайте некви идей как да го опрая....
"Тази свързаност със сайт е несигурна











Задали сте на Firefox да се свърже безопасно с www.facebook.com, но не може да се гарантира безопасна свързаност.



Обикновено при безопасно свързване сайтовете предоставят доверена идентификация, доказваща, че сте на правилното място. Идентификацията на този сайт не може да бъде проверена.







Какво да правя?





Ако обикновено нямате проблеми при свързване с този сайт, тази грешка може да означава, че някой се опитва лъжливо да се представи за сайта и не трябва да продължавате.











Технически подробности



www.facebook.com използва невалиден сертификат.

Сертификатът няма да е валиден до 17.11.2011 г. 02:00.

(Код на грешка: sec_error_expired_certificate)







Разбирам опасностите





Ако разбирате какво става, можете да укажете на Firefox да се доверява на тази идентификация на сайта. Дори да се доверявате на сайта, тази грешка все още може да означава, че някой се намесва в свързването със сървъра.



Не добавяйте изключение освен ако не знаете основателна причина сайтът да не използва доверена идентификация.

"

Deathwhisper
04-14-2012, 16:31
Ами добави изключение ,след като си сигурен че не е хакерски сайт, отляво на адреса горе, има икона на сайта тук, като задържиш мишката на нея трябва да изпише че Сайтът не предлага идентифицираща информация. на мен във фейса ми изписва Проверено от: VeriSign Trust Network ,виж при теб как е.. и евентуално влез в настройките на профила, избери "Сигурност" отляво, и махни отметката от "Защитено разглеждане" ако има сложена.
Може от много неща да е, примерно антивирусната може да ограничава достъпа до много сайтове които не представят достоверна информация,ако е настроена за максимум защита. Може някой вирус да е изтрил сертификатите ти за сигурност.Може да са променени настройките ти ,влез в Инструментите на браузъра ти и цъкни Настройки, избери "разширени", и отдолу "шифроване" и на "Когато сайт изисква Сертификат" избери "Автоматично избиране на някой" и го запази. Само това се сещам за сега, дано да съм помогнала.. :)
п.п.
можеш и да си ъпдейтнеш браузъра, или да пробваш с друг как ще е, примерно Опера или Сафари.

Wax
04-15-2012, 18:04
Другия вариант е просто BIOS датата да ти е по-назад от тая на сертификата и да ти излиза просто, че е стар.
Пробвай да я провериш.