PDA

View Full Version : За или против тютюнопушенето сте?



gO0d_GiRl
04-13-2012, 09:22
Какво мислите за цигарите?

nIkEnCeTy_bE
04-13-2012, 09:31
С каква цел е пусната тази тема? Има много такива теми. Лично аз не пуша, но не ми пречи дима. Не деля хората на пушачи и непушачи, който иска да си пуши. Ходя и на заведения, където се пуши, не ми пречи. От една страна хубаво, че ще слагат забрана уж да се спира тютюнопушенето на обществени места, но ако аз имах заведения, не си представям какво щеше да стане. Собствениците досега сума ти пари дадоха, за да слагат зали и за непушачи, и сега тези пари трудно се връщат. Жалко. Та, колкото и да говорим колко е вредно, как се тровим не знам си какво, всеки сам си решава. Аз достатъчно съм видяла последиците от непрестанно пушене.

Hayashi
04-13-2012, 09:38
Твърдо против. Като тютюнопушенето е нещо, което може да ме отдръпне от един човек.
На мен димът ми пречи и ми е много неприятно дори да стоя до пушач, да не говорим, че в България каквито сме съобразителни всеки си пали цигарата без да се интересува дали до него няма астматик или дете.
Който иска в къщи да си пуши и по 15 кутии на ден. Но както си стоя някъде и някой най-предизвикателно да се намести точно до мен да си запали цигарата, не. Направо ме побърква.

DisappointedDreamer
04-13-2012, 10:26
Има стотици такива теми, ползвайте търсачката.

Иначе, мнението ми е neutral по въпроса. Не ми пречат нито цигарите, нито дима. Понякога припалвам и аз една цигара, но се случва доста рядко. Главната причина поради, която може би съм против, е разбира се чисто здравословната - хората си тровят своите тела, но те са си техните, аз нямам право да изразя мнение по въпроса, щом те са решили да пушат. Общо взето, пушиш ли, не пушиш ли, не ме интересува.

fenasf
04-13-2012, 11:32
За, защото много хора, които мразя пушат и съответно си тровят здравето, което ме прави щастлив :D

Colouring
04-13-2012, 11:50
Против.И мен не ме дразни димът в повечето случаи,но на много хора им пречи,а и не са длъжни и те да се тровят.Като цяло не деля хората на пушачи и непушачи,но никой не може да ме убеди да си сменя мнението относно цигарите.За мен това е най-голямата глупост,която може да направи човек-да дава пари,за да се трови.Не го приемам.Мисля,че е абсурдно.

tonique
04-13-2012, 14:03
Аз съм против тютюнопушенето, но съм за тревопушенето .. :D

gO0d_GiRl
04-13-2012, 21:16
Ами.... супер! Всички са против! :D Бряя.... само аз ли съм ЗА? :D

Зайче..
04-13-2012, 21:19
Пуша и димът естествено не ме дразни. Нямам нищо против пушачите и непушачите, все сме хора. :-)

SisiStrange
04-14-2012, 05:59
Отказах ги преди 3 месеца г/д напълно и засега съм доволна. Не харча излишни пари, не кашлям толкова и приятеля ми не ме гледа укорително. XD
Не ми пречат пушачите. Малко, обаче, ме дразнят позьорите. Като започнат с това: "Оооо, нееее, 2 часа блок лекция, как ще издържа, не мога..." или "Пътуване с влак до морето... нееее, как ще оживея без цигара..." Майка ми е пушачка от над 20 години, пуши към пакет на ден и все пак преспокойно издържа по няколко часа без, ако е наложително без да се тормози. Пък някакви пикли с по 1-2 години пушене макс не можели. Sure.

Ukhtar
04-14-2012, 07:55
Пушенето е блаженство.

Мразим ъндърейдж оръфляци, където се имат за много зрели с фас в уста.

Glamour92
04-14-2012, 18:27
Въпрос на избор е.
Като "за" или "против" кофеина/захарта/алкохола и тям подобни.
Не ми пречи,освен ако не се превърне в обект на обсъждане или принуда-ако аз запаля и някой се опита да ме ограничи,или пък ако човек срещу мен пафка и държи аз да се присъединя,а не ми е до това...
Бтв,водя се за непушач,който си припалва отвреме-навреме.

NambyPamby
04-14-2012, 19:18
Бе, и аз не схващах кви са тия филмарщини "не мога да издържа еди-колко-си време без да пуша", още повече, че съм издържала месеци наред без да пуша и да ми липсва, ама то беше щото аз съм си го наложила. В момента, в който ми кажат, че ми е забранено да пуша еди-къде-си и ми се допушва по-силно отвсякога. Последно пътувах 7 часа, решавах кръстословици, слушах музика, абе развличах се по всякакви начини, обаче ми се пушеше и това е. А почивките едни кратки, никакви, една цигара не можеш да изпушиш на спокойствие. Издивях тогава и като пристигнах съм палила цигара една след друга, докато ми мине зорът.

Против тютюнопушенето съм, колкото съм и против вредните храни - дали ще си с фас в уста, или ще пиеш кола и ще ядеш чипсове и шоколади, е все едно и също, поне за мен. Всеки е свободен да прави, каквото си иска, смятам, че цигарите са каприз на младостта, да речем, но пък е хубаво човек да знае с кво се захваща предварително, а не щото Пенка/Генка и прочее персони пушат, та и аз да не остана по-назад. Въпреки, че адекватна причина да започнеш да пушиш няма, освен "хареса ми", човекът така или иначе се стреми към блаженство, удоволствие и лекота на духа през целия си живот, въпросът е, че на малцина им харесва от първия път цигарения дим.

me_gustas_tu
04-15-2012, 06:45
Аз пуша, но не редовно. Когато преценя и някак ми омръзне, ги спирам и си почивам. Много ясно, че е по- хубаво изобщо да не се започва, въпреки че и аз самата не знам как стана, но пък не съм адски зависима, щом мога да ги спирам когато поискам и за колкото време поискам:) И все пак... понякога е приятно сутрин като станеш да си направиш едно хубаво кафе и да запалиш хаха :)