PDA

View Full Version : А вие какво мислите?



elizabethg
04-13-2012, 13:45
Здравейте!За бала ми баба ми ми подари една златна верижка със знаците на Вяра,Надежда и Любов.Много е старомодна и си мислех да я продам и да си взема нещо,което на мен ще ми харесва.Но баща ми ме спря с думите:"Не го прави!Носи нещастие,това е един спомен..." и разни такива.Добре де,спомен...Ами какъв спомен като баба ми не е най-обичаният от мен човек и не е заслужила да си спомням за нея...Вместо да се взема нещо ново трябва да хвърля верижката в някоя кутия и да я забравя...

shmatarok
04-13-2012, 13:59
Кое й е старомодното? Що не направиш една снимка да я видим, нещо не мога да си я представя...

DisappointedDreamer
04-13-2012, 14:00
Какво е направила тази жена, че е ЗАСЛУЖИЛА такова гадно отношение от теб? Пък и дори да не сте в приятелски отношения, не означава че така трябва да заебеш всичко. Прояви малко уважение.

П.П. Как трябва баба ти да го заслужи, за да си спомняш за нея? Много тъпо, пуберско мислене.

И не разбрах какъв беше въпроса в тази тема?

Зайче..
04-13-2012, 14:31
Какво е направила тази жена, че е ЗАСЛУЖИЛА такова гадно отношение от теб? Пък и дори да не сте в приятелски отношения, не означава че така трябва да заебеш всичко. Прояви малко уважение.

П.П. Как трябва баба ти да го заслужи, за да си спомняш за нея? Много тъпо, пуберско мислене.

И не разбрах какъв беше въпроса в тази тема?

+1.
И аз имам неразбирателства с баба ми, но не бих постъпила така ако ми подари нещо.. :)

bloodyF
04-13-2012, 15:06
баба ми ми подари верижка с първата ми буква
изгубих я и много съжалявам
може да не е най-добрата баба, да не се разбираме толкова много, но за да ми направи подарък, значи го е подбрала грижливо и аз уважавам мнението й..
не може да разсъждаваш по тоя начин..
и е по-добре да ''седи в някоя кутия'' отколкото да я претопиш и да нямаш никакви спомени

elizabethg
04-13-2012, 15:12
Какво е направила тази жена, че е ЗАСЛУЖИЛА такова гадно отношение от теб?

Първо да отбележа,че АЗ не се държа гадно с нея!Дори я уважавам.НО какво е направила,че е заслужила това ли?Ами това,че години наред е тормозела майка ми,която е страхотна жена.Години на ред...Ето това не мога да и простя.Не мога да и простя,че е искала да раздели родителите ми.Ако толкова мислеше за мен щеше да помисли,че едно дете не бива да ресте с разведени родители. ;)

Зайче..
04-13-2012, 17:14
Първо да отбележа,че АЗ не се държа гадно с нея!Дори я уважавам.НО какво е направила,че е заслужила това ли?Ами това,че години наред е тормозела майка ми,която е страхотна жена.Години на ред...Ето това не мога да и простя.Не мога да и простя,че е искала да раздели родителите ми.Ако толкова мислеше за мен щеше да помисли,че едно дете не бива да ресте с разведени родители. ;)

Направила е грешка. Толкова ли не можеш да го преглътнеш? Пък и може майка ти да е имала някакъв проблем с нея, който пред теб премълчава, и който явно показа, че тя също е виновна. Не казвам, че това е така, а само предполагам. До колкото успях да вкарам логика тя сигурно е майка на баща ти? Е, толкова ли не можеш да уважиш поне него като запазиш подаръка от майка му към теб? :)

Nakadah
04-15-2012, 22:32
Пич, след като не искаш тази верижка я върни на баба ти!!! Това е подарък от нея и щом ти е подарила злато значи и си на сърце. Най-голямата простотия е да отидеш да я размениш за нещо друго и още повече за да не ти напомня за нея. Ти си неблагодарна, но още по-лошото е, че си нахална. Върни верижката на баба ти, кажи и че не я харесваш и мирясай...

SisiStrange
04-16-2012, 04:43
Оф, много сте зле. Айде сега всеки, който се води, че ни е роднина да е златен. И педофили има с деца. Що не проявят малко уважение към тях?
И на мен баба ми е ужасен човек, който общо взето съсипа живота на майка ми от - до. И продължава да я тормози на старини. И с мен се опита, и докато бях малка се справяше успешно. Вие под стъклен похлупак ли сте расли или какво та сте убедени, че всички хора на света са добри и трябва да им се прощава? Не всички "грешчици" са едно нищо. Това, че момичето не е седнала в подробности да разказва с отделни случки, не значи, че си няма причина. Ако не бяха семейни работи, можех да разкажа истории, от които да ви се дореве на същата тема.

Прибери верижката в някоя кутия засега. Ще поотмине време, ще забравят, ще я продадеш и ще си вземеш нещо хубаво. Не си длъжна да пазиш нищо от хора, които не харесваш.

SmilezZz
04-16-2012, 12:34
Прояви малко уважение към тая жена - щом ти е направила подарък и то такъв, явно наистина доста грижливо го е подбрала и защо ли си мисля, че на гривничката нищо й няма, просто ти си си едно малко лапенце, което все още не знае какво иска и не може да оцени това, което има. Та , както и да е. Какъв ти е проблема по - точно? Това, че не ти разрешават да я продадеш? Е, много добре правят! Запази си го. След време, когато осъзнаеш тая жена колко те обича - нея вече няма да я има, и ще съжаляваш, че сега си постъпила по тоя начин.

SisiStrange
04-16-2012, 12:53
Вие много знаете дали я обича или не. Щото седите и гледате през прозореца им как тя е малка лигла, а баба и златна старица с голямо сърце. Браво. По подаръци и пари не се съди за това кой колко те обича. Действията са важни. Щом момичето се чувства така, значи има защо. Не сте у тях, че да се изказвате толкова категорично.

На мен и двете ми баби намират време да изберат нещо, за да могат после да обясняват на съседите колко са щедри, а аз не искам да замина в Чужбина и не разрешавам да ми се рови из нещата. Каква неблагодарница. Хах. Понякога е много по-добре без подаръци от хора, които не ги дават с чувство.

paradosou
04-26-2012, 17:11
Пф. Абсолютно съм съгласна със Сиси. Роднините не са по презумпция ок като хора, има много примери за това.
Аз бих я разменила.

windowlicker
04-26-2012, 17:56
"Вместо да се взема нещо ново трябва да хвърля верижката в някоя кутия и да я забравя..." Ако толкова не харесваш баба ти колкото казваш няма причина изобщо да си взимаш нещо ново с нейните пари от мизерната и пенсия.
Иначе съм напълно съгласна s Nakadah, няма проблем, че не я харесваш. Не сме длъжни да обичаме всички, но ако наистина не ти е ценен този спомен просто и я върни и обясни защо го правиш. Ти хем казваш, че не я харесваш, хем пък искаш да се възползваш от нея.