PDA

View Full Version : Копчето "Stop" в автобусите в София



StringTheoryPracticist
04-13-2012, 15:03
за извънредно спиране на автобуса ли е? Някой от вас цъкал ли го е или виждал ли е някой друг да го цъка?

Защото съм в София от известно време и като влязох в автобус за пръв път, едно пред мен беше разположено като тези в автобусите в Лондон, които трябва да цъкнеш преди спирката си, така че автобуса да знае да спре на нея (иначе може да я пропусне). След това се усетих, че май не е така. Но не видях нищо друго на копчето, освен "STOP" и не видях никакви надписи около него.

bootyboy
04-13-2012, 15:06
аз веднъж за малко без да искам да го натисна но едва ли нещо щеше да стане

montana6
04-13-2012, 15:14
Защото съм в София от известно време и като влязох в автобус за пръв път, едно пред мен беше разположено като тези в автобусите в Лондон, които трябва да цъкнеш преди спирката си, така че автобуса да знае да спре на нея (иначе може да я пропусне). След това се усетих, че май не е така. Но не видях нищо друго на копчето, освен "STOP" и не видях никакви надписи около него.

За същата цел, както в Лондонските автобуси, са копчетата.

NaOH
04-13-2012, 17:07
По принцип нищо не става, защото са изключени системите, няма индикация като се натискат. Автобусите така или иначе (поне в Търново) си спират на всяка спирка, без значение дали има пътници или не. За София не знам.
Тук иначе трябва да натиснеш бутона, иначе понякога не отваря задните врати дори ако е спрял.

EinGutesKind
04-13-2012, 17:26
И в Пловдив има, ама не работят. Като стана да слизам, си ги натискам докато чакам :D

Claymore
04-13-2012, 17:35
Натискала съм, мамка му. Половината трамвай падна и другата половина се размазаха върху прозорците.

Thrombocyte
04-13-2012, 19:28
У дълбоката провинция копчетата явно не се свързани с някаква сигнализация, 'щот никъв ефект нема от тех.

PainMonopoly
04-13-2012, 19:31
Какво значи за извънредно спиране :Д

Ако системата изобщо работи, трябва да светне червено на шофьора, че трябва да спре. Сигурно работи на по-новите автобуси, но не съм пробвал. Има някои, на които не работи изобщо.

marble
04-13-2012, 19:46
Сигурно работи на по-новите автобуси, но не съм пробвал. Има някои, на които не работи изобщо.
Работи, но никой не му обръща внимание.

Claymore
04-13-2012, 19:52
Какво значи за извънредно спиране :Д

Ако системата изобщо работи, трябва да светне червено на шофьора, че трябва да спре. Сигурно работи на по-новите автобуси, но не съм пробвал. Има някои, на които не работи изобщо.


Работи бе, пиле.
Това е в случай, че стане нещо. Примерно се запали без водача да вижда, да му стане нещо на някого, да се сбият и т.н.

PainMonopoly
04-13-2012, 20:36
Но е замислено да сигнализираш, че искаш да ползваш спирката. Ако никой не го натисне и няма хора на спирката, шофьорът я подминава.

ohluv
04-13-2012, 20:38
WAGEN HALT !!! :lol:

StringTheoryPracticist
04-13-2012, 22:20
Какво значи за извънредно спиране :Д
Аварийно спиране, извън от нормалните спирания, предназначени по маршрут.

Ама явно и вие не сте единодумни за истинската му функция. Утре ще опитам!!! (стига да не забравя)

PainMonopoly
04-13-2012, 22:25
100% няма да ти спре ако натиснеш копчето и не е на спирка :Д

Claymore
04-13-2012, 22:30
Това не е за уведомяване на водача, а аз моментално спиране.

supersonic0
04-13-2012, 22:57
Работи друг път :D .. В София редовно си ги цъкам, някой път светят при шофьора, но това е мноооого много рядко.

ohluv
04-14-2012, 09:19
Като го натиснеш и се пускат аварийните и автобуса отбива :D


http://www.thestudentroom.co.uk/showthread.php?t=1583387 :lol:

ПП:По навик и аз съм ги натискал и не става нищо нито се отварят задните врати,нито автобуса спира.

PainMonopoly
04-14-2012, 09:24
Това не е за уведомяване на водача, а аз моментално спиране.

Не. :lol:

........

assd
04-14-2012, 12:35
да ама в метрото бачкат тия за да си лафиш с машиниста. само дето обикновено са неразговорливи

БожиятАгнец
04-14-2012, 12:49
Веднъж,като бях на 4-5 годинки и бях с майка ми в рейса и исках да натисна копчето една жена ми каза, че ако го натисна ще ме убие. От тогава не смея. 8-) (Въпреки, че не съм сигурна дали споменът е истински.)
Иначе на шофера му се изписва "СТОП" на табелката до него, но в повечето случи не ебава, а ако някой прекалява му тегли една псувня. 8-)
Веднъж имаше една баба, която едвам ходеше и си изпусна спирката, и го помоли да спре, но шофьорът й каза 'Аз да не съм ти такси".
Те не обичат да спират...И пожар да стане пак няма да спрат преди спирката.
Кур за градският транспорт и всичко свързано с него.

NaOH
04-14-2012, 13:09
Веднъж,като бях на 4-5 годинки и бях с майка ми в рейса и исках да натисна копчето една жена ми каза, че ако го натисна ще ме убие. От тогава не смея. 8-) (Въпреки, че не съм сигурна дали споменът е истински.)
Иначе на шофера му се изписва "СТОП" на табелката до него, но в повечето случи не ебава, а ако някой прекалява му тегли една псувня. 8-)
Веднъж имаше една баба, която едвам ходеше и си изпусна спирката, и го помоли да спре, но шофьорът й каза 'Аз да не съм ти такси".
Те не обичат да спират...И пожар да стане пак няма да спрат преди спирката.
Кур за градският транспорт и всичко свързано с него.

Преди няколко дни сигнализацията на автобуса не работеше, цъкахме си стопа, но нищо не ставаше. Казахме на шофьора, той каза окей и си продължи по курса и спря чак на следващата спирка и трябваше да пътуваме 20 минути с пълни чанти :D

StringTheoryPracticist
04-19-2012, 23:30
Натиснах копчето и нищо не се случи. Даже го имам записано.