PDA

View Full Version : пил. супа при НВД - да/не и колко гр.?



waller12345
04-13-2012, 16:06
Мога ли да ям пилешка супа(например), ако правя нисковъглехидратна диета? На човек му омръзва постоянно да яде "сухи" меса(филета, няма значение, какви и глупости) и понякога трябва нещо по... ? Какво мислите? Може ли да има проблем - например пил. супа на обяд? И г/д колко да ям, защото месото го ям по 200-250гр.(най-вече 250) на 1 ядене...ядки, месо и месни изделия, яйца, риба и морски деликатеси, мляко (пълномаслено) и млечни изделия (сирена, извари, кашкавали и др.)

Тези са позволените храни, но честно казано ми омръзна да ям месо, а още съм на 4ия ден :D

Целта ми е - 2,3 кг. за 1 месец

DownloadVirus
04-13-2012, 16:09
Прекалено бързо ти е омръзнало.. На мен ми писва чак след 3-та 4та седмица (ако е едно и също)

Иначе ако искаш в една или две тенджери както предпочиташ направи си,но трябва да няма ориз..Слагаш си там подправките водата без олио разбира се и това е.

waller12345
04-13-2012, 16:18
А какво мислиш за фиде вместо ориза?

Олио не ползвам - само зехтин

Колко трябва да ям тази супа? Колкото месото? 250 гр.(около 1 пълна чиния)

DownloadVirus
04-13-2012, 20:18
Вкарваш 500 гр пилешко и си готов..Зехтина при варене по става,ама няма смисъл.А фиде по-добре не слагай,всичко е въглен

waller12345
04-14-2012, 08:33
Пилешката супа без фиде, ориз, какво е? - само вода и месо... няма смисъл тогава

Излгежда си напред в нещата доста... Ако може да ми дадеш някакви идеи, какви "не сухи храни" мога да ям??? Защото вече и до тоалетна ходя много рядко(за по-големите нужди). За нищо не се сещам?

Таратор със зехтин(вместо салатката например) и 250гр. месо за 1 ядене, какво ще кажеш? Добра ли е идеята и какво друго мога да ям, което да не е сухо?

bloodyF
04-14-2012, 08:44
аз пък не слагам фиде или ориз на супа?
сложи повече подправки, може би пресни е по-хубаво
и не знам дали може нещо от рода на моркови?

DownloadVirus
04-14-2012, 09:28
Пилешката супа без фиде, ориз, какво е? - само вода и месо... няма смисъл тогава

Излгежда си напред в нещата доста... Ако може да ми дадеш някакви идеи, какви "не сухи храни" мога да ям??? Защото вече и до тоалетна ходя много рядко(за по-големите нужди). За нищо не се сещам?

Таратор със зехтин(вместо салатката например) и 250гр. месо за 1 ядене, какво ще кажеш? Добра ли е идеята и какво друго мога да ям, което да не е сухо?

Да,става..Иначе може някоя рецепта с пилешко да направиш да ти стане по-вкусно,но проблемът май не идва от вкуса.

waller12345
04-15-2012, 05:37
DownloadVirus, Най-просто казано зареждащия ден е ден, в който количеството въглехидрати и калории се увеличават и по този начин лъжем организма, че диетата е свършила.Силата на НВД според мен е именно в зареждащите дни.
В този ден въглехидратите стават 3.0-3.5 гр./кг телесно тегло.

- веднъж на всеки 6 дни - това си е стандартния подход

Ти имаш ли представа за това... Мен днес ми е 5-ия ден и смятам на всеки 7 дена да правя "зареждащ ден" и както пише трябва да приемам поне 3гр. за телесно тегло, което ще ми излезне 210 гр. въгл./ден...

Дали да я правя или ти не я правиш?

waller12345
04-15-2012, 05:45
Задължнително ли е да се прави "зареждащ ден" и това нямали да прецака донякъде режима?

Chacho
04-15-2012, 10:11
Ми зависи как си си правил диетата. Зареждащи дни се вкарват тогава, когато всичко останало е 6. Тоест, имал си преходна диета (свиквал си постепенно на ниски въглехидрати), след това си бил стриктен с НВД-то. Но спокойно можеш да изкараш и без, или пък веднъж месечно с такъв ден. Също така зависи и колко пъти дневно се храниш. Но тия дни забавят метаболизма - ти си прецени дали искаш това.

Не знам точно как си разпределяш храненията и колко въглени си позволяваш, но известно време преди тренировка можеш спокойно да си позволиш една супа - после ще изгориш течностите и въглехидратите. Тоест, може и с фиде.

DownloadVirus
04-15-2012, 10:59
DownloadVirus, Най-просто казано зареждащия ден е ден, в който количеството въглехидрати и калории се увеличават и по този начин лъжем организма, че диетата е свършила.Силата на НВД според мен е именно в зареждащите дни.
В този ден въглехидратите стават 3.0-3.5 гр./кг телесно тегло.

- веднъж на всеки 6 дни - това си е стандартния подход

Ти имаш ли представа за това... Мен днес ми е 5-ия ден и смятам на всеки 7 дена да правя "зареждащ ден" и както пише трябва да приемам поне 3гр. за телесно тегло, което ще ми излезне 210 гр. въгл./ден...

Дали да я правя или ти не я правиш?

Правя един път в седмицата,но и да не правиш няма дерт..А това относно 3-3,5 на телесно..Ако имаш по 50 грама въглен на ден през зареждащият вкарай едно поне 5 грама,някои стигат 10 грама даже,чисто извращение !! 80 кг човек да погълне 800 гр въглен

Chacho
04-15-2012, 11:04
Сега като се замисля, може да е момиче. Та калорийните ми сметки отпадат. :D

Плюс това тея захранващи дни са повече с цел да запазиш муск. маса.

waller12345
04-15-2012, 13:55
Момче съм. Имам дневник в 1 друг сайт и ето храната за днес... Тук съм описал повечето неща:

15.04.12

Неделя -
07:00ч. закуска - 2 принцеси (пълнозърнест хляб) с 60 гр. кашкавал и билков чай
13:00ч. обяд - агнешко месо(бут) 200 гр., кашкавал 40 гр. и таратор 150 гр.
Днес нямам много за тренировка... малко коремни, лицеви и клекове, това е
17:00ч. следобед - 1 яйце(50гр.) и орехи(50гр.)
19:30ч. вечеря - агнешко месо(бут) 200гр. и зелена салата(маруля и краставица-200гр. + зехтин, олио и сол)

Днес белтъчините ми са малко... И ако вдигна тях се вдигат и мазнините или нещо друго, така че ги оставих така, тъй като не тренирам много днес...

За цял ден имам:
белт. 156.51 гр.(трябват ми 210 ако искам 3гр. за тел.тегло) - не много добре
въгл. 68.29(трябват ми 70) - добре
мазнини 107.32(трябват ми 120) - добре
калории 1830(трябват ми 2253, но днес не съм активен и са достатъчни, според мен)

Дано няма проблем при по-малки приеми... Все пак аз не чувствам никакъв глад...

Днес за първи път си позволих таратор(разбира се, след като пресметнах г/д да е колкото салатката от 300 гр. на 1 ядене и това е около 150гр. таратор) :P

Значи няма да правя зареждащи дни ;)

Диетата ми ще трае около 25-30 дни... К'вото сваля, сваля...

Иначе без режима(още преди него) съм свалил около 3-4 кг. (нямам представа за колко време) и това определено се вижда, защото колана за дънките ми вече е 3 дупки по-назад и съм 70 кг., а бях около 72-74(да не говоря, че преди повечко време бях 76) :D РАЗБИРА СЕ ВНИМАВАХ КАКВО ЯМ

Та, искам да кажа, че и без режими се свалят кила, със спорт и внимаване при храната става... Но аз започнах режима, за да изгоря още няколко кг. подкожни мазнини, особено на бедрата