PDA

View Full Version : лещи..



adskikomin
04-13-2012, 16:41
Напоследак нещо не виждам добре.. не знам точно какво ми е на очите, не съм ходил на лекари, но скоро ще ходя и не искам да слагам очила, искам само да ви питам колко струват тези лещи ?

Linns
04-13-2012, 19:24
Аз взимам лещите си от моята очна лекарка по 20 лева едната леща, за една година е по принцип. Но честно казано досега цяла година не са ми карали, щото аз много ги губя. Иначе това дали ще изкараш една година с лещите си или не зависи само от теб и това дали се грижиш за поддръжката им достатъчно.

Hayashi
04-13-2012, 20:06
Аз си купувам тримесечни - по 15 лева бройката. Но си изкарвам поне по 4-5 месеца с тях.
Ако имаш астигматизъм лещите ще ти бъдат много скъпи между другото. И няма гаранция, че на теб ще са ти удобни. А винаги е хубаво да си имаш един чифт очила, защото се случва да си загубиш или да ти се скъса лещата.

ccdesigns
04-13-2012, 21:35
Как по 4-5 месеца? То какво им става след 3-тия месец иначе?

Linns
04-14-2012, 12:54
На мен лекарите винаги са ми казвали, че не бива да ги нося след изтичането на времето им и наистина не го препоръчвам, щом имат някакъв срок той трябва да бъде спазван. Вероятно вреди на очите.
Иначе очила винаги трябва да имаш, защото поне като си вкъщи е добре очите ти да почиват от лещите.

polssa
04-14-2012, 14:53
зависи дали искаш твърди или меки лещи и каква марка

adskikomin
05-14-2012, 17:58
А да попитам това късогледство/далекогледство оправя ли се с времето или за цял живот е ? ;(

PLEYGIRL
05-14-2012, 18:50
Не се оправя ... може да стане по зле..., но е невъзможно да изчезне ... аз също трябва да нося очила ,но скоро няма да сложа ... лещите са тънка работа ... по добре си купи очила ....сега са много на мода...