PDA

View Full Version : Оставих го, но го обичам.



Linns
04-13-2012, 19:05
Изтърпях какво ли не от страна на неговото семейство, няма да изпадам в подробности, но месеци наред мълчах за всичките глупости които правиха за да ни разделят и всичките обиди които ми хвърлиха. Казва, че не им говори от два три месеца, но що за семейство ще продължава да бълва злоба към човека който обичаш виждайки такава реакция? Не знам дали аз съм обърканата в случая, но ако аз не говоря на нашите за няколко дни дори веднага ще се опитат да решат проблема. Не ме познават, никога не сме се срещали, но ме мразят. И тази седмица минаха всякакви граници и аз реших, че не мога повече да понасям такова нещо. Не знам дали той наистина не им говори и дали изобщо е взел каквито и да било мерки, дали е говорил. Казвам не знам, защото според мен ако държат на него би трябвало да престанат щом това го наранява. Сега ме кара да се чувствам виновна, защото ми казва, че аз не съм с тях, а с него. Между нас всичко е перфектно, нямаме проблеми, но семейството му е огромен проблем. Аз ли съм грешната, че предпочитам да мисля за изпитите си и не искам повече да ме тормозят непознати? Или бъркам като го оставям, въпреки, че давах хиляди шансове.. пак казвам, че това започна преди много месеци и е наистина уморително в крайна сметка.. Не зная какво да правя.

SisiStrange
04-13-2012, 19:17
Ако момчето беше мъж на място, нямаше да оставя родителите му да говорят срещу приятелката му. Особено пък, ако е свястна, а от поста ти си вадя хубаво мнение за теб. Мисля си, че е по-добре да се отдръпнеш от такава ситуация. Явно са властни хора и явно той е прекалено "мамин златен", че да се пробва да постави ясни граници на личния си живот.

И моята майка не харесваше един от бившите ми приятели и не щеше да го приеме в началото. Като видя, че само може да се караме по въпроса и аз да се дразня, спря, прие го и дори го хареса. И така е било оттам нататък с всяко гадже или с приятелите ми.

Трябва да можеш да си отстояваш собствените позиции. Ако не можеш, днес ще те командва мама и ще изгони едно момиче, утре - второ. И накрая какво? Кукувица.

bad__girl
04-15-2012, 06:26
Много съжалявам!Но според мен той не е говорил с тях ,а просто те си го командват влияят му!Иначе никога не съм имала подобни проблеми,но ако някога се случат ще направя същото като теб!

babity
04-15-2012, 07:09
Пали джапанките, скъпа. С'а ти е времето да се забавляваш и както каза да си мислиш за изпитите. Живей си живота, остави ги да си злобеят. 'Щом т'ва положение не е от вчера и нищо не е направено досега, няма и да бъде направено.

anonymous708973
04-15-2012, 08:38
Разбирам да те бяга срещали и да не им беше допаднала, защото, дай да не се лъжем, напълно е възможно да имат право.
Ама да не сте се запознавали и да говорят така... А ти откъде знаеш, всъщност?
На колко години е приятелят ти? Не може ли малко от малко да ги усмири?

thefolenangel
04-15-2012, 09:59
Само на мен ли ми стана интересно, как твърдиш: "Изтърпях какво ли не от страна на неговото семейство" при условие, че не си ги срещнала???

Начинът ти да изразяване, градежът и граматиката ти ми вдъхва увереност, че си уравновесена и интелигентна.
В случая вярвам, че си в грешка. И мисля, че дори и ти самата го усещаш.

Родители има различни. Твоите те обичат и биха искали да няма проблеми м/у вас.
Но дали е така с всички, деца и родители?

Ако момчето е свястно и нещата м/у вас наистина вървят. Съветът ми е един:
Замисли се над думите ми и игнорирай тези неща за "маминото момченце" не всичко на света е толкова бяло и черно, колкото го представят хорицата по-горе.

SisiStrange
04-15-2012, 14:27
Никой не е казал, че е черно и бяло. :) Много ясно, че човек не зарязва родителите си за всяка пикла (или уравновесено момиче). Въпросът е да начертае една граница. Щом си я харесва, значи не е много нормално да позволява да говорят за нея лоши неща и да я тормозят, ако ще и да са прави. А общо взето ми се струва, че не са. Не е като да не може да ги спре. Колкото ще да е калпав един родител, като се тропне с крак и се покаже, че така няма да я бъде, схваща. Какъв мъж ще и бъде, ако дори не може да каже на майка си и баща си да не я одумват?

SmilezZz
04-15-2012, 17:22
Но момчето си е прав: "Ти си с него , не с родителите му" и въпреки всичко трябваше да се изправите пред проблема, и да покажете, че наистина държите един на друг, обичате се и подобни. А , между другото, ми стана интересно как може да твърдиш , че си преживяла какви ли не неща от страна на неговото семейство, а дори не сте се срещали? Откъде? Как така?
Според мен си в грешка: въпреки всичко вие се обичате, всичко е било перфектно, а просто заради някаква трудност да се откажете един от друг? Тъпо е! Поне аз бих направила всичко възможно, за да съм с него щом го обичам, та дори и да се крием, не ми е проблем. След време, когато разберат , че сме от доста време заедно - щат не щат , ще си замълчат.

thefolenangel
04-15-2012, 17:28
*SmilezZz направо ми взе думите :D (букв. погледни 1 мнение над твоето :D

umri
04-15-2012, 20:21
Как въобще разбираш какво им е отношението към теб, при положение, че не си ги срещала? Във филма ми се виждаш или си търсиш оправдание, за пред себе си, да го зарежеш.

Linns
04-16-2012, 09:18
Не си търся оправдание. Не исках да изпадам в подробности, но примерно майка му ми беше писала смс.и представяйки се за някакво момче от бара в който ходя с приятеля ми, за да види какво ще отговоря. Не познавам родителите му, но познавам братята му който ме обиждат всеки път когато имат възможност, и то в последните месеци. В началото на връзката ни се държата нормално, шегувахме се, излизахме в една компания, но защото той преди е сменявал момичетата едва ли не всеки месец и сега като схванаха, че нещата са различни се отдръпнаха и започнаха да се държат така. Майка му крие ключовете от колата за да не излизаме, и още много други неща. Не ги познавам, но няма смисъл да ме лъже за каквото и да било, защото нищо не печели от всичко това.

kalpazanka
04-16-2012, 10:08
Жалко за него, ако продължи да търпи. Жалко и за теб- за изхабените нерви.
Гледай си изпитите и се постарай да спасиш поне собствената си кожа.