PDA

View Full Version : Домашна мрежа



bad__girl
04-14-2012, 08:51
Искам да си свържа лап топа и настолния комп в една мрежа - безжично.Двата компа са с с Уидноус 7 на лап топа е 64 битов на настолния 32 ако е от значение.Правя всичко създавам група на лап топа,но когато искам да вляза с другия в нея ми казва неправилна парола.Сменях я няколко пъти не става.Пробвах с рестарти на компютрите,на рутера,да правя мрежа от настолния пак същото.Защо се получава така?

npp
04-14-2012, 10:57
ще е по-лесно да ти се помогне с отговор ако поясниш всяка една стъпка, която правиш?

minus273dot15
04-19-2012, 23:26
Искам да си свържа лап топа и настолния комп в една мрежа - безжично.Двата компа са с с Уидноус 7 на лап топа е 64 битов на настолния 32 ако е от значение.Правя всичко създавам група на лап топа,но когато искам да вляза с другия в нея ми казва неправилна парола.Сменях я няколко пъти не става.Пробвах с рестарти на компютрите,на рутера,да правя мрежа от настолния пак същото.Защо се получава така?

32bit...64bit... няма значение. По-скоро има значение дали скоро съм ял таратор :)

Разкарай групите и груповите политики, те са за разни гурута(да се правят на интересни). Ако искаш сигурност я изгради на ниво локална мрежа, а не чрез password protected sharing.

Разкарай настройките за password protected sharing и мини на режим на споделяне, както е при XP.

Пуск(Start button) -> Панель управления(Control Panel) -> Сеть и Интернет(Network and Internet) -> Выбор параметра домашней группы и общого достъпа к данным(Choose parameters for homegroup and data access) -> Изменение дополнительных параметров общего доступа...(Change additional parameters for network access...)

От там, избираш активният профил, показваш го да се вижда целият и пукаш най-отдолу "Отключить общий доступ с парольной защитой"(Turn off password protected sharing). После предоволно даваш "Сохранить изменения"(Save Changes). И вече влизаш, а и виждаш, пък и ползваш споделените ресурси без да ти иска парола.

Добавка: За неразбралите - видео някакво. (badmin.org/archangel/CaptureScreen3-LEFT-01473.avi)

Wax
04-20-2012, 05:18
Също можеш да ползваш и Hamachi За по-лесно.
Ако си на LAN връзка, то го разбира и разликата в транфера между Windows мрежа и тая на хамачи е минимална, даже почти незабележима.

straus
04-23-2012, 12:10
Ти кажи първо как си ги навързала...