PDA

View Full Version : Имам чувството, че съм дърво!



Gwendoline
04-14-2012, 22:36
Момиче съм, отскоро имам гадже, което ми е първото, първата ми целувка беше с него и първия път също мисля да е с него! По принцип съм малко срамежлива и всичко ми е едно такова ново и странно усещането и се чувствам като слон в стъкларски магазин... колебая се дали се държа адекватно с него...

моля дайте ми някой-друг съвет какво да НЕ(!) правя, примерно някоя грешка, която мога да допусна (примерно в отношението ми към него какво да не допускам, което би го засегнало/отблъснало или нещо такова)

и също как да се държа с него... (имам предвид какво трябва да е адекватното поведение спрямо него, мен ми е някакво такова притеснено и не мога примерно да отида да му се метна в скута или да си кача краката в скута му или въобще да му увисна на врата, спазвам някаква дистанция не знам защо...).
Дори понякога ми е трудно да намирам обща приказка с него и мълчим само.

оставям почти цялата инициатива на него, не знам как да се държа просто и бих искала да променя това...

kyon
04-15-2012, 01:22
Сигурна ли си, че искаш да го направиш с човек, с които вече са Ви изчерпани отношенията (това, че няма какво да си кажете) ? Мисля, че бързаш, но ако си си го наумила..

Няма от какво да се притесняваш, че не трябва да правиш. По малко мислене и повече действие.
Отпускаш се и се отдаваш на момента.

AniBG
04-15-2012, 07:53
...отскоро имам гадже, което ми е първото, първата ми целувка беше с него и първия път също мисля да е с него!

Това е първото ти момче, първото ти гадже! Как пък реши и първият път да ти е с него?! :? Някак си много прибързано ми се струва решението ти, а и от разказа ти излиза, че не го познаваш много щом само си мълчите и не си намирате общи интереси и приказки. Но според мен не познаваш достатъчно момчета и така да се каже "манталитета" им, че да решаваш от първото гадже, че с него за пръв път ще правиш секс?! :lol: Въпреки всичко решението си е твое...


...По принцип съм малко срамежлива и всичко ми е едно такова ново и странно усещането и се чувствам като слон в стъкларски магазин... колебая се дали се държа адекватно с него...
...и също как да се държа с него... (имам предвид какво трябва да е адекватното поведение спрямо него, мен ми е някакво такова притеснено и не мога примерно да отида да му се метна в скута или да си кача краката в скута му или въобще да му увисна на врата, спазвам някаква дистанция не знам защо...).
Дори понякога ми е трудно да намирам обща приказка с него и мълчим само.

оставям почти цялата инициатива на него, не знам как да се държа просто и бих искала да променя това...

Първо - Трябва да го преодолееш това със срама, не трябва да си толкова срамежлива! Поне, ако изпитваш истински чувства към него най-малкото няма да те е един вид "срам" от него. Все пак, ако сте заедно това със скута, целувки, прегръдки, си е напълно в реда на нещата, не бива да се притесняваш от това!
По въпроса с "неадекватното ти държание" - Най-вероятно, защото темата с връзките е нещо ново за теб (поне така разбирам, щом той ти е "първата любов") Няма просто от какво да се притесняваш, отпусни се, не трябва да ти пука! И аз бях така в началото, просто се абстрахирай от външния свят.. По-нататък може и да те е срам от околните - например да не се "държите като гаджета" на обществени или публични места.. :lol: Не трябва това да те притеснява, ако трябва поговори с него (хем ще имате тема за разговор ;) )
Относно
Дори понякога ми е трудно да намирам обща приказка с него и мълчим само. - Щом не намирате обща приказка.. ъмм.. Би било вид пречка между вас. Не виждам какво общо има между вас, щом те е срам от него, нямате общи приказки и интереси донякъде, а искаш да правиш секс с него.. O.o
А за последното, че искаш да промениш всичко това - Това "всичкото" и, разбира се, промяната му, зависи на този етап от теб. Просто се отпусни, факта, че сте заедно, е достатъчен показател (или поне би трябвало да бъде), че имате общи чувства, просто трябва да се научите да ги изразявате. Съвет - просто за*би всичко около теб, да спре да ти пука! Случай сърцето си! ;) Както казаха в горния пост - Повече действия, по-малко думи.

П.П. - Ако не е тайна би ли споделила годините и на двама ви?!
П.П. 1 - Няма как да ти кажем какво би го отблъснало и какво да правиш и да не правиш. Зависи си от теб това! Няма как да действаш като по учебник, не си на изпит все пак. :lol:

ЕДИТ: Темата, струва ми се, е в грешния раздел.. :?

пAteNцЕ
04-15-2012, 07:53
или наистина са изчерпани отношенията и просто си гълтат и двамата езика и не знаят какво да си кажат не винаги тишината означава изчерпване на отношенията!
нормално е да се притесняваш щом ти е първо гадже и тн все пак нямаш опит и не искаш да се провалиш или да направиш грешка...но човек се учи от грешките си така че и да сгафиш после може да се поправиш стига да не е сериозно...
не е нужно за се спичаш просто бъди себе си изгради себе си сега трупаш опит ние не можем да ти кажем какво да ти е поведението и какво не в крайна сметка на нас може да ни се вижда правилно но на теб не особено така че .....

anonymous708973
04-15-2012, 08:46
Щях да кажа, че е нормално да ти е леко странно и да се чувстваш като слон в стъкларски магазин (много точно описание, впрочем), защото повечето (включвам и себе си в това число) сме се чувствали така. Обаче... не е нормално да нямате общи теми за разговор. От това ви тръгва цялата липса на близост и липсата на желание да си физически близо до него. Не те предразполага. Мислиш ли, че човек, който не умее да те предразположи да му седнеш в скута, ще успее да те накара да го искаш достатъчно в леглото и да се чувстваш добре, а не все едно правиш нещо нередно и т.н.? Не си прави такива планове, особено пък ако не те е натиснал дори. Помисли си добре.

thefolenangel
04-15-2012, 09:09
Първо поясни ни възрастта си.
втори качи твоя снимка.

Трябва първо да придобием представа КАКВА си ти, преди да можем да ти дадем адекватни съвети :)
Поне това е моето мнение.

SlowDownBaby
04-15-2012, 09:36
Абе като чета коментарите ми се струват супер смешни.Аз също съм била в същата ситуация с първия ми приятел.Бях супер срамежлива,че единственото което правехме беше да се държим за ръце :D и също като теб,толкова ме беше срам,че само мълчах и чаках той да каже нещо,беше ми притеснено за абсолютно всичко,какво ще кажа,как ще го кажа,какво ще си помисли и бла бла,само глупости общо взето...така и не го преодолях ако се надяваш да ти кажа това :D с втория ми приятел,всичко си дойде от само себе си,той ме предразполагаше за абсолютно всичко,бях с първия си приятел 4 месеца,през които всичко ми беше само до притеснение и нищо друго,със втория ми приятел за 1 месец се промених изцяло.Научи ме да го гледам в очите като говоря (винаги отбягвах погледа му ;д),научи ме да говоря открито без да се притеснявам,и всички тея нещо които не правих преди.Така че според мен не прибързвай,всичко е до човека до теб.Ако той не може да те накара се отпуснеш,за какъв първи път говорим ?

dream1707
04-15-2012, 13:20
Всъщност и аз бях така с първото момче с което го направих .. даже все още съм от части такава .. Все се притеснявам какво е редно да правя и какво не, не мога да се отпусна и да му "налетя" .. разбирам какво имаш предвид.. нямаш опит още, с времето ще се поочупиш, както аз примерно забелязвам промяна вече в себе си ..


От колко време ходите, сигурна си ли че искаш да ти е първия.. притесняваш ли се от нещо свързано със себе си, тялото ти или нещо подобно ?