PDA

View Full Version : Запек



ULTIMATE
04-15-2012, 05:00
От около 10-на дни имам запек, за това време успях на 5-6 пъти успешно да се изходя, но много по-малко.
Най-вероятно при мен запека се дължи на стрес, на хранителния ми режим, който предимно се състои от сухи храни с изключение на последните дни, т.е. от както имам проблема. Та въпроса ми е към тези, които са имали моя проблем или към тези, които биха могли да ми помогнат с съвет. Искам като си седна на тоалетната чиния с цигарката и кафето и да извадя всичко, но не ми се занимава с доктори и разни разхлабителни, лекарства и т.н.
Може би някакъв хранителен режим, който да спазвам 1-2-3 дни да ми се препоръча.
Странното е, че от седмица, а и по-принцип си пиех много вода - 3, 4 литра на ден, също от както имам проблема редовно пия айран(поне 1 литър), сутрин пия сокове, по 4-5 кафета пия на ден, пушач съм и общо взето всички храни и напитки, които по принцип действат като разхлабително пробвах и ефект нулев, пуля се по 1ч в кенефа и без успех.

П.С. > Знам, че темата е глупава, но моля без излишни коментари от пубертетите, надявам се само на коментари, които биха ми помогнали. Благодаря предварително.

Irti
04-15-2012, 06:20
Банани+бира+боза. От това, ако не се отпушиш... не знам. Не е майтап. Успех! :)

supersonic0
04-15-2012, 11:27
Яж круши, сок от круши, компот от круши, шоколад комфорт... Няма как да не тръгне негъра по въжето след тези неща :D :D :D

DisappointedDreamer
04-15-2012, 12:51
Банани+бира+боза. От това, ако не се отпушиш... не знам. Не е майтап. Успех! :)

Мда. Също така прясно мляко.

crazygirl13
04-16-2012, 06:51
Подобри си хранителния режим. Само на сухи неща да караш не е добре. В аптеката продават разхлабителен чай и разни други неща, но ти каза, че не искаш никакви лекарства. Единственото нещо за което се сещам е активия. Яж по три пъти на ден и ще си оправиш корема. Но не тази активия с плодовете, а натуралната или тази с мюсли. Боба и лещата също ще ти помогнат.

Ukhtar
04-16-2012, 08:38
Подйутяваш зверски една голяма порция боб с наденица и сгъваш за десерт един компот от круши.

kalpazanka
04-16-2012, 09:26
Купи си конфитюр от рози- 8 лв е бурканът, ако не се лъжа. Ако не можеш да намериш, си вземи сушени сливи. Отделно на гладно може да ядеш печени чушки /лютеницата също е вариант, ако те мързи/.
Ако нямаш ензимен дефицит, не разчитай на прясно мляко и боза.

fleer800
04-17-2012, 14:49
Виждам, че въпросът ти е публикуван преди доста време, но ще напиша съвет за хора в твоето положение.
Всъщност, аз също ходя много трудно и нередовно, но повече ВОДА, ДВИЖЕНИЕ и ИЗБЯГВАНЕ НА СУХИ ХРАНИ, определено ми помогат за редовно изхождане. Смятам, че това ще помогне в случай, че проблемът не е хроничен. Успех!

In*The*Face
04-17-2012, 14:52
Зелен чай...

bloodyF
04-19-2012, 07:40
сладолед и бира..
после ефекта е гарантиран :д

horsefly
04-19-2012, 09:36
Има едни шоколадчета в аптеките - КОМФОРТ се казват.
Изяж едно такова и си готов.

draid
04-19-2012, 10:50
Освен казаните неща, кафе и мед разтворен в хладка вода също помагат доста.