PDA

View Full Version : Пренасищане?



someonerandom
04-15-2012, 12:07
Здравейте и Христос Возкресе :).
С приятелката ми сме заедно от почти 3 месеца,тя ми беше първата.Проблемът е,че напоследък мисля,че донякъде се усещам как охладнявам.Имахме лек инцидент в леглото(има тема в Секс)и оттогава не знам дали нещата са същите.Обаче в същото време като си помисля,че може да приключи и ми става супер гадно,дори се просълзявам(много съм далеч подобен ревлив тип,не съм имал други такива изпълнения).Мисля,че всичко идва оттам,че реално с 2-3 изключение за тези почти 3 месеца сме се виждали абсолютно всеки ден,доста често за почти цял ден,а и сме в едно училище, и в някаква степен съм свикнал.Въпросът ми е:Нормално ли е да е настъпило някакво пренасищане и това означава ли край,или просто трябва да не се виждаме няколко дни и като цяло да се виждаме малко по-рядко(определено не искам да е края,мисля,че сам си набивам филми.Ако не мисля за това всичко си е наред,говорим по телефона и всичко си е супер,като цяло само когато прекарваме по-дълго време заедно и към края се усещам,че искам да се прибера и да си легна.Последният път,когато изпитах това,в рамките на един ден просто бяхме излезли и се бяхме видели 3 пъти,и всеки път си беше забавно.)Знам,че не е краят и че просто трябва да се виждаме по-рядко,и че се самонавивам,просто искам да го чуя и от някой друг :D

thefolenangel
04-15-2012, 12:18
Приятелю,

в една връзка влюбването трае до 3 месеца (доказано е научно със съответните разработки).
За този интервал от време ти трябва да прецениш дали любовта (връзката) може да продължи и без тази допълнителна искра, която се дава от влюбването.

Ако трябва да го онагледя, трябва да решиш дали печката ще продължи да гори без да се слага бензин.

сърдечно.

PLEYGIRL
04-15-2012, 12:27
Виж .. понякога наистина имаш нужда да стоиш някъде сам или просто да си си у вас. Това е нормално. Не означава ,че искаш край или нещо подобно просто имаш нужда да си сам примерно. Опитай се да отделяш повече време и за себе си да бъдеш у вас или да прекарваш повече време далеч от приятелката ти за да си почиваш. Например най-добрата ми приятелка настоява да излизам всяка вечер макар аз да нямам желание и честно казано ми писва да съм с нея понякога ,но това не означава ,че не я обичам и ,че не я чувствам близка или нещо подобно... споко човече бъди щастлиф! ии ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Sh@d0w
04-15-2012, 13:22
Няма такова нещо като пренасищане. Със сегашната ми приятелка откакто се запознахме, първите 4 месеца бяхме нон-стоп заедно от сутрин до вечер. И не си писвахме, а даже обратното като не бяхме заедно си липсвахме още повече. В момента това няма как да стане, пак да сме по цял ден заедно защото аз работя а тя ходи на университет, но това не значи че не искаме да прекарваме дните си заедно.

Та след това малко лиричско отклонение, да се върнем на темата. Всичко опира до това, дали си пасвате, даже и до характерите. Ако си пасвате, темите, разговорите, та дори и времето когато мълчите и просто се държите за ръчичка ще си идват сами и ще са приятни. Казах и характерите - защо ли? Ако единия е по - обсебващ тип така да го наречем а другия не е, няма да ви е комфортно. Всичко опира до това да намерите баланса, за вас самите си. Първите няколко месеца от връзката са решаващи, за да определите дали си пасвате и ако да - тогава идва стремежа, желанието връзката да се развива.

Ако чевстваш една празнина, че нямаш повече сили или че просто не можеш да продължаваш повече така, въпреки че се опитваш - връзката Ви няма да я бъде.

valdesbg
04-15-2012, 13:42
Тц, пренасищане няма.

Неуверен си, и си мислиш за най-лошото. А и някой ти набива филми в главата. Отпусни се и не му мисли толкова. Нещата ще се наредят ако си пасвате. Ако ли не - ами.. ще го разбереш.

SisiStrange
04-15-2012, 14:52
И аз не мисля, че има пренасищане.

Също мисля, че онова с 3-те месеца любов беше пълна глупост. Лудо влюбена съм от година насам и като че ли става все повече и повече.

Ако малко имаш нужда от време да се видиш с други приятели или да седнеш да почетеш и други такива неща, свързани с твоята си личност, които не включват нея, кажи и. Няма да се разсърди, гаранция. Всеки има нужда от време И за себе си. Може би затова се чувстваш така. Ако си засмян и щастлив с нея, не е дошло време за край.

Glamour92
04-15-2012, 14:58
Не знам,явлението пренасищане ми се вижда много вероятно да съществува,но пък досега не съм имала толкова дълготрайна връзка,че да потвърдя или отрека...

Пробвай да поувеличите дистанцията или да разнообразите нещата-кой знае,може просто да сте в кофти период.

ShtrudeL
04-15-2012, 15:19
Приятелю,

в една връзка влюбването трае до 3 месеца (доказано е научно със съответните разработки).
За този интервал от време ти трябва да прецениш дали любовта (връзката) може да продължи и без тази допълнителна искра, която се дава от влюбването.

Ако трябва да го онагледя, трябва да решиш дали печката ще продължи да гори без да се слага бензин.

сърдечно.

Пфф като прочета такива простотии се обривам.
Влюбването трае точно толкова, колкото ТИ поискаш. Може да е една седмица, може да е една година, може да е цяла вечност! И е нещо изключително важно, за да не изгубиш магията на всичко, и да не го повлечеш надолу.
Наистина се дразня от такива ...примирения и общоприети схващания!

„Когато двама души се срещнат и се влюбят, появява се внезапен поток от магия. В този момент магията присъства естествено. Ние се храним с тази безплатна магия, без да желаем да произвеждаме друга. Един ден се събуждаме и откриваме, че магията си е отишла. Ние се блъскаме, за да я върнем, но вече е прекалено късно, изхабили сме я докрай. Трябва от самото начало зверски да работим, за да произведем допълнителна магия!!!!!!!! Работата е трудна, особено когато изглежда, че магията е в изобилно и предостатъчно количество!!!!!!!!!!, но, ако не забравяме да я правим, ние значително подобряваме шансовете си да задържим любовта."
***
„Когато сме незавършени, винаги търсим някой, който да ни завърши. Когато след години или месеци на връзка открием, че все още сме неизпълнени, ние хвърляме вината върху своите партньори и започваме отначало с някой по-обещаващ. Това може да продължи все така — поредици от полигамия — докато не приемем, че, макар и партньорът да придава сладки измерения на нашия живот, ние, всеки един от нас, сме отговорни за собственото си осъществяване. Никой друг вместо нас не може да ни го осигури и да вярваш в противното, означава опасно да се заблуждаваш и да обричаш на провал всяка нова връзка."

!!!

SmilezZz
04-15-2012, 17:10
Надали е пренасищане , особено когато ти е забавно с нея, щастлив си и т.н. , просто понякога човек наистина има нужда от време със себе си. Затова просто поговори с нея - надали ще се разсърди и би трябвало да те разбере.

thefolenangel
04-15-2012, 18:22
*ShtrudeL-ченце (да защото си толкова малка). Искрено се забавлявам на подобни коментари от 15 годишни :)
Руската поговорка - Ке поживей! Ке посмотрим!
Се отнася за теб :)

Цитирането ти на Том Робинс (който не знам защо но съм чел) е просто...ако искаш продължи така с Хорхе Букай и Пауло Куелю :D

Факта си остава обаче следният:
Да вярваш в това, че можеш да си постоянно влюбен си е твое право. Точно толкова колкото и да вярваш в Бог.
Но това право, не ги прави реалност.

поздрави ;)

valdesbg
04-15-2012, 18:25
Ванчо сладуранчо, вземи поне цитирай правилните поговорки на правилния език. А и щруделката не е на 15.

Мен също ме разсмиват всичките ти писаници, противно на всичките ми вярвания обаче ти съществуваш, нали?

fluffy_^
04-15-2012, 18:28
*ShtrudeL-ченце (да защото си толкова малка). Искрено се забавлявам на подобни коментари от 15 годишни :)
Руската поговорка - Ке поживей! Ке посмотрим!
Се отнася за теб :)

Цитирането ти на Том Робинс (който не знам защо но съм чел) е просто...ако искаш продължи така с Хорхе Букай и Пауло Куелю :D

Факта си остава обаче следният:
Да вярваш в това, че можеш да си постоянно влюбен си е твое право. Точно толкова колкото и да вярваш в Бог.
Но това право, не ги прави реалност.

поздрави ;)

Чакай! Тоест аз който не вярвам грам в Бог немога да се влюбя О.о

Брат стига говори глупости..3 месеца траела любовта..те плесна с чеп по челото искаш ли да го направя на факт?
Според мен любовта трае докато не си омразнете.Един вид ако по цял ден сте заедно ще си омразнете бързо!

SisiStrange
04-15-2012, 18:31
*ShtrudeL-ченце (да защото си толкова малка). Искрено се забавлявам на подобни коментари от 15 годишни :)
Руската поговорка - Ке поживей! Ке посмотрим!
Се отнася за теб :)

Цитирането ти на Том Робинс (който не знам защо но съм чел) е просто...ако искаш продължи така с Хорхе Букай и Пауло Куелю :D

Факта си остава обаче следният:
Да вярваш в това, че можеш да си постоянно влюбен си е твое право. Точно толкова колкото и да вярваш в Бог.
Но това право, не ги прави реалност.

поздрави ;)

Сигурно си много тъжен човек.
Можеш да си влюбен много много дълго време. Зависи от този, с когото си. Жал ми е за теб, ако най-дългата ти любов е била 3 месеца.

За справката: Карам 20та година. Преди 5 години мислех по същия начин, по който и сега.

ПП. Може снимката да ме бърка, ама случайно да си завършил НПМГ?

thefolenangel
04-15-2012, 18:47
Валдесчо душичке в думите ти логика няма.

Няма да се мъча да Ви просветлявам, смисъл никакъв. (Справка: Аристотел и митът за пещерата.)

fluffy_^ прави разлика м/у любов и влюбване.
Sisi, по-весел човек от мен няма да намериш. Защото се радвам на малките неща.

Запознайте се с това - http://en.wikipedia.org/wiki/Limerence
Има хора, които са си направили труда да направят изследване, да съберат данните и да обобщят резултатите.
не си измислям нещата от гъза.

сърдечно и чао

valdesbg
04-15-2012, 18:55
^*фръцва се и затваря вратата* Гроздето е кисело, нали?

Поживём - увидем!

fluffy_^
04-15-2012, 19:01
when she interviewed over 500 people on the topic of love......

Ако вървя по твоита логика значи има малко над 500 вида характера като при всеки един от тези характери любовта трае максимум 3-4 месеца.Интересно..

баце я кажи къде си одари главата днеска ? или на какво си?

http://therecshow.com/wp-content/uploads/2011/01/look_mother_retard.jpg

SisiStrange
04-15-2012, 19:15
Валдесчо душичке в думите ти логика няма.

Няма да се мъча да Ви просветлявам, смисъл никакъв. (Справка: Аристотел и митът за пещерата.)

fluffy_^ прави разлика м/у любов и влюбване.
Sisi, по-весел човек от мен няма да намериш. Защото се радвам на малките неща.

Запознайте се с това - http://en.wikipedia.org/wiki/Limerence
Има хора, които са си направили труда да направят изследване, да съберат данните и да обобщят резултатите.
не си измислям нещата от гъза.

сърдечно и чао

А, мда, великите учени, които твърдят, че от школад се слабее и че дебелите жени са мили по природа до една. Сигурно, сигурно. Казвам това като биолог, който редовно се смее на статиите из нета.
Както казах и по-нагоре, от 1 година съм влюбена. Ще взема да им пиша. Току виж ме приемат за феномен и седнат да ме изучават. Или приятелите ми. Хах.

И аз се радвам на малките неща. Уникално е да имаш и двете.

ShtrudeL
04-16-2012, 09:27
Хич не ти тича да се правиш на дървен философ. Нито си много по-голям от мен, нито си имал 5-6-7 годшини връзки зад гърба си, за да ми пробутваш тея руски глупости. Аайде молиМ те.

"Да вярваш в това, че можеш да си постоянно влюбен си е твое право. Точно толкова колкото и да вярваш в Бог.
Но това право, не ги прави реалност."

Пък тваЙ ебати тъпото нещо, което можеше да напишеш.
Все едно да ми сравниш чувството 'преяждане' с кухненски шкаф.
Та искаше да кажеш, че това, че вярвам, че съм влюбена не значи, че наистина съм? Ти да видиш!

ledenakrasota
04-16-2012, 09:41
Според мен имаш нужда от усамотение за да решиш кое как седи според нещата, защото си объркан. :-D Разнообразете си ежедневието.

Говорете за проблемите си. Тя как се чувства? :) От друга страна това, че вече говориш за някаква раздяла навежда на мисълта, че си го решил. :?

someonerandom
04-16-2012, 09:51
Не съм го решил,страх ме е от това.С нея са най-щастливите месеци от живота ми и просто не искам да свършва.В един момент се убеждавам,че всичко е наред и ме обхваща някаква еуфория,в следващия си мисля,че ми трябва почивка/че идва края и се сдухвам супер брутално.Днес ще излезем,ще видя как се чувствам и може да и предложа просто да не се виждаме няколко дни,за да си осмисля нещата.При всички случаи нито искам,нито съм решил да приключваме...

SisiStrange
04-16-2012, 09:57
Тогава не и казвай точно това. Почивка в ушите на повечето хора е равна на ГОЛЯМ проблем и практически късане. Ще я травмираш само. Просто и кажи, че искаш да се виждате малко по-рядко и да си давате време всеки поотделно за себе си. И го кажи небрежно. Като нещо очевидно. Не със сериозен, тих тон в стил: "Трябва да поговорим."

ledenakrasota
04-16-2012, 09:57
При всички случаи нито искам,нито съм решил да приключваме...

Решават го двама души, а не един. ;) Страх те е от нещо. :/ Така и не ми каза тя как се чувства до теб и с теб. :)

dolly
04-16-2012, 16:48
Уфф и при мен има нещо такова.Всичко между нас е просто перфектно.Вижда се,че и двамата умираме един за друг.Учим в едно училище,непрекъснато сме заедно и едва издържаме уикендите,като не се виждаме.В един миг си умирам от кеф,че всичко е невероятно,с това момче изживявам най-хубавите си мигове,а в следващия съм много уплашена,че това някой ден ще свърши. :( Не искам да свършва,много се привързах към него и само като се сетя,че има вероятност да си омръзнем и полудявам.Плаша се толкова много може би,защото с предишни ми приятел стана така- аз го заразях,защото ми беше омръзнал-бяхме заедно 5 месеца.Момчето нямаше грешка,но в последния месец ме изнервяше с всяко свое действие и откачах-беше ми писнало,задушаваше ме.Със сегашния ми приятел..абе мога да кажа,че ми се случва всичко онова,за което съм мечтала.Не можем да се стърпим да не се виждаме повече от 2 дни.То си е чисто наказание.Не знам,не знам...моля се само да не си омръзнем.Знам че си ги набивам едни такива...като твоите :D ама ...

someonerandom
04-16-2012, 17:40
Днес и казах,че ми трябват няколко дни да помисля.Не знам какво ми е,не знам какво мисля,не знам какво искам.Нито какво чувствам.В момента се водим скъсали,каза когато се реша да отида да говоря с нея.Не знам какво ми става и защо в момента съм такъв идиот.Не мога да арзбера дали ми е кофти,защото я нараних,или защото искам пак да сме заедно.Трябва да се осъзная.След като говорих с нея,изпих 3 бири,а бира не съм близвал почти от година,защото се пристрастявам.В един момент ми е леко,в следващия още малко ще се разплача.Идея си нямам къде съм,апетит нямам,не ми се говори.Живвам за няколко минути,когато съм с приятели;около роднини или сам отиде.Обмислям след малко да си допия брендито в нас,да видя на градус на какъв акъл ще съм.
Извинявайте за ретардните постове,в момента нямам къде да изляза и ползвам сайта за личен дневник...

SisiStrange
04-16-2012, 18:39
Според мен просто много се филмираш и после ще съжалиш. Дано момичето е някакво по-прощаващо.

marin4itu
04-17-2012, 12:19
И аз мисля като Sisi. Всичко е в главата ти. Създаваш си някакви проблеми, които просто ги нямаш. Ако искаш да бъдеш с нея, просто бъде, без чуденки какво би станало и дали би станало, живей за мига, бъди щастлив.
Не мога да ви разбера, на 3 месеца и вече си решил, че сте си омръзнали.. Ами аз както живея с приятеля ми, за какво пренасищане може да се говори? Та ние се виждаме всеки ден.. Аууу.. ужас!
Цени момичето до себе си!

bratignat
04-17-2012, 13:41
Напълно нормално усещане, но не пренасищане, а загуба на интерес. Много момичета на твоята възраст (предполагам си ученик) занемаряват развитието си за сметка на външния вид. Съответно, когато сте правили секс няколко пъти и разбереш, че няма нищо толкова мистериозно или тайнствено в нея, не ти е интересна.

Какво да правиш? Или свикни с това което имаш или ако те бива във свалките и флиртовете си намери ново гадже.

someonerandom
04-17-2012, 15:53
Излязохме,говорихме,доийде ми акълът,събрахме се :D.
Благодаря на всички за съветите :)

SisiStrange
04-17-2012, 15:55
Браво! :) Само така!

jghgh
04-17-2012, 17:38
Ууу, благоприятен край!
Обичам ги такива.

Ти просто явно не си (бил) осъзнал колко всъщност влюбен си в нея!