PDA

View Full Version : Проблем с тревата!



PLEYGIRL
04-15-2012, 13:01
Имам една близка приятелка която от година и половина почти пуши много редовно трева. Това вече започва много сериозно да ме притеснява защото причините които изтъква за пушенето е липса на самочувствие и неувереност и др. Но започвам да се притеснявам защото тя всяка вечер когато излиза е напушена. Притеснявам се защото със скоростта на светлината тя пропада. Искам да я накарам да се оправя с проблемите си без помощ от тревата ,но колкото и де съм говорила (и не само аз) тя не се повлиява. Не знам какво да правя вече. Тя е умна и много хубава и има само добри качества и искам от нея да излезе човек ,но не знам какво мога да направя.... вие какво бихте ми казали??

MagicSmiles23
04-15-2012, 13:04
Опитай да изтъкнеш колкото можеш добрите и качества! =3

explosion_
04-15-2012, 13:11
Опитай да изтъкнеш колкото можеш добрите и качества! =3

+1 , съгласен съм с мнението на тоя дето го заплашвам! :D

Обясни и, че проваля живота си и след време ще съжалява! Припомни и каква е била преди и каква е сега, обясни и че така вреди не само на себе си ами и на близките и роднините и, които ако разберат също ще страдат! Ако не поговори тактично с родителите и , обясни им проблема! На колко сте? .. :) Има си начини не се отчайвай!

PLEYGIRL
04-15-2012, 13:43
Ами малки сме ... на 17 сме и двете. От както смени училището нещата за нея взеха много лоша посока.. Проблема е ,че ако разберат родителите и ще я изгонят от тях.. сериозно познавам ги какви са .. и ще го направят .. тя има лоша слава и всеки вече я знае с лоши имена ...

antineutral
04-15-2012, 13:46
Не тревата пропадва човека, а човека просто си пропада. Разбирай пушенето и пропадането може да са взаимно вързани може да нямат нищо общо а можеш да пушиш и да се издигнеш помисли само колко известни успели личности пушат. Другото което е каквото мисли тя по въпроса ти не можеш да решиш нещо, което тя е решила за себе си, но можеш да й помогнеш все пак с някои въпроси които е добре да се въртят от време на време в главата й. Това са въпроси от типа: защо пушиш; харесва ли ти и смяташ ли тоя начин на живот за приятен; какво общо има самочувствието ти с тревата; какво печелиш и какво губиш като пушиш, неща от тоя сорт, но виж тука не е само тревата, защото проблемите са навързани почти известно е че тръгват от семейството и вече тя какво отношение ще изгради към тях. И изобщо тя има ли определено мнение по въпроса и гледа ли на марихуаната като на проблем? За хиляди хора тревата е въпрос на избор а не проблем, какво е за нея - това е важното. Питай я дали е склонна на консултация с психолог, но първо опипай почвата - може да отхвърли съвета ти фронтално.

sadnat123
04-15-2012, 17:29
И аз имам 1 такъв приятел. Много лошо положение при него, пари той просто няма! Няма какво да яде в тях но взима трева, като го питам защо пуши получавам следния отговор - "Е как за к`во пуша тва си е гот". Все едно да питаш защо някои пушат цигари.
Той все още не осъзнава проблема, но в бъдеще не му завиждам. Няма как да му вкарам акъл в главата, дано ти помогнеш на твоята приятелка.

FeelingLikeAghost
04-15-2012, 18:03
Просто бъди до нея, правете интересни неща и й покажи, че може да и бъде по-добре без да е напушена, да ти кажа трудно ще я накараш да спре, но най- важното е да бъдеш до нея. Казвам ти го защото мен приятелите ми и то най-близките, ме зарязаха точно защото не спирах да пуша, повярвай ми няма по- гадно от това. Запишете се заедно на някакъв спорт ако имате възможност, казвам ти го от гледната точка на човек бил в нейното положение, така че смятам че това би помогнало, защото ти и да й говориш, и да я молиш да спре, няма да помогне. Дано съм ти била полезна поне малко и дано да упееш да я накараш да спре. :)

Deathwhisper
04-15-2012, 19:50
Приятел може да те накара да започнеш да пушиш, но не може да те накара да спреш.. и не става въпрос за зависимост а за желание, и аз пуша трева.. 2-3 пъти в годината, но съм си в час. Щом пуши,значи и харесва и просто се оправдава с проблемите си. 17 години не са малко,и според мен е време сама да се замисли как иска да продължи живота си,няма проблем да си пуши.. просто да не се ограничава само с това, защото живота губи смисъла си и ще стигне до кривата круша.. а ти не можеш да помогнеш на някого, който няма желание сам да си помогне.
Както другите казаха.. най-доброто което можеш да направиш е да си до нея.. кажи и че ти си на нейна страна, и я харесваш каквато е, да не се комплексира и депресира от мнението на другите, защото ти я познаваш по-добре от тях, и така на татък..

SweetySmallDevil
04-16-2012, 20:03
Не и е проблема тревата ... пък и след като тя е решила, че ще си пуши, това е нейна работа ... ти не би могла да я накараш да спре да пуши ...

bowlingForBeer
04-17-2012, 04:13
Ти си сигурно най-добрата приятелка... опитвайки се да я промениш, защото си мислиш, че твоето поведение е по-нормално. Не е. Това, че пуши не е проблемът. Нито пък това, че пуши редовно. Поговори с нея насаме. Нещо я ммъчичи, опитай се да разбереш какво е и се опитай да й дадеш някакъв съвет. Със сигурност има някакъв проблем, било то семеен, от училище или нещо друго. Излишно е да се гадае. Тревата не е причината, а резултатът.

besso
04-17-2012, 10:04
То със трева ако се добиваше самочувствие и увереност... тревоманчетата в парка щяха да са най-успешните хора на света :D Ама сигурно не искат, знам ли.. :D :D :D

In*The*Face
04-17-2012, 11:02
Съгласна съм, че тревата далеч не е причината приятелката ти да пропада. Основното е в главата й. Ако тя е решила да приеме ролята на черната овца, ако е решила да се прави на интересна пред съучениците, за да я мислят за важна...не в тревата е причината. Седни и поговори с нея. Бъди откровена. Кажи й го точно както си го написала тук. Сподели й тревогите си и наблегни на факта, че макар и да си мисли, че това не е твоя работа, всъщност е, защото ти държиш на нея и искаш тя да е добре. Просто излей всичките си мисли.